Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ih bre bubu pa ni to what up, da se naprave skripte i algoritmi za pumpanjeovo je bus+, ovde nema automatizma.

Edited by eye of the beholder
Link to comment
ih bre bubu pa ni to what up, da se naprave skripte i algoritmi za pumpanjeovo je bus+, ovde nema automatizma.
Kako nema, npr ''iznos svake javne nabavke se po automatizmu uvecava za troskove ugradnje''
Link to comment
Super, eto novog "opravdanja" za šverc, "nemam kartu, jer ne izdaju fiskal, ako nešto nije jasno, pitajte ministra Dinkića" .
Zar zaista treba još opravdanja za neplaćanje prevoza? Teže bih objasnio sebi legitimnost plaćanja nego šverc u GSP-u.
Link to comment

Ja kad nemam kartu, to je jer čekam da mi nešto uzmu, pa da sledim forumsko uputstvo i posledično prisustvujem stotini čuda.

Link to comment
to mi je za sve strategija. oce da gledaju tashnu u radnji. moze, sad cemo da zovemo mupa srbije da poshalje ovlashcenog predstavnika, pa cemo gledati tashnu. nekako ih prodje volja.
Da, ja sam to otkrio bas u GSP-u kada mi je kontrolor stao tako da ne mogu da se pomerim sa sedista. nista ne raspravljas, samo pocnes da zoves patrolu. niko ne zeli da ima posla sa policijom, to je univerzalno pravilo ljudskog ponasanja.
Link to comment
sledeci put se uhvati za telefon i pocni da zoves MUP zbog kradje licnih dokumenata. vratice ti u roku od milisekunde.
Nepersonalizovana se isto vodi kao licni dokument?
Link to comment

ne znam kako se vodi, ali ona je privatna imovina kupljena privatnim parama. ne znam koje je gore, da li personalizovana, hajde, nju cesh da potrazujesh po nekom kriterijumu, ali nepersonalizovana kartica je chija? ko je uzeo kome i ko ce kome da se zali? kome ce da se vrati i pod kojim uslovima? mislim, mnogo mi je zato sto nisu sposobni da uspostave nikakav sistem i da ga zatim odrzavaju, josh vishe mi je zao sto su jedan jezivo vazan segment gradskog zivota napravili predmetom sprdnje i odluke u jutarnju kafu i kurir, placacu ili necu. korisnici usluga moraju da ih placaju ako ih koriste. ako ne, onda treba ida idu trotinetom. ovako je skup privatnih lica, pod nejasnim oklonostima, dajuci pritom idiotske izjave i donoseci idiotske odluke chiji cilji definitivno nije bilo poboljshanje saobracaja (pri tome mi je sasvim nejasno sta je bio cilj), navukao (na zalost) opravdani revolt korisnika i ja ne vidim kako ce to moci da reshe. kod nas je odnos izmedju javnog i privatnog toliko difuzan, u glavama, da to verovatno nece biti resheno nikako.

Link to comment

na sajmu ih ima na sve četiri stanice, i to ulaze da provere, pa ili izađu odmah po proveri, ili na sledećoj, pređu ulicu, sačekaju nove žrtve i vrate se na isto mesto. čak su postavili dva stražara i na tramvajskim stanicama prekoputa, pa ovi trče preko ako vide tramvaj iz suprotnog smera :isuse: i to ih ima sasvim dovoljno da ni jedan autobus ne ostane nepregledan. mada su ih oni bez karte brzo provalili, pa mnogi samo otpešačili do sledeće stanice i tu čekali da ovi izađu ako ih bude u autobusu.

Edited by Evropejac
Link to comment
na sajmu ih ima na sve četiri stanice, i to ulaze da provere, pa ili izađu odmah po proveri, ili na sledećoj, pređu ulicu, sačekaju nove žrtve i vrate se na isto mesto. čak su postavili dva stražara i na tramvajskim stanicama prekoputa, pa ovi trče preko ako vide tramvaj iz suprotnog smera :isuse: i to ih ima sasvim dovoljno da ni jedan autobus ne ostane nepregledan. mada su ih oni bez karte brzo provalili, pa mnogi samo otpešačili do sledeće stanice i tu čekali da ovi izađu ako ih bude u autobusu.
Kad to? Ja sam prošao pored Sajma u špicu danas, pravac ka gradu, i nigde ništa.
Link to comment
Kad to? Ja sam prošao pored Sajma u špicu danas, pravac ka gradu, i nigde ništa.
Verovatno su rešili da se provozaju malo mojim tramvajem umesto tvojim busom :)Valjda su im udarni dani od prvog i od 16. u mesecu, kada prestaju da važe mesečne i polumesečne pretplate iz prethodnog perioda.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...