Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ne znam otkud 25? To ide od mene, često se vozim njom, i recimo da ide redovno na 5-10 minuta max. Nikad nije bilo problema, osim ako je lokalne džankoze ne kamenuju na Karaburmi.
Problem je usko grlo kod Kalenić pijace. Iz istog razloga je i 26 na listi. Puno ljudi, a nemoguće je proterati tuda dvostruki bus.
Link to comment

Pa recimo da je za dvajspeticu još uže grlo Husova. Silazak/penjanje na mostić iz/u ultra usku uličicu, gde je usput i isključenje sa autoputa plus semafor koji propušta cirka dva auta po zelenom svetlu. Opet, nikad nije tolika frka.

Link to comment
Probaj da idem 52-om, pa ćeš onda videti šta je jedna od najforih linija u Beogradu. <_<
Isti kurac. Obe linije su ne znas koja je gora
Iz prve ruke - 50ica.Što se tile seckanja 33ke, jeste bila dobra linija + često je išla, ali, više mi smeta šta su uradili sa 51 i 51p.
Da, to verujem da je bez diskusije najgora linija u Beogradu. Usao sam u nju samo cetiri puta jer mi, srecom, ne treba ali i ta cetiri puta cu pamtiti dugo.Dodajem jedan + za promenu trase broja 51. Uopste mi nije jasno zasto su toliko kratili tu liniju, narocito sto je ona za putnike sa Belih Voda i Zarkova pokrivala delove centra koje 56 ne pokriva a sada joj je poslednja stanica na pljucomet od jedne od poslednjih stanica 56-ice.
Link to comment
Pa recimo da je za dvajspeticu još uže grlo Husova. Silazak/penjanje na mostić iz/u ultra usku uličicu, gde je usput i isključenje sa autoputa plus semafor koji propušta cirka dva auta po zelenom svetlu. Opet, nikad nije tolika frka.
Zna da bude užasno u tom delu. Tj. znam iz iskustva sa 25 i 26. 25 posle Kalenića prema Kumodražu ide normalno, a prema Karaburmi zna da bude problema, jer alternative za Crnu Burmu (16 i 23) idu sa druge strane, kroz 29. novembra.
Link to comment
Ja sam dugo verovao da je postojanje linije 50 urbana legenda.
:fur: Prava katastrofa. Privatnici imaju loše autobuse. Autobusi idu u parovima. Dok su privatnici naplaćivali karte mislio sam da im ovi is GSP-a nameštaju posao, ali to se nije smanjilo. Na Miljakovcu se redovno stvara zastoj. Tu postoji po jedna traka i 4 stanice na kratkom rastojanju. Na trasi ove linije bi se dobrim delom mogle napraviti 2*2 trake i upristojiti saobraćaj. Umesto toga mašta se o UMP-u koji ima kilometre tunela. Što se tiče saobraćaja, Beogradu fali gradonačelnik rušitelj, koji će napraviti koliko je moguće normalne ulice. Porušiti nelegalne objekte, a bogme i deo legalnih, koji smetaju a nemaju neku vrednost. Naknadu treba dati samo ovim drugim, a nikako onim koji su gradili gde nisu imali dozvole. Ovi genijalci hoće da im legalizuju te objekte, a posle ćemo ih svi mi platiti sto puta skuplje. Tuga je što se ovde redovno nagrađuju oni koji ne poštuju pravila. Njima se otpisuju dugovi, legalizuje ono što nelegalno naprave, opraštaju im se kazne koje ne plate, toleriše neplaćanje poreza i doprinosa, ... Time se onim koji redovno plaćaju struju, infostan, poreze ... daje do znanja da su budale. Na kraju se neko čudi što ne postoji svest da treba da se plati usluga koja se koristi, a realno je loša. Ne bi postojala nigde da se država ponaša kao naša.
Link to comment

zna li neko kad ce i da li ce uopste gsp liniji 13 vratiti njenu doskorasnju rutu(banovo brdo - kalemegdan)? iz nekog razloga su je pre godinu dana preselili na novi beograd.

Link to comment
zna li neko kad ce i da li ce uopste gsp liniji 13 vratiti njenu doskorasnju rutu(banovo brdo - kalemegdan)? iz nekog razloga su je pre godinu dana preselili na novi beograd.
Koliko se secam prebacena je zbog direktne veze Banovog brda (i svega sto je dalje od Banovog brda) sa Novim Beogradom, posto bus 88 ide pored opstine NBGD do Zemuna, a postojala je (nisam siguran da li i dalje postoji) i linija 89 koja ide valjda iz blokova do... Hmmm... Valjda do Vidikovca... U jutarnjem spicu je bilo nemoguce uci u 88 na Banovom brdu ili kod sajma, znaci presedanje na Gazeli, 17 ili 18, dodatna guzva, haos, ko je isao zna... Tako da cisto sumnjam da ce 13 da se vraca na staru trasu...
Link to comment
Da, setio sam se još jedne epohalne idiotarije od pre nekoliko godina. Kao što poneko i sam zna, linija 33 je ranije išla od Kumodraža preko Komande i Slavije do Kališa. Samim tim je predstavljala jedinu direktnu liniju celog Voždovca do tog dela centra (Trg i okolina), dakle dalje od Slavije. Međutim, mudri ljudi iz GSP su se setili da to nije dobro, te su je mrdnuli da od Slavije ide nagore ka Pravnom, pa dalje do Pančevca (otprilike ruta busa 48, sasvim solidno pokrivena). Uvek sam goreo od želje da čujem neko makar polusuvislo objašnjenje za tu genijalnost.Uz još jedan hendikep Voždovca - jedini gradski kraj koji nema direktnu noćnu vezu sa Trga, nego samo sa Slavije.
48 je prije ove izmjene bila jedna od najproblematičnijih linija u gradu. Pošto sam dugo vremena imao prilike da se vozim većim dijelom dužine ove linije mogu s priličnom sigurnošću da tvrdim da više putnika uđe/izađe na relaciji Pančevački most - Slavija nego što je to slučaj od Slavije na dalje.A 33 je u vrijeme kada sam je ja koristio išla samo do Slavije, ne znam o kom periodu govoriš?
Link to comment
Dodajem jedan + za promenu trase broja 51. Uopste mi nije jasno zasto su toliko kratili tu liniju, narocito sto je ona za putnike sa Belih Voda i Zarkova pokrivala delove centra koje 56 ne pokriva a sada joj je poslednja stanica na pljucomet od jedne od poslednjih stanica 56-ice.
gde su sada okretnice 51 i 52. ranije su bile u gepratovoj :thumbdown:
Link to comment
Dodajem jedan + za promenu trase broja 51. Uopste mi nije jasno zasto su toliko kratili tu liniju, narocito sto je ona za putnike sa Belih Voda i Zarkova pokrivala delove centra koje 56 ne pokriva a sada joj je poslednja stanica na pljucomet od jedne od poslednjih stanica 56-ice.
šta fali ovome
52 na zelenom vencu, 51 mislim kod bioskopa partizan
Link to comment

Linija 51 je skraćena verzija stare 51 i 51p. Prvo je 51p išla od Belih Voda do Bogoslovije a zatim je skraćena, pa je ta 51 išla samo do Slavije.Finalna (sadašnja) linija 51 ide do žel. stanice. 51 je bio koristan jer od Sajma do Slavije (i Bogoslovije) sada ide samo 12ica (čija trasa nije dugo menjana).U gepratovoj su stajali 52,53, 56 samo par meseci tokom neke rekonstrukcije ulica.

Link to comment
48 je prije ove izmjene bila jedna od najproblematičnijih linija u gradu. Pošto sam dugo vremena imao prilike da se vozim većim dijelom dužine ove linije mogu s priličnom sigurnošću da tvrdim da više putnika uđe/izađe na relaciji Pančevački most - Slavija nego što je to slučaj od Slavije na dalje.A 33 je u vrijeme kada sam je ja koristio išla samo do Slavije, ne znam o kom periodu govoriš?
zapravo, 33 je, kada je uvedena, išla od Kumodraža do 25 maja. onda su je isekli, tako da je išla samo do Slavije, i meni jedino razumno objašnjenje je bilo samo da bi sve sa Voždovca koji idu ka potezu Slavija-Kališ naterali da promene još jedan prevoz, i, jel'te, plate još jednu kartu. onda je polako, s'vremena na vreme ubacivana poneka 33ka koja je išla dalje ka Pančevcu, a sada je valjda to slučaj sa svim? to već ne znam, pošto njom dalje od Slavije više nisam išao. isto tako su, samo baš baš davno, isekli trasu 42ke koja je pičila do Kališa, tj išla svojom sadašnjom trasom, a od Slavije išla kao 31.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...