Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Blic se malo zaleteo, ne znači da nije istina, ali sad ipak uzimaju malo i rezervu:

Starija žena Verica V. (1935) poginula je danas oko 10 sati na uglu Višnjićeve i Dušanove u Beogradu. Kako saznajemo, preko nje je prešao autobus na liniji 26 i najverovatnije je vukao 20 metara. Međutim, još se ne zna kako je došlo do nesreće i da li je ženu pre toga udario neki nesavesni vozač, a autobus je pregazio dok je ležala na putu.
Link to comment

Brza je gradska sluzba za informisanje, lepo je sto imaju jasne prioritetePonavlja se scenario iz Cingrijine, sada slede brifinzi sa urednicima svaka dva sata

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A jbga sad, koliko Veolia ima sopstvenih autobusa? I sta znaci preuzimanje posla - da otkupi sva GSPova vozila, tehnicke kapacitete,...? To bi kostalo, cak i na namestenom tenderu mozda i 100.000.000 evra. Ceo ovaj haos je posledica nemanja resenja, u iole tezoj "poslovnoj" situaciji. I budali je jasno da sa krizom naplata ide dole, jos su dali dobrom delu gradjana da kazemo jedinstven cilj protiv koga mogu da se ujedine (aka busplus). I sad posto ne znamo kako da naplatimo karte, ajde da se igramo menadzerisanja, mozda nesto i upali. Oce to
Ne znam, samo prenosim sta sam cuo nekoliko puta od ljudi iz gsp. kad su se zalili oko prebacivanja naplate karata na busplus, i oko finansiranja (privatnici imaju mnogo bolji dil sa gradom nego gsp) on im preto pricom ako vam ne odgovara, napravicemo dil sa veoliom da radi umesto vas. za nemanje resenja i nekompetentnost se slazem skroz, to i jeste uzrok debilnih "da privatizujemo pa ce svi problemi da se rese" resenja. a na gsp su se okomili svi gradinacelnici od 1990. na ovamo, da ga srozaju pa da uvaljaju za male pare drugarima. A Veolia je najveci privatni prevoznik u evropi, tako da im autobusi ne bi bili problem. I kakvih 100 miliona investicija, verovatno bi kupili 100nak novih buseva, uzeli ovo sto gsp vec ima, i teraj.
Link to comment

Mislim upravo na GSPove autobuse, tj vozila. Koliko znam, u gradu trenutno saobraca oko 1300 vozila. Od toga, neka privatnici drze oko trecine. To znaci da bi samo za otkup vozila morali da potrose skoro 100 miliona evra (da kazemo da je cena po vozilu 100k). Mislim, ne mogu dzabe da ih uzmu. Ako bi Veolija (ili neki konzorcijum privatnih prevoznika) htela da preuzme gradski prevoz, ovo je minimum koji bi morali da urade. A ako bi se islo i na preuzimanje kompletne infrastrukture i zaposlenih, tu su tek troskovi nesagledivi. Ne znam, ta prica o "privatizaciji GSPa" mi nikad nije pila vodu. Jednostavno, preveliki zalogaj, upitna isplativost, ukidanje nerentabilnih linija, kolaps grada u najavi

Link to comment
...Mislim, ne mogu dzabe da ih uzmu. ...
mislim, ekeke.zar nije burazerstvo sa dzaba preuzimanjem prethodno ruiniranog necgega, cherupanje leshine i nestanak u zalasku sunca 1 etalon za ovde, proveren toliko puta? :unsure:ne daj boze da bi ga kao dobro od opshteg znacahaja dali na akcije pa da kupi ko hoce i koliko hoce. e, to ne moze, jer bi propalo. a da uzme shurin mali na nepostojecem nameshtenom tenderu, pa da razvali do neprepoznatljivosti, to moze, to je trzishte i tako je svuda u svetu <_<edip. znam. to je sve za moje dobro. nedo bog da me puste da kupim neku akciju telekoma, pa ako posle propadnem, jadna ja. bolje da se ne mesham ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Jbga, jedno je kad preuzimaju Kluz, za koga vise nikoga ne boli ona stvar, osim stotinak radnika koji nemaju gde da odu, i kad neko pokusa da preuzme JKP od koga zavisi funkcionisanje gotovo dvomilionskog grada. Mozda sam naivan, al ne verujem da bi proslo.

Link to comment
Jbga, jedno je kad preuzimaju Kluz, za koga vise nikoga ne boli ona stvar, osim stotinak radnika koji nemaju gde da odu, i kad neko pokusa da preuzme JKP od koga zavisi funkcionisanje gotovo dvomilionskog grada. Mozda sam naivan, al ne verujem da bi proslo.
pa, sad, iz ove pozicije verovatno i nebi. sheta shto se nisu ranije setili. al sta da se radi.no, kad bude krenuo, dobri vodja studentskih protesta, teshko da cemo mu bash mahati. genije :s_w:
Link to comment
Jbga, jedno je kad preuzimaju Kluz, za koga vise nikoga ne boli ona stvar, osim stotinak radnika koji nemaju gde da odu, i kad neko pokusa da preuzme JKP od koga zavisi funkcionisanje gotovo dvomilionskog grada. Mozda sam naivan, al ne verujem da bi proslo.
Pa grad se bas i ne ponasa kao da zavisi od gsp-a, i to vec 20 godina. Lako se tu napravi procena da je gsp u dugovima, nerentabilan, ovo ono i da vredi 1 evro. NIS je prodat za 400 miliona (od koga zavisi cela zemlja) a za gsp ce da traze 100. A dodaj tu i visegodisnje ideje zutih menadjera o privatizovanju i vodovoda, infostana i svega ostalog.
Link to comment
Pa grad se bas i ne ponasa kao da zavisi od gsp-a, i to vec 20 godina. Lako se tu napravi procena da je gsp u dugovima, nerentabilan, ovo ono i da vredi 1 evro. NIS je prodat za 400 miliona (od koga zavisi cela zemlja) a za gsp ce da traze 100.A dodaj tu i visegodisnje ideje zutih menadjera o privatizovanju i vodovoda, infostana i svega ostalog.
Upravo. Ne samo da može da prođe, već je i prolazilo do sad. Vozila mogu da se kupe i za mnogo manje pare po komadu, tebi ih ne bi toj ceni prodali ali ima kome hoće. A dvomilionski grad nek se adaptira. Ili nek bude u haosu, pa šta, i Karači je u haosu već 40 godina pa nije nebo palo. Edited by Evi_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...