Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

uzorak od juce i danas 1/3 sa kontrolom. mada i taj jedan nije reprezentativan jer sam bukvalno prosao celu liniju 5ice. Takodje vozaci i dalje nemaju kusur ni za 500 a ni za 200
A karta je inače 150!! dobro, 145 din.
Link to comment

Pre busplus-a su vozaci imali neki procenat od prodaje karata. Vise nemaju i verovatno im se sada jebe da petljaju sa kusurom i predajom tih para na kraju smene.

Link to comment

Meni je pocelo ozbijno da ide na kurac sto se vozaci na liniji E6 sinhronizuju sa linijom 27E. Ima neki dil na terminusu da 27E ne polazi dok pre nje E6 ne pokupi putnike. Poceo sam da svakodnevno pisem mailove na tu temu.

Link to comment
Gradski prevoz na ivici kolapsaN. V. BRKOVIĆ | 23. april 2013. 22:16 | Komentara: 21Para za održavanje sistema samo do juna. Prodaja bus plus kartica opala za 20 odsto, svaki drugi putnik se švercuje. Zapošljavanje 2.000 kontrolora nemoguća misija jer bi za plate trebalo izdvojiti 50 miliona dinarabg-Bus_620x0.jpg

    GRADSKI prevoz je na ivici kolapsa! Za održivost sistema, kako saznajemo u gradskoj kasi sredstava ima samo do juna. Prodaja Bus plus kartica je opala za 20 odsto, a prema nezvaničnim informacijama, broj švercera je povećan na 60 odsto ukupnog broja putnika. Pretnje da će morati da se poveća broj kontrolora ili da se smanji broj polazaka ukoliko sugrađani ne budu počeli da plaćaju prevoz, već se ostvaruju i na pojedinim linijama, navodno, prećutno su već uvedene redukcije.U Sekretarijatu za saobraćaj kažu da je prošlog meseca dopunjeno ukupno 267.263 mesečne dopune. U poređenju sa decembrom prošle godine prodaja je smanjena za oko 10.000.- U martu je uplaćeno 913.307 dopuna na nepersonalizovane kartice u ukupnom iznosu od 183,2 miliona dinara - navode u Sekretarijatu. - Naplaćeno je 1.537 opomena i 912 doplatnih karata.Ipak, naplata nije zadovoljavajuća, pa su u gradu čak zapretili uvođenjem 2.000 kontrolora. Međutim, to nije realno jer konzorcijum "Apeks", "Lanus" i "Kentkart", koji stoje iza sistema "Bus plus", a koji je po ugovoru preuzeo obavezu organizovanja kontrole i naplate, nezvanično, nije u mogućnosti da finansira toliki broj ljudi. Samo za plate kontrolora koje bi uposlili preko omladinske zadruge, mesečno bi morali da izdvajaju bar 50 miliona dinara. DOMOVI ZDRAVLjA NE PLAĆAJU KARTEO GLASINAMA da se radnicima GSP ne uplaćuju dopune za mesečne karte, u sekretarijatu tvrde da nisu tačne i dodaju da sve obrazovne i predškolske ustanove uplaćuju dopune. Zdravstvene ustanove koje nisu nikad to činile su: domovi zdravlja u Barajevu, Voždovcu, Grockoj, Zemunu, Mladenovcu, Obrenovcu, Rakovici, Sopotu, Starom gradu, Apoteka "Beograd", Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć...Nadležni u resornom sekretarijatu rekli su da u cilju opstanka sistema gradskog prevoza "svakako razmišljaju o novim merama, a kada iste budu precizirane, o tome će javnost biti obaveštena." Međutim, iako se o tome još ćuti, Beograđani su mogli da primete da je broj polazaka na pojedinim linijama već smanjen i da su gužve veće.U MARTU TEK OKO 267.000 DOPUNAOD ukupnog broja mesečnih dopuna za mart, evidentirano je 125.998 uplata za zaposlene, dok je za sve kategorije povlašćenih bilo 141.265 dopuna. Od toga na učenike srednjih škola otpada 16.070, studente - 44.104, penzionere - 40.589, nezaposlene - 37.155 i ostale povlašćene 3.347.PEŠKE PO AVALIPUTNICI koji redovno plaćaju karte poslednjih dana se žale na veće gužve, ali i - učestale kvarove. Takav je bio slučaj sa vozilom GSP Beograd koji je u utorak u prepodnevnim satima prevozio, uglavnom radnike i studente, na liniji 408 od Ralje do Voždovca, koja je dugačka čak 35 kilometara. U jednom trenutku vozilo se pokvarilo pa su putnici, s obzirom na to da sledeće dolazi tek za 35 minuta, krenuli ka sledećoj stanici udaljenoj kilometar-dva.

    Edited by basketas
    Link to comment

    Jebote cak ni fensi spanac u ciju kabinu mogu sef da stave nema kusur. I koliko sam primetio zbog skroz suludog sistema svaki put kada bi da platim kartu vozac se hvata za svoj licni novcanik.Oh, well...

    Link to comment
    [/size]
    pa dobro ukinite GSP, jebem vam mater onu alavu odvratnu.jebote kako bih voleo izbore u Beogradu, da oteram ono pirgavo govno, ne tice me se ni da dodje crni djavo umesto njega.
    Link to comment
    Nemam ni ja, samo vadim podatke i računam.
    hvala ti bokki na trudu sto si izracunao tako da i glupander za racun moze da shvati o cemu je rec :) dakle, to je to, nisu cak ni sprecili kraje goriva koje se tradicionalno desavaju u gsp-u otkako znam za sebe nego se potrosnja goriva ergo kradja cak i povecala. milina <_<
    Link to comment

    Čekaj, firma kojoj je povereno da vrši naplatu ne radi to uspešno, i da bi joj se pomoglo grad treba da plati 2000 kontrolora? Pa to bi trebalo da bude njihova obaveza. Pirgavi je car

    Link to comment
    nego se potrosnja goriva ergo kradja cak i povecala. milina <_<
    Brojke tako pokazuju.Mada, autobusi troše više goriva i zbog ugrađenih klima uređaja :).Valjda će se potrošnja smanjivati kako se budu kupovala nova vozila.
    Link to comment

    meni je prosto neverovatno da sadasnja gradska vlast spinuje javnost sa problemima u gsp-u kao da sama radi na sopstvenoj smeni. hajde sto republika verovatno na sve moguce nacine gusi grad sa namerom da se dovoljno zagorca svakodnevni zivot u gradu u svrhu smene vlasti koju ce gradjani oberucke prihvatiti bez obzira dosao crni djavo u zgradu starog dvora i u svim opstinama. i da, redukovan je prevoz radnim danima, prosto pogled na nbg tramvajski i autobuski depo sasvim jasno govori, mnogo vise buseva i tramvaja su u depu tokom radnih dana nego ranije. bgvoz se drzi sa redom voznje ali slutim da ce zelecnice tj republicka vlast uskoro dati gradu ponudu koja se odbija te ce bgvoz ispasti iz mreze gradskog prevoza a to ce se itekako osetiti jer u spicevima zaista puno ljudi koristi bg voz@bokkima to sa gradskim prevozom, ne znam zasto ali me podsetilo na strajk kamiondzija u cileu koji je bio samo uvod u svrgavanje aljendeove vlasti. opet kazem, suludo mi je da gradska vlast udarnicki radi na sopstvenom padu

    Edited by Pontijak
    Link to comment

    Create an account or sign in to comment

    You need to be a member in order to leave a comment

    Create an account

    Sign up for a new account in our community. It's easy!

    Register a new account

    Sign in

    Already have an account? Sign in here.

    Sign In Now
    ×
    ×
    • Create New...