Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

hvala bokki :)istina, lakse bih se snasao sa podacima o tonama goriva jer ja racunam na prste tj debil sam za racun i ne umem da izracunam tako jednostavnu stvar a to je tonaza goriva na osnovu cena u 2011. i 2012. tu jos treba dodati broj autobusa u 2011. i 2012. tj da li se i koliko povecao broj vozila a i to je javan podatak.
http://www.gsp.rs/statistika1.htmGSP je u 2011. godini imao 824 autobusa koji su dnevno prosečno prelazili 224 kilometara - ukupno godišnje 67.523.400 kmGSP je u 2012. godini imao 819 autobusa koji su dnevno prosečno prelazili 210 kilometara - ukupno godišnje 62.770.400 kmPređena kilometraža je smanjena za 7,5 %, a troškovi goriva su povećani za 13,9 %.Troškovi za gorivo po pređenom kilometru u 2011. godini su 50,42 dinara.Troškovi za gorivo po pređenom kilometru u 2012. godini su 61,78 dinaraTroškovI za gorivo po pređenom kilometru povećani su za 22,5 %Iz navedenog je jasno da je u 2012. godina povećana potrošnja goriva po pređenom kilometru u odnosu na 2011. godinu, jer je prosečna maloprodajna cena evrodizela u 2011. godini bila 133.75 dinara / lit. http://www.wpcserbia...ten/Studija.PDFA znamo da prosečna maloprodajna cena evrodizela u 2012. godini nije bila133,75 + 22,5% = 163,84 dinara, već znamo da ni u jednom trenutku nije prelazila cenu od 160 dinara po litri. Edited by bokki
Link to comment

Brzo će oni da ostanu i bez ostalih vrata dok skapiraju koliko je tupavo ovo sa ulazom na pra vrata.Već par dana na Bogosloviji na početnoj stanici, kako koji bus dodje i otvori samo prednja, ljudi na trećim i četvrtim vratima, na silu otvore jedno krilo pa upadaju.Jasno je da biserko koji je smislio ulazak na prva vrata, očigledno ne koristi usluge GSPa, ali potpuno je sumanuto to raditi na početnim stanicama. Niko ne izlazi iz busa jer nikog i nema u istom, tako da je cela operacija čisto izdrkavanje.Razumeo bih da prilikom ulaska kontrolišu karte, pa da se zato ulazi samo na prva, ali nit kontrolišu, nit ima ljudi u busu, a cela predstava umesto nekih 30 sekundi, traje po 5-6 minuta, a u busu je već sad na 25-6 stepeni, jezivo.Bonus što ceo cunning plan deluje kao i svi oni anti-piratski pokušaji, drkaj one koji plaćaju, dok i oni ne popizde i prestanu.

Link to comment
Etički je u ovom slučaju najispravnije kobinovati plaćanje i švercovanje.
Npr, ako menjaš dva prevoza do posla (a nemaš mesečnu), samo se jednom čekiraš.
Ja se dzekiram™ kada vozilo naidje u nekom razumnom roku i kada je u njemu moguce stajati bez nosenja jos dva sugradjanina na ledjima. U suprotnom se svercam. I naravno, kod presedanja za par stanica uvek se svercam.
Link to comment
Ja se dzekiram™ kada vozilo naidje u nekom razumnom roku i kada je u njemu moguce stajati bez nosenja jos dva sugradjanina na ledjima. U suprotnom se svercam. I naravno, kod presedanja za par stanica uvek se svercam.
ti si u kategoriji onih kojima busplusersi nikad i ne traže kartu.
Link to comment
ti si u kategoriji onih kojima busplusersi nikad i ne traže kartu.
Koja je to kategorija i kokiko ih ima?Sent this post by using Tapatalk 2 and HTC phone
Link to comment

uzorak od juce i danas 1/3 sa kontrolom. mada i taj jedan nije reprezentativan jer sam bukvalno prosao celu liniju 5ice. Takodje vozaci i dalje nemaju kusur ni za 500 a ni za 200

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...