Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

drugi put u nedelju dana mi se desi da me autobus istovari kod autokomande i ode jer se zapalio.u nastavku putovanja do posla ne kucam, dabome.ispada da im nijedno vozilo nije u potpunosti ispravno nego im dispečari drže fige.

Link to comment
drugi put u nedelju dana mi se desi da me autobus istovari kod autokomande i ode jer se zapalio.u nastavku putovanja do posla ne kucam, dabome.ispada da im nijedno vozilo nije u potpunosti ispravno nego im dispečari drže fige.
Tako je meni bilo dok sam isao busom 46. Ono strmo skretanje u Grcica Milenka je bilo previse za mnogi jadan motor.
Link to comment

Danas se ladno otkucao u busu na pocetnoj, dvajes stanica kasnije udje kontrola - a zasto se niste otkucali? Gledam ja, stoji joj crveni x na ekranu, kazem lepo bio zelen ekran, 72 dinara pisalo... vratila mi i produzila dalje.

Link to comment

Bus plus ima dobit od 48 miliona dinaraAUTOR: R. M.Prema podacima iz finasijskog izveštaja za 2012. godinu firma Apeks solušn tehnolodži, koja je uvela bus plus sistem u javni gradski prevoz i obavlja naplatu i kontrolu karata, prošle godine, zahvaljujući i ovom poslu, prihodovala je više od milijardu dinara, a 48 miliona bila je čista dobit. U poređenju sa 2011. godinom, kada Apeks nije imao ugovor sa Gradom, prihod je uvećan za više od 900 miliona dinara, a dobit za više od 47 miliona dinara.U istom izveštaju, objavljenom na sajtu Agencije za privredne registre, stoji da je broj zaposlenih sa 19, koliko je bilo 2011. uvećan na 355. Kako nam se učinilo da je obzirom na broj kontrolora i onih u administraciji, prijavljeni broj radnika mali, zatražili smo od službe u bus plusu da nam kažu koliki je broj zaposlenih kontrolora. Razlog više za to bila je i izjava gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa koji je, zbog pada prihoda od prodaje mesečnih pretplatnih karata za 20 odsto, najavio da bi trebalo da „uvedemo 2.000 kontrolora u autobuse i da se ulazi isključivo na prednja vrata, pa samo ko ima kartu može da se vozi“. U bus plusu, međutim nisu mogli da nam kažu koliko je kontrolora angažovano.http://www.danas.rs/...?news_id=259593
Link to comment

i još dodati prihod od reklama u autobusima koje ubira, valjda se tako zove, mas medija group. Sad je ostalo još da se izdvoje autobusi i vozači, pa da grad i njihovo unajmljivanje, u cilju poboljšanja usluge i na zadovoljstvo građana

Link to comment

mene recimo interesuje izvestaj gsp-a koliko je goriva potroseno u 2011 a koliko u 2012. jedan od zvanicnih razloga za uvodjenje gps u okviru bus plus sistema je i sprecavanje enormnih kradja tj istakanja goriva iz vozila od strane lopovskih udruga medju zaposlenima u gsp-u. dakle, da li je manja potrosnja 2012. ili nije

Edited by Pontijak
Link to comment

koji je to datum u crkvenom kalendaru?hajd da pokusam da budem ozbiljan: to me zaista interesuje jer ako gradska vlast sa svim tim menadzmentom i ustupanjem poslova naplate karata privatnoj firmi za procenat nije uspela da suzbije lopovske udruge u gsp-u i kradje ogromne tonaze goriva onda nema cak ni te slamke spasa u odbrani potrebe uvodjenja bus plus firme jer ako cemo pravo, mogao je i gsp da instalira taj sistem validatora, gps i ostalo i da krene sa kampanjom kojom bi se popularisala prodaja karata itd.

Edited by Pontijak
Link to comment
mene recimo interesuje izvestaj gsp-a koliko je goriva potroseno u 2011 a koliko u 2012. jedan od zvanicnih razloga za uvodjenje gps u okviru bus plus sistema je i sprecavanje enormnih kradja tj istakanja goriva iz vozila od strane lopovskih udruga medju zaposlenima u gsp-u. dakle, da li je manja potrosnja 2012. ili nije
PODACI ZA 2011. GODINUGodišnji troškovi za naftu GSP Beograd - 3.404.605.000,00 dinaraMesečni troškovi za naftu GSP Beograd - 283.717.083,33 dinaraDotacija Grada Beograda na godišnjem nivou - 4.800.000.000,00 dinaraDotacija Grada Beograda na mesečnom nivou - 400.000.000, 00 dinarahttp://fi.apr.gov.rs...ta/55021212.tif
Link to comment

hvala bokki :)istina, lakse bih se snasao sa podacima o tonama goriva jer ja racunam na prste tj debil sam za racun i ne umem da izracunam tako jednostavnu stvar a to je tonaza goriva na osnovu cena u 2011. i 2012. tu jos treba dodati broj autobusa u 2011. i 2012. tj da li se i koliko povecao broj vozila a i to je javan podatak.

Edited by Pontijak
Link to comment

e jbg :( kao da ja znam sta su kapitalne subvencije, nemam ekonomsko obrazovanje. da li je to recimo ulaganje u obnovu voznog parka pored kredita koji su uzeti u tu svrhu?

Link to comment
e jbg :( kao da ja znam sta su kapitalne subvencije, nemam ekonomsko obrazovanje. da li je to recimo ulaganje u obnovu voznog parka pored kredita koji su uzeti u tu svrhu?
Nemam ni ja, samo vadim podatke i računam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...