Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ne razumem šta se buniš i koji si mi argument dao za diskusiju. Ako jesi uopšte.Čekaj, ja sam čitao zakon o komunalnoj policiji i tamo piše da oni smeju da te legitimišu i reaguju samo ako se nalaziš u komunalnom prekršaju ili se sumnjičiš za isti. Pritom, prilikom legitimisanja moraju da ti kažu u kom si prekršaju pre nego što ti zatraže dokumenta. E, sad, da li je vožnja bez karte komunalni prekršaj?I treće, ako te i legitimiše, komunalna policija (popularna Žardinjerija) ili obična policija ne sme tvoje podatke da daje trećem licu.
e to je suština koju mnogi previđaju. GSP, Parking servis i slični lakše te nađu nego majka gladnog deteta za alimentaciju, u kom slučaju policija ne da podatke. Možda bih im i dao lk ako mi tom prilikom daju sve podatke o registraciji svoje firme i izvod sa računa za prethodni mesec
Link to comment
da li je vožnja bez karte komunalni prekršaj?
nije. ali bi, recimo, komunalni prekršaj bio odbijanje da napustiš autobus kada ti žardinjerija to naredi, jer kao zadržavaš saobraćaj, a oni su tu da - otprilike - nadgledaju odvijanje javnog prevoza u bg (opet po tom zakonu o komunalnoj policiji).
Link to comment
nije. ali bi, recimo, komunalni prekršaj bio odbijanje da napustiš autobus kada ti žardinjerija to naredi, jer kao zadržavaš saobraćaj, a oni su tu da - otprilike - nadgledaju odvijanje javnog prevoza u bg (opet po tom zakonu o komunalnoj policiji).
Je l' znaš možda koji je to član? Ne mogu oni tebe da zadržavaju ako nisi u prekršaju, tako bar mislim.
Link to comment

član 9. http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_komunalnoj_policiji.htmloni ne mogu da ti dokažu da si bio u prekršaju ako nisu ušli s ridžovanima u bus. ukoliko bi u njihovom prisustvu odbio da izadješ, onda bi ti verovatno pisali neku mandatnu kaznu (ili šta već) pošto te izbace iz busa. ako te, pak, sačekaju na stanici slobodan si da produžiš svojim putem. bilo kako bilo, u busu ili na ulici, u opis posla im ne potpada pisanje kazni za neposedovanje karte.

Link to comment
E, sad, da li je vožnja bez karte komunalni prekršaj?
.vidi ga ovaj provokator. jel ti hoces da nam izludis vasu ?voznja bez karte je ob-li-ga-ci-o-ni spor.
Link to comment
.vidi ga ovaj provokator. jel ti hoces da nam izludis vasu ?voznja bez karte je ob-li-ga-ci-o-ni spor.
Pa ne znam, pitam. Dakle, nije komunalni prekršaj?
Link to comment

nije, naravno. kad bi ukucao "obligacioni spor" u search engine vido bi jedno 10-15 rezultata vase kako cupa kose objasnjavajuci to :)

Link to comment
ragument im je sasvim na mestu: ti radiš u privatnoj firmi, ergo, po zakonu nemaš prava da zahtevaš da ti iko da dokumenta...
ragument uopste nije na mestu, stocu i dokazati. predlazem da oprobas ovu svoju tezu u banci, koja je takodje privatna. kontrolorI traze dokumenta kako bi znali identitet osobe koja je prekrsila implicitni ugovor izmedju Busplusa i korisnika usluge, i pokusali da naplate uslugu. niko nije duzan da im da dokumenta, ali smatram malo dziberskim da neko nece da plati uslugu i da se vadi na ovakav nacin. to vredja moj svercerski etos, koji pociva na nacelu viteske borbe izmedju kontrolora i svercera. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nije, naravno. kad bi ukucao "obligacioni spor" u search engine vido bi jedno 10-15 rezultata vase kako cupa kose objasnjavajuci to :)
Da, da, sigurno :lol:
Link to comment

:lol:nego citam diskusiju i dalje. problem nije u trazenju dokumenata (smeju da ih traze) vec u tome sto Djilas ima privatnu policiju koja oruzanim putem uteruje profit njegovim firmama.

Link to comment
nego citam diskusiju i dalje. problem nije u trazenju dokumenata (smeju da ih traze) vec u tome sto Djilas ima privatnu policiju koja oruzanim putem uteruje profit njegovim firmama.
tačno, to bi bila - khm, dva nivoa posmatranja :Pjedan načelni, ovaj o kom ti pričaš, i drugi, kud i kamo prizemniji, a tiče se konkretnih situacija, poput ove o traženju dokumenata i pisanju kazni.da l je džiberski što ja nemam i neću da plaćam sumanute svote da se prevezem s mesta a na mesto b nekoj privatnoj firmi je treće pitanje. oni su mimo svakog zakona i logike za 500 evra početnog kapitala dobili masan posao da čerupaju putnike zarad ličnog profita, a mi svi treba da skinemo gaće i da se namestimo. ma daj...koji procenat od karata bus plusa ide gsp-u, zna li ko?švercerski je etos voćka čudnovata :) Edited by najgora
Link to comment
da l je džiberski što ja nemam i neću da plaćam sumanute svote da se prevezem s mesta a na mesto b nekoj privatnoj firmi je treće pitanje.
To je prvo i poslednje pitanje. Samo se menjaju izgovori za neplaćanjeMogu da zamislim taksistinu facu kad bi mu rekli - Izvini ali ne želim da platim, cifra je sumanuta a ti radiš za privatnu firmu :smoris:
Link to comment
Mogu da zamislim taksistinu facu kad bi mu rekli - Izvini ali ne želim da platim, cifra je sumanuta a ti radiš za privatnu firmu :smoris:
+1Ili Tijanićevu, zamisli da mu kažeš da nećeš da mu plaćaš pretplatu, a gledaš rts. Kakva bi to faca bila.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...