Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

prastajte ali moj daydream je da se zna sta je privatna, a sta gradska sluzba i da se podrazumeva da se gradske sluzbe ne poveravaju klijentistickom olosu na ubiranje profita.
e to.
Link to comment

Errrm, none of my business, ali što ne bi sišla sa voza/busa iz Novog Sada odmah u Zemunu?A-ha, ideš prvo do Banjice, ne direktno. Onda ništa, 18 it is. To ti ide svaki čas, opušteno.

Edited by Oxymoron
Link to comment
... da, baš im izgledaš kao laka meta pa im nije zanimljivo :lol:
Eto neke koristi od stotina i stotina kilograma. :)
nije lose to, ali bi bilo dobro i da shvate duh zakona pre nego sto pocnu da drze lekcije o pravima gradjana. uopste nije tacno da samo policija sme da trazi dokumenta. sme da ti trazi ko hoce, ali samo policiji moras da das dokumenta na uvid, pod pretnjom kazne. da nije tako, niko ne bi smeo da trazi dokumenta ni za sta, ni banka, ni fakultet, ni opstina.
Ma, dobro, to se uči. Mene više nervira arogantni i agresivni i moralizatorski glas ovog lika sa kamerom, ali to ide u rok službe. Isto kao što oružane ustanke prvo dižu lokalne barabe i dripci, tako i ove građanske pobune vode uglavnom neki zaludni klinci.
Ma ti likovi su amateri. Gledao sam nesto po netu, cak su i gostovali kod Malagurskog. Ne vladaju materijom uopste, imaju pomalo potcenjivacki stav spram obicnog coveka. Zapadni aktivizam wannabees. Dzaba im sto su kontra Djitlera, ne mirisem ih uopste
Kakvi su da su, bune se protiv nečeg lošeg i zlog i rade za dobru stvar. Treba im pomoći ako žele pomoć, naučiće se valjda.
prastajte ali moj daydream je da se zna sta je privatna, a sta gradska sluzba i da se podrazumeva da se gradske sluzbe ne poveravaju klijentistickom olosu na ubiranje profita. posto od toga nema nista, ostaje mi da se smejem i gradu i njegovim gradjanima koji usmeravaju gnev ka pogresnim metama jer ih generalno mrzi da citaju zakone i propise, cak i kad su puni entuzijazma i pravednog gneva.
Ovo da ih mrzi da čitaju si pretpostavljam učitao?Mislim, prava pitanja treba da budu korupcija i zloupotreba položaja, ali građani bez državnog aparata (pravosuđa) ne mogu tu ništa da urade, a ovde bar mogu nešto na sitno. Edited by Lrd
Link to comment
Kakvi su da su, bune se protiv nečeg lošeg i zlog
Stativa. Možda bi ti hteo da se oni bune protiv neček lošeg. popularno, učitavaš( :yucky:), ali oni se bune protiv stajanja u red i disclipnovanja, a to nije loše. I protiv privatne firme. Dalje od toga nisu dobacili. Kakav ragument, Ti radiš u privatnoj firmi! Klovnovi. Kale i onaj što je pričao o deformisanim prstima su bar zanimljivi
Link to comment
Kakav ragument, Ti radiš u privatnoj firmi! Klovnovi.
ragument im je sasvim na mestu: ti radiš u privatnoj firmi, ergo, po zakonu nemaš prava da zahtevaš da ti iko da dokumenta... Edited by najgora
Link to comment
oni se bune protiv stajanja u red i disclipnovanja, a to nije loše.
A kako bi bilo, lafe, da ti svoj fetis prema disciplinovanju ostavis za svoja 4 zida i dozvolis mogucnost da neko drugi nije presrecan sto ga privatna mafija u sprezi sa korumpiranim politicarima tretira kao marvu?
Link to comment
Errrm, none of my business, ali što ne bi sišla sa voza/busa iz Novog Sada odmah u Zemunu?A-ha, ideš prvo do Banjice, ne direktno. Onda ništa, 18 it is. To ti ide svaki čas, opušteno.
posle analize izmena saobracaja i rute maratona zakljucak je pao na 78cu i jos je bolji prevoz zbog maratona jer skrece sa autokomande na auto put pa do Zemuna a ne smara kroz grad i nbg :)
Link to comment
posle analize izmena saobracaja i rute maratona zakljucak je pao na 78cu i jos je bolji prevoz zbog maratona jer skrece sa autokomande na auto put pa do Zemuna a ne smara kroz grad i nbg :)
ček bre, 18 ide na autoput, a 78 ne ide na slaviju pa stari žel most, ušće i slično (tj. ne mož' gore od toga)
Link to comment

ne ide bre..pise zbog izmene i maratona ide sa banjice do autokomande,na auto put pa do marije bursac i jos nekih ulica ugl do zemuna to je sve sto zelim da znam..jedan prevoz je bolje nego dva ..http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=87845

linija 78 delimično menja trasu i u oba smera će ići trasom: Kupreška – Krajiška – Prvomajska – Milana Uzelca – Marije Bursać – auto-put – Autokomanda i dalje redovnom trasom.
Edited by ivy
Link to comment
ragument im je sasvim na mestu: ti radiš u privatnoj firmi, ergo, po zakonu nemaš prava da zahtevaš da ti iko da dokumenta...
Zgodan izgovor za neplaćanje i kretanje u stampedoima. Ne znam da li legitimišu, vidim da traže da se izađe ili zovu komunalce.. Znam da privatna firma u kojoj radim po Zakonu ima obavezu da legitimiše svakog klijenta a kopiju lične karte da sačuva u arhivi..
Link to comment
Znam da privatna firma u kojoj radim po Zakonu ima obavezu da legitimiše svakog klijenta a kopiju lične karte da sačuva u arhivi..
Obavezu, ali ne i pravo, dobra volja putnika je da li če da da ličnu kartu ili ne. Pravilnik o tarifnom sistemu u javnom linijskom prevozu putnika nije zakon, a kao pravilnik ne može šire da određuje prava i obaveze iz zakona o prevozu u drumskom saobraćaju.A i po tom pravilniku, nemaju pravo (niti obavezu) da zovu komunalnu policiju. Ako se ne plati doplatna karta, mogu da traže samo da se napusti vozilo na sledećoj stanici.Kvaka je sa druge strane, što su pravilnikom o radu komunalne policije uvrstili da mogu da kontrolišu putnike i podnose prekršajnu prijavu, ali sami kontrolori njih ne mogu da zovu i zato stoje na stanicama da se "nađu" kad zatreba. Edited by Kelt
Link to comment
Stativa. Možda bi ti hteo da se oni bune protiv neček lošeg. popularno, učitavaš( :yucky:), ali oni se bune protiv stajanja u red i disclipnovanja, a to nije loše. I protiv privatne firme. Dalje od toga nisu dobacili. Kakav ragument, Ti radiš u privatnoj firmi! Klovnovi. Kale i onaj što je pričao o deformisanim prstima su bar zanimljivi
Ne razumem šta se buniš i koji si mi argument dao za diskusiju. Ako jesi uopšte.
Obavezu, ali ne i pravo, dobra volja putnika je da li če da da ličnu kartu ili ne. Pravilnik o tarifnom sistemu u javnom linijskom prevozu putnika nije zakon, a kao pravilnik ne može šire da određuje prava i obaveze iz zakona o prevozu u drumskom saobraćaju.A i po tom pravilniku, nemaju pravo (niti obavezu) da zovu komunalnu policiju. Ako se ne plati doplatna karta, mogu da traže samo da se napusti vozilo na sledećoj stanici.Kvaka je sa druge strane, što su pravilnikom o radu komunalne policije uvrstili da mogu da kontrolišu putnike i podnose prekršajnu prijavu, ali sami kontrolori njih ne mogu da zovu i zato stoje na stanicama da se "nađu" kad zatreba.
Čekaj, ja sam čitao zakon o komunalnoj policiji i tamo piše da oni smeju da te legitimišu i reaguju samo ako se nalaziš u komunalnom prekršaju ili se sumnjičiš za isti. Pritom, prilikom legitimisanja moraju da ti kažu u kom si prekršaju pre nego što ti zatraže dokumenta. E, sad, da li je vožnja bez karte komunalni prekršaj? I treće, ako te i legitimiše, komunalna policija (popularna Žardinjerija) ili obična policija ne sme tvoje podatke da daje trećem licu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...