Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

@ Harper: Valjda zato što je subota. Mada je 23-53 prevoz danas, ne znam zašto, bio užasan.
Obicno idem subotom i obicno je cist horor iz pravca centra. U povratku je pristojnije. Nego izgleda da je danas bilo isuvise hladno pa dokoni penzioneri nisu isli sa Petlovog brda na Zelenjak za kilo sira i paprika. :D
Link to comment

Da, setio sam se još jedne epohalne idiotarije od pre nekoliko godina. Kao što poneko i sam zna, linija 33 je ranije išla od Kumodraža preko Komande i Slavije do Kališa. Samim tim je predstavljala jedinu direktnu liniju celog Voždovca do tog dela centra (Trg i okolina), dakle dalje od Slavije. Međutim, mudri ljudi iz GSP su se setili da to nije dobro, te su je mrdnuli da od Slavije ide nagore ka Pravnom, pa dalje do Pančevca (otprilike ruta busa 48, sasvim solidno pokrivena). Uvek sam goreo od želje da čujem neko makar polusuvislo objašnjenje za tu genijalnost.Uz još jedan hendikep Voždovca - jedini gradski kraj koji nema direktnu noćnu vezu sa Trga, nego samo sa Slavije.

Link to comment
kako mislis u voz? mislis 2 vagona u jednom? sedmica tako ide od pamtiveka, veruj mi, valja to, rasterecuje vozila a ima ih sasvim dovoljno. evo na tramvaje se ne zalim preterano, u njima kucam kartuda, obavlja se i kod privatnika, oni su deo jedinstvenog tarifnog sistema
da sedmica je u pitanju. dva tramvaja klasična sa harmonikom na sredini vezana. pomislih, zbog uštede struje. s druge strane, zar nije bolje za putnike da idu jedan za drugim s nekim razmakom u vremenu.momak koji živi na kanarevom brdu je rekao da brže stiže tramvajem do grada nego busom. no sada trojka ne radi, pitanje je kada će a za autobus koji ju zamenjuje kaže da je kukulele što se vremena tiče. tramvaj je dobra stvar. valjalo bi da ono što ide do bogoslovije produže do višnjice. ima prostora.
Link to comment
da sedmica je u pitanju. dva tramvaja klasična sa harmonikom na sredini vezana. pomislih, zbog uštede struje. s druge strane, zar nije bolje za putnike da idu jedan za drugim s nekim razmakom u vremenu.
ma imaju ionako prilicno dobar interval....pretpostavljam da se ovako stedi na amortizaciji vozila, ipak su to raspad masine
Link to comment
Taj odlazak na Zarkovo mi je obicno strasan kuluk jer je 56-ca jedna od najgorih linija u Beogradu.
Probaj da idem 52-om, pa ćeš onda videti šta je jedna od najforih linija u Beogradu. <_<
Link to comment
Da, setio sam se još jedne epohalne idiotarije od pre nekoliko godina. Kao što poneko i sam zna, linija 33 je ranije išla od Kumodraža preko Komande i Slavije do Kališa. Samim tim je predstavljala jedinu direktnu liniju celog Voždovca do tog dela centra (Trg i okolina), dakle dalje od Slavije. Međutim, mudri ljudi iz GSP su se setili da to nije dobro, te su je mrdnuli da od Slavije ide nagore ka Pravnom, pa dalje do Pančevca (otprilike ruta busa 48, sasvim solidno pokrivena). Uvek sam goreo od želje da čujem neko makar polusuvislo objašnjenje za tu genijalnost.Uz još jedan hendikep Voždovca - jedini gradski kraj koji nema direktnu noćnu vezu sa Trga, nego samo sa Slavije.
čini mi se da je to deo strategije isključivanja javnog prevoza na dizel sa poteza kalemegdan - slavija. čudi me da su ostavili 31. moguće je da se i ta linija završi na slaviji. no, valjalo bi da onda uvedu jednu besplatnu liniju trolejbusom od slavije do studentskog trga. zbog vas i ovih s konjarnika.mislim da ta ideja da linije idu sa jednog na drugi kraj grada sa samo prolaženjem kroz krug dvojke uopšte nije loša. da bar jednu liniju koja ide sa zelenjaka ka adi povežu sa nekom koja prelazi savu rasteretili bi malkice krkljanac oko pijace.
Link to comment

Na stranu postojanje i prolazak 31, i dalje je potpuno nelogična stvar, pošto sa svake strane na maltene 100 metara od te rute prolazi nešto na dizel.Drugo, kad vrisne trola u Kolarčevoj, sam taj jedan zastoj je dovoljan da se uži centar nakrca gadarijama za sledećih mesec dana.

Link to comment
momak koji živi na kanarevom brdu je rekao da brže stiže tramvajem do grada nego busom. no sada trojka ne radi, pitanje je kada će a za autobus koji ju zamenjuje kaže da je kukulele što se vremena tiče. tramvaj je dobra stvar. valjalo bi da ono što ide do bogoslovije produže do višnjice. ima prostora.
Ne koristim trojku, ali znam kuda prolazi. Ona skreće od hipodroma desno, ka Rakovici (a 12-13 se penju na BBrdo) tako da nije čudno što mu je to najbrže pošto ima deonicu koja ide direktno kneževac-hipodrom (znatno uštedi vreme u odnosu na npr 37 koja ide zaobilazno preko BBrda).
Probaj da idem 52-om, pa ćeš onda videti šta je jedna od najforih linija u Beogradu.
Iz prve ruke - 50ica.A i blic je pisao prošle godine...Što se tile seckanja 33ke, jeste bila dobra linija + često je išla, ali, više mi smeta šta su uradili sa 51 i 51p.
Link to comment
momak koji živi na kanarevom brdu je rekao da brže stiže tramvajem do grada nego busom. no sada trojka ne radi, pitanje je kada će a za autobus koji ju zamenjuje kaže da je kukulele što se vremena tiče. tramvaj je dobra stvar. valjalo bi da ono što ide do bogoslovije produže do višnjice. ima prostora.
Trojka je proradila pre oko mesec dana.
Link to comment
Iz prve ruke - 50ica.A i blic je pisao prošle godine...
REZULTATI ANKETE
NAJGORA LINIJA - BROJ GLASOVA
1. 50  - 100
2. 26  - 20
3. 25  - 19
4. 59  - 14
5. 23 i 42  - 13

Dakle, živim na Miljakovcu, pa su mi poznate tri od pet pomenutih linija. linija 50 je katastrofa, zaista. užasna je gužva konstantno. neredovni su polasci. a zapravo linija je vrlo korisna jer je jedna od retkih koja ide po užem obodu grada, zaobilazeći centar. trebalo bi je pojačati, svakako.linijom 59 se brže stiže na vidikovac nego autobusima 53 i 23, pa mi nije jasno ko se žali na ovu liniju i šta su primedbe. verovatno je poenta u tome što od slavije do petlovog brda treba otprilike sat vremena vožnje, čak i izvan špica, jer linija ide širom putanjom od vidikovca do petlovog brda.zato je linija 42 bolja kada se popne na tobogan u rakovici. istina, do rakovice kruži jer prolazi preko kraljevog dvora i bolnice, pa onda prolazi kroz donji deo rakovice, ali generalno se od tobogana brže stiže do petlovog brda nego linijom 59.u medjuvremenu je krenuo tramvaj na liniji 3, tako da je sa kanarevog brda (donjeg dela) veoma lako stići do štajge! nadam se da planiraju da obezbede liniju kneževac-blokovi, kada puste u promet most na adi.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne znam otkud 25? To ide od mene, često se vozim njom, i recimo da ide redovno na 5-10 minuta max. Nikad nije bilo problema, osim ako je lokalne džankoze ne kamenuju na Karaburmi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...