Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Hteo sam reci ono isto sto kazem i Beowlu sad - zato sto to sto placas tamo ne postoji u Beogradu. Kada bi sve to sto je navedeno postojalno u Beogradu, slozio bih se. Upravo je to poenta usporedbe sa Zagrebom. Ali ne postoji. U Beogradu imamo ekstremno staromodan sistem prevoza i pored obnove voznog parka i dalje mestimicno poluraspala vozila, nezavisno od starosti uglavnom prljava vozila. Da li troskovi funkcionisanja TOGA (dakle ne necega sto bi moglo da bude), moze da se poredi s troskovima koje ima gradsko saobracajno preduzece koje se, izmedju ostalog, zasniva na desetinama metro linija? I to samo da se zaustavimo na tome, a da ne ulazimo u ostale troskove, od toga da svaki zaposleni ima bar 5x vecu bruto platu, ili da ne pominjemo nove investicije.p.s. ako je cena stvarno 7e, onda je to stvarno ekstremno i za nemacke uslove. U Berlinu je cena karte 2,10 (ili sam zaboravio) i vazi 2 sata. U svim manjim gradovima u kojima sam bio, a koji recimo nemaju metro, cena je ispod 2e, takodje za neki vremenski period. Mada pre par dana sam bio u Erfurtu, pa u povratku provalih (samo sam dosao, pokupio nekog i otisao) da karta vazi sat vremena, ali samo u jednom smeru, nabijem im ga majci :lol:.

Edited by Venom
Link to comment
Hteo sam reci ono isto sto kazem i Beowlu sad - zato sto to sto placas tamo ne postoji u Beogradu. Kada bi sve to sto je navedeno postojalno u Beogradu, slozio bih se. p.s. ako je cena stvarno 7e, onda je to stvarno ekstremno i za nemacke uslove. U Berlinu je cena karte 2,10 (ili sam zaboravio) i vazi 2 sata. U svim manjim gradovima u kojima sam bio, a koji recimo nemaju metro, cena je ispod 2e, takodje za neki vremenski period. Mada pre par dana sam bio u Erfurtu, pa u povratku provalih (samo sam dosao, pokupio nekog i otisao) da karta vazi sat vremena, ali samo u jednom smeru, nabijem im ga majci laugh.gif.
grrr... ti ne citas sta ja pisem. naravno da ne postoji. ja samo pricam da kad postoji da je sve dobro, onda kosta toliko...7 evra za te zone koje ja prelazim... nisu to 3 prevoza u "krugu dvojke", nego idem iz centra na sever grada. najjeftinija karta kosta 2.5 evra i vazi za jedan pravac kretanja u okviru prve gradske zone..
Link to comment

I ja te lepo pitah jos prvi put i ok, izgleda da zivis u ekstremno skupom kraju. Tako da, evo preformulisacu pitanje. Da li stvarno mislis da je realna cena karte za dva sata prevoza u Berlinu 2,10e, ako je cena karte jednog busa u BG-u 50 dinara?Cena karte koju sam ti dao je za "ceo" Berlin. Postoji jos jedna skuplja karta koja ukljucuje otprilike Obrenovac ako je poredjenje Beograd i tu je oko 3 i nesto. Ne znam tacno, letos je kupih prvi i poslednji put.

Link to comment
I ja te lepo pitah jos prvi put i ok, izgleda da zivis u ekstremno skupom kraju. Tako da, evo preformulisacu pitanje. Da li stvarno mislis da je realna cena karte za dva sata prevoza u Berlinu 2,10e, ako je cena karte jednog busa u BG-u 50 dinara?
nemam pojma, nikad nisam zivela ni radila ni bila u berlinu.ali mislim da je karta od 50 dinara za beograd za pojedinacno vozilo skupa.takodje mislim da cena mesecne markice u beogradu okej, pod uslovom da se ne vezuje za osobu i da se nadje nacin subvencionisanja siromasnih zaposlenih koji ne mogu da je plate. edit: i dalje mislim da ti ne kapiras o cemu pisem. ja ne poredim dva sistema prevoza takve kakvi su sada. ja samo pokusavam da kazem ovima koji su u fazonu, ma dajte nam super prevoz pa ga onda naplatite, da bi taj dobar prevoz (po beowlu definisan), za grad velicine beograda i populaciju koju ima beograd, onda kostao ovoliko. Edited by PointTaken
Link to comment
nivo usluge jednostavno ne može da se podigne tamo gde ne postoji prava konkurencija i gde je zarada garantovana iz budžeta umesto da za nju moraš da se boriš na tržištu.
To je sve što ja kažem. Usput, za one koji tvrde da bi cena u Beogradu onda bila 1,5-2 evra po pojedinačnoj karti...nek prevoznici stave toliku cenu, and see what happens. A drugo, poštovanje reda vožnje ne zahteva nikakva, ali nikakva ulaganja, osim kada prevoz kasni usled kvara, a to je oko 5% uzroka kašnjenja.
Link to comment
A drugo, poštovanje reda vožnje ne zahteva nikakva, ali nikakva ulaganja, osim kada prevoz kasni usled kvara, a to je oko 5% uzroka kašnjenja.
Baš to sam hteo da napišem. Mogu da razumem gužve u saobraćaju i sve, ali to nema nikakvog uticaja na polaske recimo sa početne stanice u Birčaninovoj. Vidiš da bus stoji u stanici, piše i vreme polaska, što baju ne sprečava da sabije par kafa i da krene 15 minuta kasnije.Uostalom, naveo sam svoje iskustvo sa osamnajom kod SC. Niko ne može da me ubedi da se svaki jebeni dan sve baš tako poklopi, da se u špicu prva čeka pola sata, pa onda dolazi njih 5 u sledećih 20 minuta. Edited by henrik larsson
Link to comment
Baš to sam hteo da napišem. Mogu da razumem gužve u saobraćaju i sve, ali to nema nikakvog uticaja na polaske recimo sa početne stanice u Birčaninovoj.
Pre osam dana sam cekao autobus 59 citavih 40 minuta. Od 17:35 do 18:15, kada u principu vise i nije tolika guzva na ulicama na toj ruti. Edited by pacey defender
Link to comment

zbog čega se dva tramvaja vezuju u voz? video na linijama koje idu na NBGda li se kontrola obavlja i u autobusima privatnih prevoznika?

Link to comment
zbog čega se dva tramvaja vezuju u voz? video na linijama koje idu na NBGda li se kontrola obavlja i u autobusima privatnih prevoznika?
kako mislis u voz? mislis 2 vagona u jednom? sedmica tako ide od pamtiveka, veruj mi, valja to, rasterecuje vozila a ima ih sasvim dovoljno. evo na tramvaje se ne zalim preterano, u njima kucam kartuda, obavlja se i kod privatnika, oni su deo jedinstvenog tarifnog sistema
Link to comment
zbog čega se dva tramvaja vezuju u voz? video na linijama koje idu na NBGda li se kontrola obavlja i u autobusima privatnih prevoznika?
Ako je Banbus privatnik onda se obavlja. Danas je u 56-cu usla kontrola dok sam putovao na Zarkovo. Svecano prijavljujem :D da su svi imali karte osim jedne gospoje u bundi koja je hitro otkucala kartu kad je videla kontrolu da ulazi nakon sto se vozila tri stanice pre toga.Izgleda da Bog GSP-a prati sta pisem na ovom topiku. :lol: Taj odlazak na Zarkovo mi je obicno strasan kuluk jer je 56-ca jedna od najgorih linija u Beogradu. Ali danas cisti i topli autobusi, brz odlazak na destinaciju bez krsenja propisa, kontrola u vidu dvoje klinaca od mozda 22-23 godine koji su oboje bili jako simpaticni i ljubazni i poluprazni autobusi u oba pravca. Na trenutak sam se zaboravio i pomislio da sam u Oslu. :D
Link to comment
Ako je Banbus privatnik onda se obavlja. Danas je u 56-cu usla kontrola dok sam putovao na Zarkovo. Svecano prijavljujem :D da su svi imali karte osim jedne gospoje u bundi koja je hitro otkucala kartu kad je videla kontrolu da ulazi nakon sto se vozila tri stanice pre toga.Izgleda da Bog GSP-a prati sta pisem na ovom topiku. :lol: Taj odlazak na Zarkovo mi je obicno strasan kuluk jer je 56-ca jedna od najgorih linija u Beogradu. Ali danas cisti i topli autobusi, brz odlazak na destinaciju bez krsenja propisa, kontrola u vidu dvoje klinaca od mozda 22-23 godine koji su oboje bili jako simpaticni i ljubazni i poluprazni autobusi u oba pravca. Na trenutak sam se zaboravio i pomislio da sam u Oslu. :D
lazes Harpere, lazes...bilo je smrdljivo, a kontrolori su kopali nos, cesali jaja i psovali
Link to comment

Meni je mnogo jeftinije da na posao idem i sa njega se vraćam ako koristim gradski prevoz nego auto.Nekad mi treba manje vremena da stignem busem nego kolima, a najčešće je mrtva trka.U busu sedim u više od 50% slučajeva, kako živim blizu početne, a izlazim blizu krajnje stanice. Busevi idu često. Veoma retko se desi da čekam duže od 5 minuta.Kako imam povlasticu sa markicom za zaposlene, nemam iskustva sa neprijatnim, nego nezainteresovanim kontrolorima.Kada imam primedbu na čistoću autobusa, pogledam na šta liče ulice i prođe me.Jedino mi se čini nebuloznim što markice ne važe noću.

Edited by Zugurosh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...