Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

e stvarno vam je prevoz krs..juce sam se vozila 78com,prvi put sam videla takav bus,zuti i okrugli ,sa kockastim i iscepanim sedistima koja je umrla jedno 8puta od slavije do vma a posebno na onoj uzbrdici kod cecine kuce,samo tu je umirala 4puta....i jos nijednom nisam platila,otkucala,validirala kartu tj nisam je nikad ni imala...a kontam nesto da su vas jako zeznuli sa tim busplusom kakvi god da su im izgovori..Ns autobusi jos uvek imaju one male aparatice za kucanje karte valjda iz 70ineke a karta je parce papira 5x5cm,nista fensishmensi i svi je placaju i disciplinovano ulaze na prva vrata i sve funcionise besprekorno..

Link to comment
e stvarno vam je prevoz krs..juce sam se vozila 78com,prvi put sam videla takav bus,zuti i okrugli ,sa kockastim i iscepanim sedistima koja je umrla jedno 8puta od slavije do vma a posebno na onoj uzbrdici kod cecine kuce,samo tu je umirala 4puta....i jos nijednom nisam platila,otkucala,validirala kartu tj nisam je nikad ni imala...a kontam nesto da su vas jako zeznuli sa tim busplusom kakvi god da su im izgovori..Ns autobusi jos uvek imaju one male aparatice za kucanje karte valjda iz 70ineke a karta je parce papira 5x5cm,nista fensishmensi i svi je placaju i disciplinovano ulaze na prva vrata i sve funcionise besprekorno..
koliko para toliko i muzike Edited by Lezilebovich
Link to comment

pa to..i ne razumem zasto se femkaju sa tom kontrolom...ni u Ns,jbga to mi je jedini reper za poredbu,se nije placala karta dok nisu krenuli u secu i tiraniju kontrolom,neko vreme akcija i sada je red a kondore nisam videla sto godina..misim moja karta za prevoz je 125din i ja bih jako volela kada ne bih morala da je platim ali ne moze.

Link to comment

pre neki dan sam mislim prvi put u zivotu video kontrolu u 46ici; u 46 ne da nije bilo busplus kontrole, nego ni ona prethodna nikad nije zalazila.znaci kakvo brutalno kuliranje i sveopsta kurcobolja, ja ovo nisam vido u zivotu; za pocetak, nema dezinformisanih gradjana i kontrainicijanata koji konstatujuci da je kontrolor na stanici, uzurbano i panicno hitaju ka izlazu, no kulijana. ulazi kontrolor, stariji covek pred penzijom i kaze 'dobro vece, kontrola', a ono sveopsti muk. niko ni da se okrene da ga konstatuje ili bilo kakvim gestom udostoji odgovora - ni hvatanje za dzep da se izvadi karta, ni uzdah sto je uso kontrolor, ma niko ni da trepne (sem mene, ali vrlo decentno). on dolazi ispred prvog para sedista na kome sede dva dundjera, gradjevinca sta li su i ponovi to isto, ovaj jedan dalji namrsteno gleda kroz prozor kulirajuci ga, a ovaj drugi ga gleda ispod oka ko da je pao s marsa sto ga to pita i misli se, 'daj produzi vise rodjace'. posle kratke sesije cutanja i gledanja produzi kontrolor dalje do narednog para sedista gde su kratko-osisani mladji tip u koznoj jasi od 30tak i starija zena. obrati se on njima sa svojom uobicajnom mantrom 'dobro vece, kontrola' i opet nailazi na samrtni tajac. obzirom da otkako je uso pre 3 minuta ga niko zivi nije registrovao stariji kontrolor se, reko bih, malo iznervira, te pogubi i krene obracati iznova svakom pojedinacnom putniku blago mu se unoseci u lice ili makar naginjati u njegovom smeru. posle jedno dva, tri rizicna i izuzetno neprijatna pokusaja obracanja ovom kratko-osisanom u koznoj jasi - koji se bas vidno suzdrzavao da ovom matorom saspe a piece of his mind - ovaj se junosa laca za dzep, vadi mob i odgovara na poziv. stari kontrolor se porazeno udaljava sa mesta akcije ka sredini busa, ne pitajuci vise nikog nista.ne znam sta mogu da kazu oni sto se voze trolama, tramvajima, ali sto se ovih tradicionalno divljih i poludivljih linija tice, ova djilasova akcija sa nasilnim uteravanjem kulture otkucavanja je potpuni fijasko.

Link to comment

Пре једно пет година, кад је контрола ишла ”у цивилу” за максималан ефекат изненађења, кад год уђу у бус, било је до 5% оних који не плате карту. Углавном су замолили да напусте возило, али су често и писали казне.Пошто су прошли топли дане па више не идем бициклом на посао него се поново возим превозом, прилично сам се изненадио како је лошија ситуација. Прво што ме сви гледају бело кад поништим карту на улазу. Једва неких 10% људи поништи карту. Ко нема карту ником ништа. Чини ми се да има доста деоница где контролора скоро и нема.Систем да се свако откуца кад уђе је добро замишљен и требао је да покаже колико је оптерећен систем, колико се чека и сл. А од тога нема ништа.Наплата је очигледно далеко лошија него раније, а о томе се не пише у новинама. Овакав систем наплате не може још дуго да опстане - једино је питање да ли ће прво да упропасте и ГСП са собом пре него што се врате на старо.

Link to comment

Evo šta se krije iza poslednjeg poskupljenja prevoza, Bus+ovci idu po firmama i nude gazdama da direktno uplaćuju zaposlenima na personalizovane kartice staru cenu markice (pre poskupljenja), tj 500 dinara manje, što će većina prihvatiti.Ko od zaposlenih namerava da se i dalje švercuje, koristi nepersonalizovane karte ili vozi kola, dobija takođe za 500 din manje sledovanje.

Edited by El Guapo
Link to comment

:lolol:Kakva bi to scena bila kad bi se ovo omasovilo - putnici gledaju FB na telefonima, domunđavaju se, panično izleću iz prevoza, sudaraju se, čekaju sledeći, a kontrolori menjaju lokacije i tako izazivaju potpuni haos!Pajton govna da jede.

Link to comment

ove nedelje se sa Banjice razvili u strelce, prema Lisičjem potoku.ima ih svako božje jutro.jopet samo iz periferije ka gradu.

Edited by garcia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...