Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Dobro je da su se setili da istraže busplus tender umesto zajebavanja sa ikarbusom. I press miriše cveće odozdo. Ja i dalje čekam na objašnjenje termina veleizdaje i dužničkog ropstva. Koliki procenat gradskog budžeta godišnje ide na servisiranje dugova?

Link to comment

Saznaces vrlo uskoro mnogi su krediti sa grejs periodom. Sad otplacujes sa mukom kredite koje je uzela vlada Veselina Djuranovica pre 30 godina.http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Beograd-napumpao-javni-dug.sr.htmlovo je sa pocetka godine a ekonomija je pala bar 2 posto od tad.al nema brige stize ruski kredit za budzet.

Link to comment

Da sam hteo da se informišem iz novina, iste bih i kupio. U sva tri slučaja se zastupa teza da će Beograd 2026 godine imati istu količinu novca u budžetu kao i 2011. I onda treba takvo pisanje da shvatim ozbiljno? Nego da se vratimo tvojim stavovima. Dužničko ropstvo, veleizdaja, rate kredita? Hajde, nije procentni račun toliko težak. Želim da znam koliko sam veleizdan i dužnički porobljen.

Link to comment

Juče ulazim u 50 :ph34r: i učini mi se da 1 lik ima onaj uređaj za kontrolu u torbici, mislim se dal da se validiram ili jok, i prođem sa zadnjih vrata napred, kad tamo još 1, vidno označen busplusovac, sedi, bolega baš za kontrolu!

Link to comment
Da sam hteo da se informišem iz novina, iste bih i kupio. U sva tri slučaja se zastupa teza da će Beograd 2026 godine imati istu količinu novca u budžetu kao i 2011. I onda treba takvo pisanje da shvatim ozbiljno? Nego da se vratimo tvojim stavovima. Dužničko ropstvo, veleizdaja, rate kredita? Hajde, nije procentni račun toliko težak. Želim da znam koliko sam veleizdan i dužnički porobljen.
Ove godine je MMF sirio optimizam rast 0,00necega a pad je preko dva procenta. Prica o zaduzivanju na osnovu buduceg rasta je kaput tu boljku ne leci ni gorka medicina po USA i Jevropi. Ni tu nema rasta od neceg novog gde gradjani zive bolje vec je samo kao ekonomija bolja u Srbiji nema ni tog.
Link to comment

Dobro samo ti zivi u svojim zabludama kao i BoToljupci dok nije tresnuo za nekoliko procenata. Svako nepotrebno zaduzivanje uz preferencijalni status za strance je to. Ceo region je u polokolonijalnom statusu rasprodat za sicu. Ekonomija SFRJ nije mogla da servisira 20 G$ sad ce ova sitnurija da servisira 150 G$ iako im se na papiru medjusobna trgovina racuna sad u izvoz, cool izvozimo u bosnu ko u italiju. sve ex yu zemlje imaju deficit i ponasanje gradskih vlasti bgd oko zaduzivanja za neisplativu infrastrukturu je samo deo te mustre.

Link to comment
Iz konzorcijuma srpskih i turskih firmi u čijem je vlasništvu bus-plus policija uzela dokumentaciju da bi proverila vlasničku strukturu i ugovore koje je svaka od njih potpisala s BeogradomOdeljenje za suzbijanje privrednog kriminala beogradske policije počelo je da proverava vlasničku strukturu konzorcijuma koji stoji iza sistema „bus-plus“, saznaje Kurir.
Link to comment
Dobro samo ti zivi u svojim zabludama kao i BoToljupci dok nije tresnuo za nekoliko procenata. Svako nepotrebno zaduzivanje uz preferencijalni status za strance je to. Ceo region je u polokolonijalnom statusu rasprodat za sicu. Ekonomija SFRJ nije mogla da servisira 20 G$ sad ce ova sitnurija da servisira 150 G$ iako im se na papiru medjusobna trgovina racuna sad u izvoz, cool izvozimo u bosnu ko u italiju. sve ex yu zemlje imaju deficit i ponasanje gradskih vlasti bgd oko zaduzivanja za neisplativu infrastrukturu je samo deo te mustre.
A to ima veze sa Beogradom i nabavkom autobusa kakve? Vidim da je vreme za objašnjavanje pojedinih pojmova. Primećujem i da se o dotičnom pojmovima ima nešto reći samo na zagrebačkoj verziji Vikipedije što bi mogao biti jedan od uzroka nepoznavanja istih. Veleizdaja Veleizdaja je teško kazneno djelo vjerolomstva prema vlastitoj državi, koje se smatra tipičnim političkim deliktom, usmjerenim protiv sigurnosti države.Klasični i najpoznatiji primjeri veleizdaje su:sudjelovanje u ratu protiv svoje zemlje,pokušaj nasilnog rušenja svoje vlade,špijuniranje i odavanje državnih tajni,predaja tajnih dokumentaili odavanje tajni svoje vojske, svojih državnih dužnosnika ili diplomata.odavanje podataka svoje obavještajne službe neprijateljskoj strani i stranim snagama,pokušaj ubojstva šefa državeVeleizdajnici su osobe koje čine izdaju u trenutku kada izdajnik ima obvezu biti odan svojoj državi. Tu obvezu mogu predstavljati razni čimbenici, kao što je državljanstvo, rad u diplomaciji, rad sa povjerljivim podacima,...Veleizdajnici nisu pripadnici stranih obavještajnih službi i saboteri.Dužničko ropstvoDužničko ropstvo oblik je ropstva, pri kojem dužnik radi besplatno, nekada i prisilno za onoga komu duguje, kako bi otplatio dug ponekad i na neodređeno vrijeme. Ovaj fenomen najviše je prisutan u Južnoj Aziji.Postoji i oblik dužničkog ropstva, kada dužnik dodijeljuje neku od svojih bližnjih osoba, da besplatno radi kako bi se otplatio dug. Ujedinjeni narodi definirali su dužničko ropstvo, kao moderan oblik ropstva te ga zabranili međunarodnim pravom. Time se posebno bavi članak 1 (a) Ujedinjenih naroda iz 1956. u Dodatnoj konvenciji o ukidanju ropstva.Istraživač Siddharth Kara izračunao je da je u svijetu 18,1 milijuna ljudi (na kraju 2006.) bilo u nekom obliku dužničkog ropstvaAko ti je neka od upotrebljenih reči nepoznata, sa zadovoljstvom ću pružiti dodatna objašnjenja. Takođe, ako imaš problem da devizni dug iz 1991 konvertuješ u devizni dug iz 2012 (podela po republikama te uračunavanje inflacije i kamata na godišnjem nivou, spreman sam da ti i tu pomognem). Što govore hrišćani, treba pomoći bližnjem svom, a ovo je bilo moje dobro delo za danas.
Link to comment

Upravo nepotrebno zaduzivanje za novih 400 autobusa pokriva sve baze sto bi rekli Ameri. Posebno kod banaka kao sto je EBDR. To kao da te posaljem po hleb i mleko, ali ti kazem da odes u lokalnu kladionicu sa tim param mozda nam doneses i mesa.

Link to comment
Juče ulazim u 50 :ph34r: i učini mi se da 1 lik ima onaj uređaj za kontrolu u torbici, mislim se dal da se validiram ili jok, i prođem sa zadnjih vrata napred, kad tamo još 1, vidno označen busplusovac, sedi, bolega baš za kontrolu!
Glede ovoga, ja danas ulazim u 29, oko 18h kod BGDđanke, a zamnom ulazi momak u jakni na kojoj piše busplus i oko vrata ima traku, na kojoj visi ona njihova rozle kartica.Samo se vozio 1 stanicu i izašao. Moguće da je kod njih na poslu rasulo, ko zna da li ih plaćaju (od čega?), pa samo odrade/odsede satnicu, baš ih zabole da nekog kontrolišu i rizikuju batine.
Link to comment
Upravo nepotrebno zaduzivanje za novih 400 autobusa pokriva sve baze sto bi rekli Ameri. Posebno kod banaka kao sto je EBDR. To kao da te posaljem po hleb i mleko, ali ti kazem da odes u lokalnu kladionicu sa tim param mozda nam doneses i mesa.
Pošto samo ponavljaš teze koje je prvo beowl postavio i na koje sam odgovorio, mogu samo da ti poručim da dajem i časove iz logike, gratis. Pored dodatne nastave o terminima veleizdaje i dužničkog ropstva, pošto vidim da je i dalje potrebna.
Link to comment
Glede ovoga, ja danas ulazim u 29, oko 18h kod BGDđanke, a zamnom ulazi momak u jakni na kojoj piše busplus i oko vrata ima traku, na kojoj visi ona njihova rozle kartica.Samo se vozio 1 stanicu i izašao.Moguće da je kod njih na poslu rasulo, ko zna da li ih plaćaju (od čega?), pa samo odrade/odsede satnicu, baš ih zabole da nekog kontrolišu i rizikuju batine.
Mene danas u 16 dva puta u jednoj voznji, prvi put od ušća do zelenjaka drugi put od Džordža Vašingtona do pred pančevac, malo rasprave sa dečurlijom koja se ne validira i neke dve trebe što se "voze samo jednu stanicu", i dalje su u rasutim trojkama ali nemaju uniforme, tj ne vide se od jakni i toga. Sve momci.Ali to mozda vise ima veze sa baksuzlukom, jos medjugradskom kamion otkinuo retrovizor i polomio šoferku, veli nije ga video u žutoj traci....pa smo prelazili u drugi...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...