Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kako su to uspeli?
jedan kočio, drugi izgleda nije imao čime pa zveknuo u prvog
i have a cunning plan.posto gomila forumasa ima te smart telefone i moze da posecuje forum i kad nije pri kompjuteru, a kontrolori imaju te tackaste rasporede, mozda ne bi bilo lose da imamo neki topik "cinkarite kontrolore", gde bi ti dobri i smartfonovski opremljeni ljudi javljali ima li ili nema kontrolora na tim punktovima.pa tako, recimo, dabovic javi - u 9.05. na brankovom mostu, stanica ka novom beogradu, kontrole NEMA. i onda ja znam da mogu opusteno da ne validiram karticu.m?
odličan plan
Link to comment
Prvi put vidim (drzavni) autobus GSPa sa dvoje vrata.
Pre par dana sam ušao u 16, zglobni - koji ima samo dvoja vrata. U zadnji deo se ide stepenicama (dve, ako se dobro sećam). I ko se zabije pozadi kada je baš gužva, ne mora ni da se trudi da izlazi. Edited by Zugurosh
Link to comment

Ja se opusteno bez karte vozam vec mesec dana.

Prvi put vidim (drzavni) autobus GSPa sa dvoje vrata.
Ma ja bi i njih zavario. Koji ce djavo i da ulaze svi ti ljudi unutra. Samo smaraju vozaca bzvz. :fantom:A sada ozbiljno. Imaju par takvih kanti. Totalno neupotrebljiv bus za nase prilike. Ako neko tokom guzve treba da izadje sa zadnjeg sedista, pola autobusa mora izaci napolje. :isuse: Plus unutra ne mozes ni za sta da se uhvatis kao covek. Uzasno los raspored rucki. Ove koje su vertikalne gotovo da i ne postoje, tako da ces videti grupisane ljude kako stoje jedni drugima na glavi drzeci se za neku od retkih, a za one na plafonu ti treba neka hoklica cak iako si visok 1.75. Horor od busa.
Link to comment
i have a cunning plan.posto gomila forumasa ima te smart telefone i moze da posecuje forum i kad nije pri kompjuteru, a kontrolori imaju te tackaste rasporede, mozda ne bi bilo lose da imamo neki topik "cinkarite kontrolore", gde bi ti dobri i smartfonovski opremljeni ljudi javljali ima li ili nema kontrolora na tim punktovima.pa tako, recimo, dabovic javi - u 9.05. na brankovom mostu, stanica ka novom beogradu, kontrole NEMA. i onda ja znam da mogu opusteno da ne validiram karticu.m?
Dobar plan. Samo računaš na savest forumaša :yucky:
Link to comment

Platio sam mesečnu kartu 3260 dinara. Cena jedne karte je 72 dinara. Znači, mesečnu kartu se isplati kupovati ako se koristi više od 45 vožnji u toku 1 meseca.Dva prevoza dnevno x 22 radna dana i to je otprilike to.Čini mi se da je ovo poprilično nepovoljan odnos za nas koji plaćamo punu cenu mesečne karte. Ne vidim stimulans da kupim mesečnu kartu. Ako znam da ću van Beograda provesti 3-4 dana, bukvalno mi se ne isplati da kupujem mesečnu kartu.

Link to comment
Platio sam mesečnu kartu 3260 dinara. Cena jedne karte je 72 dinara. Znači, mesečnu kartu se isplati kupovati ako se koristi više od 45 vožnji u toku 1 meseca.Dva prevoza dnevno x 22 radna dana i to je otprilike to.Čini mi se da je ovo poprilično nepovoljan odnos za nas koji plaćamo punu cenu mesečne karte. Ne vidim stimulans da kupim mesečnu kartu. Ako znam da ću van Beograda provesti 3-4 dana, bukvalno mi se ne isplati da kupujem mesečnu kartu.
Pa većina ljudi mora da koristi više od jednog prevoza dnevno. Ili ako i imaš neki prevoz direktno do kuće, ali npr njega nema pa nema, možeš odmah da uskočiš u neki drugi koji ide u tom pravcu i sl. Meni se čini da je to skroz ok.
Link to comment
i have a cunning plan.m?
Sviđa mi se plan....Za sada jedino gde viđam kontrolu je na stanici br 452; Ona na ulazu na Gazeli neću ni da spominjem :)Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Čini mi se da je ovo poprilično nepovoljan odnos za nas koji plaćamo punu cenu mesečne karte. Ne vidim stimulans da kupim mesečnu kartu. Ako znam da ću van Beograda provesti 3-4 dana, bukvalno mi se ne isplati da kupujem mesečnu kartu.
Odavno nije povoljna kupovina mesečne markice....Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Link to comment
Platio sam mesečnu kartu 3260 dinara. Cena jedne karte je 72 dinara. Znači, mesečnu kartu se isplati kupovati ako se koristi više od 45 vožnji u toku 1 meseca.Dva prevoza dnevno x 22 radna dana i to je otprilike to.Čini mi se da je ovo poprilično nepovoljan odnos za nas koji plaćamo punu cenu mesečne karte. Ne vidim stimulans da kupim mesečnu kartu. Ako znam da ću van Beograda provesti 3-4 dana, bukvalno mi se ne isplati da kupujem mesečnu kartu.
Pisao sam i ranije...mislim da je ta "margina" previse mala za situaciju kada se placa "unapred".Jeste da verovatno ne koriste svi samo jedan prevoz, ali isto tako to sto se preseda je vrlo cesto rezultat lose projektovanog sistema...
Link to comment
i have a cunning plan.m?
Sviđa mi se plan....Za sada jedino gde viđam kontrolu je na stanici br 452; Ona na ulazu na Gazeli neću ni da spominjem :)Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Čini mi se da je ovo poprilično nepovoljan odnos za nas koji plaćamo punu cenu mesečne karte. Ne vidim stimulans da kupim mesečnu kartu. Ako znam da ću van Beograda provesti 3-4 dana, bukvalno mi se ne isplati da kupujem mesečnu kartu.
Odavno nije povoljna kupovina mesečne markice....Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Link to comment
Odavno nije povoljna kupovina mesečne markice....
pa morate se voziti vishe i raznovrsnije ^_^(ukinuli validaciju, a da su na primer uzeli da prate mene, ukinuli bi pretplatu i meni i vama!)
Link to comment

Jutros sam imao priliku da slušam telefonski razgovor (preko hands free) vozača jednog od privatnih prevoznika sa, valjda, kolegom na temu redefinisanja plate: poslodavac namerava da im ne plaća vreme predviđeno za odmor između dve ture.Još veći haos u prevozu je u najavi.

Link to comment
Jutros sam imao priliku da slušam telefonski razgovor (preko hands free) vozača jednog od privatnih prevoznika sa, valjda, kolegom na temu redefinisanja plate: poslodavac namerava da im ne plaća vreme predviđeno za odmor između dve ture.Još veći haos u prevozu je u najavi.
Najbolje da vozači primaju platu na odnosu kvote - broj stanica na koji su stali. Ako preskočiš stanicu, manja plata...Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Link to comment
Jutros sam imao priliku da slušam telefonski razgovor (preko hands free) vozača jednog od privatnih prevoznika sa, valjda, kolegom na temu redefinisanja plate: poslodavac namerava da im ne plaća vreme predviđeno za odmor između dve ture.Još veći haos u prevozu je u najavi.
Znači nema regres za druženje uz karte i pivo.Očekujem viši nivo poštovanja voznog reda.
Najbolje da vozači primaju platu na odnosu kvote - broj stanica na koji su stali. Ako preskočiš stanicu, manja plata...
Edited by El Guapo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...