Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da gradski prevoz hoce da naplati svaku kartu naplatio bi je. Ocigledno vlasti odgovara ovakva situacija. Delimicno kao podrska siromasnima (vilovljeva ortakinja), delimicno kao ventil gde se srpsko pucanstvo oseca kao da ima neku moc (vasudevin i gonzov protest) a delimicno i kao skretanje fokusa besa sa vlasti na one iz drugog tabora koji placaju/ne placaju. Jako dobro uradjeno. Na kraju, kao sto rekoh, svako od nas moze da izabere da placa/ne placa i mi koji placamo ne placamo prevoz vec podilazenje svojoj savesti i luksuz da nas ne drka kontrola.edit: Da, prevoz do posla je prosto pravo svakog gradjanina. To mora da se obezbedi na ovaj ili onaj nacin kao sto mora da se obezbedi i hrana, krov nad glavom, odeca i sam taj posao.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Učitao si master plan tamo gde ga nema. U pitanju je najobičnije monopolističko drpanje, dokle god može, a očito može do kraja. Kao i sve ostalo. Kao da ne postoji sutra (© Beowl).

Link to comment
@HarperNadam se da ovo nije bila ironija.
I ja se nadam da je to sto si taj tekst napisao ispod mog posta cista slucajnost. Bar pet puta sam na ovom topiku napisao da mene uopste ne zanima to da li se neko svercuje ili ne, prosto zato sto to nije moj problem i moja odluka, samo da je besmisleno proglasavati sverc formom gradjanskog protesta jer on to nije (osim, mozda, kod Vasudeve :D ). Prosto ne zadovoljava nijedan standard gradjanskog protesta, nije principijelan, nije dosledan, nije masovan, usmeren je na licnu a ne opstu korist i nema nikakve pretenzije da donese neku promenu na bolje. Ne mora sustinsku, bilo kakvu. Ako je to moraliziranje, aferim.Uzgred, otkad postoji javni prevoz na svetu postoji i svercovanje u njemu, sto pricu o svercovanju kao vidu gradjanskog protesta cini jos bespredmetnijom (ako je to uopste moguce) jer je taj kauzalitet ocigledno za red velicina stariji od sverca kao slanja poruke. Voleo bih da cujem jedan primer da je bilo gde svercovanje doprinelo poboljsanju standarda javnog prevoza pa da onda mozemo da raspravljamo o tome da li bi i kod nas tako nesto moglo da uspe. Edited by harper lee
Link to comment

Neću se pravdati na prozivke :) za koliko i šta doručkujem, od pre par strana. Svaka pekara ima dovoljno u ponudi da nečim može da se zavara glad za 60-70 kinti.Jutros je bio red otkucam kartu, kad ne lezi vraže! U automatu me sačeka već otkucana.Uzeh je i odvozah se svoju turu, pa je pre izlaska iz vozila ostavih gde sam je i našao.Nema veze, kucaću u povratku.Hvala ti, neznani brate, na solidarnosti. :Hail: (A i s gledišta recikliranja, državi će biti milo što su joj građani tako savesni i ne bacaju tolike papiriće)

Link to comment
Jutros je bio red otkucam kartu, kad ne lezi vraže! U automatu me sačeka već otkucana.Uzeh je i odvozah se svoju turu, pa je pre izlaska iz vozila ostavih gde sam je i našao.Nema veze, kucaću u povratku.Hvala ti, neznani brate, na solidarnosti. :Hail: (A i s gledišta recikliranja, državi će biti milo™ što su joj građani tako savesni i ne bacaju tolike papiriće)
i meni se to desilo juče, a pošto pratim ovu temu, udubila sam se i pomislim... kako je sve ovo ustvari neverovatno skladno. naši idiotski životi, naše idiotske plate, idiotski sistemi u idiotskoj državi... idiotska harmonija!, to sam pomislila.
Link to comment
Neću se pravdati na prozivke :) za koliko i šta doručkujem, od pre par strana. Svaka pekara ima dovoljno u ponudi da nečim može da se zavara glad za 60-70 kinti.Jutros je bio red otkucam kartu, kad ne lezi vraže! U automatu me sačeka već otkucana.Uzeh je i odvozah se svoju turu, pa je pre izlaska iz vozila ostavih gde sam je i našao.Nema veze, kucaću u povratku.Hvala ti, neznani brate, na solidarnosti. :Hail: (A i s gledišta recikliranja, državi će biti milo što su joj građani tako savesni i ne bacaju tolike papiriće)
Mozda sam ti ja ostavio kartu :) Uvek ostavim otkucanu kartu kad izadjem,nekad u automatu,nekad na sedistu.
Link to comment
obozavam ovaj forum. ovakvo pickaranje na temi o gspu... :D
i ja, i ja.naročito kad se za neistomišljenika kaže da je nevaspitani dripac.
Mozda sam ti ja ostavio kartu :) Uvek ostavim otkucanu kartu kad izadjem,nekad u automatu,nekad na sedistu.
ili pak na prozoru.
a kako ridze pregledaju karte? uporedjuju izbusene rupice?
upravo. imaju svoju belu koju ponište pa inspekciju.potpis za *dripca* i pobesnelog dabu!
Link to comment

Ubace male bele papirice i porede rupice. Mada najcesce ne rade ni to vec samo prolete i pogledaju ko drzi karte u ruci.

Link to comment

GSP ce morati da angazuje vojsku za isterivanje svojih vizija do kraja.u busu da se napravi jedna ona vojnicka kucica sa par vojnika, pa da vidim da li ce neko da se vozi bez karte ili da bije vozaca i konduktera

Link to comment
To je znacilo bas ono sto pise. Posto ovde nema nikakvih drugih mogucnosti da se covek zastiti od kvalifikacije da je nacista ostaje jedino da se nevaspitanom dripcu verbalno prelepi preko fasisticke njuske ono sto zasluzuje.
Jadno, u svakom slučaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...