Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ima lasta neka stajalista na smederevskom putu, tako da ne moras ici skroz do sumica, pod uslovom da bus ide smederevcem a ne autoputom. samo sto je jedino koga se mogu sjetiti ono na uglu ustanicke i bulevara, malo prije stanice 308 i 309 kod onih novih zgrada. vjerovatno ima i nesto izmedju.

Edited by nautilus
Link to comment
Mislim da se predimenzioniraju ovi incidenti. Koliko autobusa dnevno izađe na ulice Beograda. Koliko je kontrolora BusPlusa dnevno na ulicama Beograda. Koliko je samo kontrola karata dnevno. I onda kada se desi ovakav neki incident u mesec dana, dobije publicitet u medijima kao da je, nedajbože, svaki dan po deset slučajeva prebijanja kontrolora BusPlusa ...Po meni, ovakvi incdenti, koji imaju frekvenciju statističke greške, ne treba da se uzimaju previše ozbiljno, jer su sastavni deo rizika koji kontrolori BusPlusa prihvataju na sebe samim potpisivanjem ugovora o angažovanju ...
Link to comment
tako da ne moras ici skroz do sumica, pod uslovom da bus ide smederevcem a ne autoputom.
da bus ide smederevcem ne bi bilo nikakvih problema :)nažalost, ide autoputem, i staje samo na jednom mestu, negde na pola puta (mislim tamo gde kružni put prelazi preko), i to na sred autoputa, ne znam odakle su ljudi koji tu obično ulaze..no videću, treba još malo da se ustalim
Link to comment

imas jedan autobus lastin koji spaja grocku i vrcin, krece sa zeleznicke stanice, ali ide koliko ja znam samo jednom dnevno, oko 10.30 ujutru iz beograda. mozes da ga uhvatis u centru vrcina, stanica je odmah ispod skole, i njime da predjes u grocku. raspitacu se jos, a probaj da pozoves lastu, relativno su ljubazni.kad je lepo vreme, mozes i da se spustis na rampu kod izlaza za grocku/vrcin ili za beograd, pa imas nadvoznjak kojim moze da se predje i pesaka. stanice su, i sa jedne i sa druge strane, relativno blizu rampe, samo je problem sto lasta nema tako cest red voznje, moze da se desi da cekas dugo. za vrcin znam da ima par taksista u centru koji voze tamo-vamo, mozda moze i sa njima neki dil da se napravi.e, da, pocetna stanica lastina za autobuse za vrcin ti je kod toplane, na uglu vojislava ilica i ustanicke. ti busevi idu autoputem, samo pazi da se ne zeznes, ima jedan koji ide preko naselja ravnice, voza te u krug 10 minuta. ovi busevi su vrlo tacni, retko se desi da bude neke ispale, a idu oko pola sata maksimum.

Edited by luba
Link to comment

Hvala i tebiišla sam već par puta tako da mi je otprilike jasno kako stoje stvari, koji je red vožnje i to.U pravu si, postoji lastin bus koji spaja grocku i vrčin (taj mi smer treba, ne obrnuto) ali koliko sam shvatila sa oglasne table, ide samo jednom, u 14:30, što mi je prekasno. No pozvaću ih svakako, čisto da proverim.ovo za taksiste je vrlo korisan info, raspitaću se kad budem sledeći put išla tamo. skroz mi je čudno da ne postoji gsp linija koja ide do tamo, osim one nesrećne 408. mesta koja su udaljenija imaju svoje linije opušteno

Link to comment

jeste, i vrcinci se bune zbog toga. potpisivali smo neku peticiju prosle godine, ali jos uvek nista od toga.jos vise me zapanjilo sto vrcin izgleda ima vise od 15 hiljada stanovnika.

Link to comment
Hvala i tebiišla sam već par puta tako da mi je otprilike jasno kako stoje stvari, koji je red vožnje i to.U pravu si, postoji lastin bus koji spaja grocku i vrčin (taj mi smer treba, ne obrnuto) ali koliko sam shvatila sa oglasne table, ide samo jednom, u 14:30, što mi je prekasno. No pozvaću ih svakako, čisto da proverim.ovo za taksiste je vrlo korisan info, raspitaću se kad budem sledeći put išla tamo.skroz mi je čudno da ne postoji gsp linija koja ide do tamo, osim one nesrećne 408. mesta koja su udaljenija imaju svoje linije opušteno
Čuj, mislim da ima Lastin gradski bus za Smederevo koji ide tuda, a staje kod Cvetka, tamo gde staje i 46 - nekad sam ga koristio, valjda i sada ide. Polazi od glavne stanice pa na Bulevar, i dalje smederevcem
Link to comment

izvinjavam se na pitanju koje je verovatno odgovoreno, ali se slabo vozim a juce mi je riknulo aVto pa sam danas ponovo bio fasciniran koliko je OK gradski prevoz ali mi treba info: da li prilikom presedanja mora ponovo da se validira karta ili postoji neko vreme za koje mozete da se vozite bez obzira da li na jednoj, dve ili vise linija (kao uglavnom svuda u svetu)?

Link to comment

bwuahahaha.kad je nas prevoz ispratio svet.validiraj.[al ima isto ona fora da znas gde su kontrolne tacke, pa ako je nesto kratko, a nikad nema kontrole, sto iziskuje malo raspitivanja, ne validiras.]

Link to comment
Opravdanje im je da moras da validiras kartu kad god udjes ponovo u vozilo
vrlo dobro. a da ne znate možda koje je opravdanje za jednaku cenu vožnje od 10 i od 2 kilometra?
Link to comment
vrlo dobro. a da ne znate možda koje je opravdanje za jednaku cenu vožnje od 10 i od 2 kilometra?
Eh, u planu je i to da se menja, zato i mora da se validira stalno, da oni mogu da procene kako da najvisemaznu najbolje rasporede karte po duzini/vremenskom trajanju i sl -_-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...