Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

1011-Wall-Street-Protest-new-york_full_600.jpgPogledaj publiku na bilo kojom snimku nekog sportskog dogadjaja, ukljucujuci i slucajne prolaznike na raznoraznim ulicnim trkama.
Ja ovde vidim samo blurovane face. Uostalom, Djuro ti je lepo objasnio tamo gore. Zakon je zakon.
Link to comment

Ja samo da pohvalim gsp (ako je do njih) sto preko novog mosta iz pravca Ade ka Novom Beogradu ide samo jedna linija i to minibus 85. I tu nije kraj, polasci su na 20 minuta, ali kako voze valjda samo dva minibusa u isto vreme, ujutro kad su iole vece guzve ne mogu za to vreme da naprave pola kruga, pa polasci kasne skoro svako jebeno jutro...

Link to comment
Ja samo da pohvalim gsp (ako je do njih) sto preko novog mosta iz pravca Ade ka Novom Beogradu ide samo jedna linija i to minibus 85. I tu nije kraj, polasci su na 20 minuta, ali kako voze valjda samo dva minibusa u isto vreme, ujutro kad su iole vece guzve ne mogu za to vreme da naprave pola kruga, pa polasci kasne skoro svako jebeno jutro...
Jutros je isao normalan autobus.To im je lako, do 9 su svi na poslu.. Poslepodnevni spic je rasteglijv pojam
Link to comment

hmm, dakle nisam imao srece, zakacio sam minibus. Ma ni sa jutarnjim se ne snalaze, ne pamtim kad je onaj u 8 40 posao u 8 i 40, uvek kasni bar nekoliko minuta

Link to comment

Bogami na nekim linijama je i prepodnevnim špic rastegljiv pojam.Čekao sam 25cu više od 25 minuta... naravno stigle su dve zajedno!Možda je bila i treća negde u blizini...

Link to comment

snimanje je krivicno delo, ako je neovlasceno i ako osetno zadire u privatan zivot ostecenog.praksa nasih sudova prilično široko tumaci ove clanove zakona, te se neovlascenim smatra i snimanje bez izricite ili precutne saglasnosti ostecenog.neophodno je i zadiranje u privatan zivor ostecenog (npr osteceni ovde objasni da svoj radni busplus angazman drzi u najvecoj tajnosti zato sto su mu clanovi porodice zakleti neprijatelji busplus terora, te da bi snimak mogao dovesti do ozbillnih sukoba unutar porodice, sa fatalnim posledicama po njegov zivot. u slucaju ovakve porodicne situacije, osteceni bi mogao da pokusa i da se pozove na kr delo "Iznošenje ličnih i porodičnih prilika").

Molim te, po kom je to zakonu?
po kzrs:Neovlašćeno prisluškivanje i snimanje(1) Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani.Neovlašćeno fotografisanje(1) Ko neovlašćeno načini fotografski, filmski, video ili drugi snimak nekog lica i time osetno zadre u njegov lični život ili ko takav snimak preda ili pokazuje trećem licu ili mu na drugi način omogući da se sa njim upozna,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.Neovlašćeno objavljivanje tuđeg spisa, portreta, fotografije, filma ili fonograma(1) Ko neovlašćeno objavi ili prikaže spis, portret, fotografiju, film ili fonogram ličnog karaktera bez pristanka lica koje je spis sastavilo ili na koga se spis odnosi, odnosno bez pristanka lica koje je prikazano na portretu, fotografiji ili filmu ili čiji je glas snimljen na fonogramu ili bez pristanka drugog lica čiji se pristanak po zakonu traži i time osetno zadre u lični život tog lica, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.Iznošenje ličnih i porodičnih prilika(1) Ko iznosi ili pronosi štogod iz ličnog ili porodičnog života nekog lica što može škoditi njegovoj časti ili ugledu, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.(2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno putem štampe, radija, televizije ili sličnih sredstava ili na javnom skupu,učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.(3) Ako je ono što se iznosi ili pronosi dovelo ili moglo dovesti do teških posledica za oštećenog, učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.
Link to comment

Ju, ja zaboravio da je zabranjeno slikati narodnu vlast, pošto je njima vlasnost lični život, drugi nemaju, stopili se, postali funkcija.Zaposleni u BUS+ rade za državu/grad, posao od opšteg interesa, oni nisu ime i prezime kada su na poslu, oni su identifikacioni broj, imaju pravila službe, i njihovo mišljenje o ovome ili onome ne sme imati uticaja u njihovom radu. Snimak kršenja ovih pravila je podatak od javnog interesa.ili tako neštoajd

Link to comment

Ali možda kriju svoj posao od porodice, koji su osvedočeni mrzitelji BusPlusa :unsure: i kad im se porodica vozi prevozom, oni poture kolege da učestvuju u raciji, i sakriju se ispod nadvožnjaka Gazele dok porodica ne prođe.

Link to comment
snimanje je krivicno delo, ako je neovlasceno i ako osetno zadire u privatan zivot ostecenog.
Velika glupost i voleo bih da vidim koji sudija bi doneo presudu u ovom slucaju iznad. Prvo, nije neovlasteno snimao, vec je i sam ucesnik dogadjaja koji pravi da bi mogao da dokaze krsenje pravila i zakona. Drugo, znas ti sve ovo nego se pravis blesav.
Link to comment
Velika glupost i voleo bih da vidim koji sudija bi doneo presudu u ovom slucaju iznad. Prvo, nije neovlasteno snimao, vec je i sam ucesnik dogadjaja koji pravi da bi mogao da dokaze krsenje pravila i zakona. Drugo, znas ti sve ovo nego se pravis blesav.
u vezi sa velikom gluposcu se obrati zakonodavcu, posto je to definicija tog kr dela iz kzrs.u vezi sudije i presude si neprecizan pa mi nije jasno na kakvu presudu mislis: na presudu kojom se optužba odbija, oslobadjajucu presudu ili presudu kojom se optuženi proglašava krivim? to su sve presude koje sudija moze da donese.za ostalo nisi u pravu, sve si omanuo. snimanje je neovlasceno u ovom slucaju. emocije su ti jace od razuma a i ocigledno slabo poznajes pravo.al' nema veze, tu smo da pomognemo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...