Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

moze, ako snima recimo atmosferu u busu pa tu slucajno snimi i kontrolora ili pandura, a ovako nema pravo, nazalost. barem tako kaze moj drug koji je pravnik.
Velika razlika (barem što se tiče mog nepravničkog mozga) jeste u tome što su policajac i komunalac ovlašćena službena lica, a kontrolor nije.
ovo kaze gugl za policiju, doduse ne komunalnu ali vjerujem da je istoSekretarijat-odgovor-snimanje-na-javnom-mestu.jpg(sa sajta sindikata policije)
Okej, ovo je kul, ali ne znam da li je dovoljno jako da možeš da mašeš time kada ti panduri prikenjaju. Obično znam na koje zakone i koje članove mogu da se pozovem, a ovako nemam pojma.
Link to comment
Ovo je dobro pitanje za nekog pravnika, ali bih ja rekao da je u pitanju javni prostor i da moze da radi sta hoce i snima koga hoce.
javni prostor moze da snima ali fizicka lica ne - ako se ona protive snimanju. dalje, snimak ne sme javno da se prikazuje ako se snimana lica protive tome. njihova lica moraju biti blurovana.
Link to comment
Velika razlika (barem što se tiče mog nepravničkog mozga) jeste u tome što su policajac i komunalac ovlašćena službena lica, a kontrolor nije.
Pritom su kontrolori radnici privatne firme, nisu cak ni drzavni sluzbenici.
javni prostor moze da snima ali fizicka lica ne - ako se ona protive snimanju.dalje, snimak ne sme javno da se prikazuje ako se snimana lica protive tome. njihova lica moraju biti blurovana.
Jel to znaci da je mogao da okaci snimak da im je zamutio lica i sve vidljive identifikacije ?Onda zapravo ne snima "fizicka lica" vec samo "neidentifikovane radnike BusPlusa".
Link to comment
Jel to znaci da je mogao da okaci snimak da im je zamutio lica i sve vidljive identifikacije ?Onda zapravo ne snima "fizicka lica" vec samo "neidentifikovane radnike BusPlusa".
da, tako je trebao da uradi.mada, ni ovako nema sanse da ga neko u Srbiji utuzi.
Link to comment
javni prostor moze da snima ali fizicka lica ne - ako se ona protive snimanju.dalje, snimak ne sme javno da se prikazuje ako se snimana lica protive tome. njihova lica moraju biti blurovana.
Molim te, po kom je to zakonu? Ozbiljno pitam. Bavio sam se fotografijom i koliko znam ovo pitanje se u razlicitim zemljama razlicito tretira. U principu je za snimanje dece potrebna dozvola roditelja. Takodje postoje ogranicenja za snimanje ljudi koje narusava njihovu privatnost (recimo kroz prozore stanove), ali fotografisanje radnika na njihovim radnim mestima, ili setaca na ulicama - tesko. Uostalomu Knez Mihailovoj su svaki dan neke TV ekipe, nikad nisam primetio da su lica blurovana u prilozima na televiziji.Posebno mi je nejasna ova formulacija - ako se protive snimanju. Po njoj ispada da bi bilo uredu snimanje skrivenom kamerom, a da je zabranjeno javno snimanje.U konkretnom slucaju, ako je snimak bio namenjen objavljivanju, postavlja se pitanje i opsteg javnog znacaja. Valjda javnost ima pravo da bude obavestena kako rade komunalne sluzbe, pa i konkretni sluzbenici ovih sluzbi.
Link to comment
Tako je svuda u svetu. Uostalom, ko je još video fotku načinjenu van Srbije na kojoj se vide lica ljudi, a da nije poziranje?
1011-Wall-Street-Protest-new-york_full_600.jpgPogledaj publiku na bilo kojom snimku nekog sportskog dogadjaja, ukljucujuci i slucajne prolaznike na raznoraznim ulicnim trkama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...