Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Subota popodne ulazim u 95icu na Zelenjaku. Prelazimo most i bus se ne prestorjava da skrene levo. Na opšte iznenadjenje, skreće levo, staje pored Ušća i otvara vrata. Većina putnika je svakako pomirena sa sudbinom i mirno izlazi, a nama vozač smoreno objašnjava da su ga upravo zvali i rekli mu da mora hitno da ode na neku okretnicu da ispoštuju red vožnje :blink:I tako, izbaci nas u sred vožnje, da bi stigao na neku drugu vožnju. Za neverovati.

Link to comment

Pored uniformisanih kontrolora danas sam po prvi put primetio i radnike u civilu,oko vrata su imali okocene kartice GSP ali bez identifikacije,ostajali su jednom nogom na ulazu u bus dok uniformisani prekontrolisu.Jel to opet neki visak radnika iz GSP koji je dat Bus plusu ili sta?

Link to comment
Pa zar nije matori u pravu? Ne bi trebao da moze da snima i objavljuje koga hoce pogotovu kada mu se eksplicitno ne daje dozvola za to.
Ovo je dobro pitanje za nekog pravnika, ali bih ja rekao da je u pitanju javni prostor i da moze da radi sta hoce i snima koga hoce.
Link to comment
Ovo je dobro pitanje za nekog pravnika, ali bih ja rekao da je u pitanju javni prostor i da moze da radi sta hoce i snima koga hoce.
I mene zanima. Pride, ne znam kako se u zakonu Youtube i ostale društvene mreže tretiraju - kao javni prostor ili kao medij? Mediji sigurno nisu, ali me zanima kako zakon to vidi.Negde u podsvesti imam neku informaciju o snimanju policajaca dok rade, ali nemam pojma šta.
Link to comment
Ovo je dobro pitanje za nekog pravnika, ali bih ja rekao da je u pitanju javni prostor i da moze da radi sta hoce i snima koga hoce.
moze, ako snima recimo atmosferu u busu pa tu slucajno snimi i kontrolora ili pandura, a ovako nema pravo, nazalost. barem tako kaze moj drug koji je pravnik.
Link to comment
moze, ako snima recimo atmosferu u busu pa tu slucajno snimi i kontrolora ili pandura, a ovako nema pravo, nazalost. barem tako kaze moj drug koji je pravnik.
Bila je slicna situacija sa komunalcima pre nekog vremena, pa je receno da ne smeju da se snimaju oni direktno, ali sme na primer zgrada u pozadini, pa ako se i oni nadju u kadru, nadju se :wacko:
Link to comment
Da li sam možda pogrešno čuo ili je ona načelnica KomPol dala ostavku zbog onog tabanja u busu?
Trazila je da joj se omoguci odlazak u penziju, ali ne zbog tih incidenata....Izasli su joj u susret...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...