Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa ajde ako kazes da mi je jedino bitno da svakog meseca ustedim oko 2.500 dinara, ko sam ja da to sporim unsure.gif kao i ove druge stvari koje izrece
Ko je tebe uopste pominjao i sta se trpas samoinicijativno gde ne pripadas? Ovaj topik je itekako imao smisla, samo sto sam tacno znao da ce pre ili kasnije da se pojavi neki kurajber da od njega napravi ili-ili rov i da "objasnjava" ko je pizda a ko je nindza.
Link to comment
A kako je to kondukter mogao da vidi da putnik nema kartu, kada je tih godina kondukter prodavao kartu? Jednostavno morao si kupiti kartu od njega. tako da ova priča zvuči prilično, da ne kažem 100% SciFi.
mozda su mu posle objasnili da treba i da prodaje :huh:
Link to comment
Ko je tebe uopste pominjao i sta se trpas samoinicijativno gde ne pripadas? Ovaj topik je itekako imao smisla, samo sto sam tacno znao da ce pre ili kasnije da se pojavi neki kurajber da od njega napravi ili-ili rov i da "objasnjava" ko je pizda a ko je nindza.
ma dobro, tuci bitke kako hoces ali ipak cenim da bi ova rasprava mozda trebala da bude nacelne prirode, bez pripisivanja licemerja, kukavicluka i lopovluka. jebote ovo je nacelna rasprava o jednom gradskom preduzecu pobogu
Link to comment
ma dobro, tuci bitke kako hoces ali ipak cenim da bi ova rasprava mozda trebala da bude nacelne prirode, bez povraćanja od uzornih law obiding (malo)građana na ovoj temi, naročito ovih krugodvojkaša koji savetuju da se jedu kolači. jebote ovo je nacelna rasprava o jednom gradskom preduzecu pobogu
A jel' moze ovako pa da bar bude nacelno od pocetka do kraja?
Link to comment
A kako je to kondukter mogao da vidi da putnik nema kartu, kada je tih godina kondukter prodavao kartu? Jednostavno morao si kupiti kartu od njega. tako da ova priča zvuči prilično, da ne kažem 100% SciFi.
otkud znam, bus je bio prepun, verovatno je pokušavao da se progura pored kondora i eskivira plaćanje. uglavnom, nemam nameru a ni način da to ovde dokazujem, a bome nemam ni nameru da se pravdam zato što nisam uleteo u fajt. ako je zarad vašeg duševnog mira potrebno da me proglasite lažovom, vulvom i licemerom, samo izvolite.
Link to comment
mozda su mu posle objasnili da treba i da prodaje :huh:
A jebi ga, radio sam tih nesrećnih godina kao kondukter kod privatnika, tada nije nikome trebo elekto inženjer, pa znam kako je stvar funkcionisala.
Link to comment

@harper: ja bi volo, i zao mi je sto sam zapravo prvi poceo sa time. s tim sto sam apsolutno uveren da Gonzo nije mislio na tebe nego do jednog drugog krugodvojkasa (koga si ti svojevremeno takodje preskakao zbog malogradjanstine) tako da cenim da si se jezivo zaleteo. no, imas zajeban temperament, to je plus u mojoj knjizi.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A jebi ga, radio sam tih nesrećnih godina kao kondukter kod privatnika, tada nije nikome trebo elekto inženjer, pa znam kako je stvar funkcionisala.
i šta sad, iz neke sulude kolegijalnosti ćeš me ubeđivati da se to što sam video svojim očima nije desilo. izvini, al ne znam šta mogu na to da odgovorim a da bude uljudno.
Link to comment

Ne, nikako.Ali ne mogu da shvatim da je neki ludi kondukter od nekoga tražio kartu i prebio ga, kad taj neko nije mogao da ima kartu, ako mu je taj isti kondukter nije prodao.Samo to, i ništa više.EDTI: a uostalom, nije ni bitno, to je bilo pre Hrista, teško da može da se nadoveže na današnju temu

Edited by renne
Link to comment
Ne, nikako.Ali ne mogu da shvatim da je neki ludi kondukter od nekoga tražio kartu i prebio ga, kad taj neko nije mogao da ima kartu, ako mu je taj isti kondukter nije prodao.Samo to, i ništa više.EDTI: a uostalom, nije ni bitno, to je bilo pre Hrista, teško da može da se nadoveže na današnju temu
pa ne mogu ni ja, no desilo se na par metara od mene. tačno je da je bilo davno, no baš sam zato pomenuo, jer kao što vasudeva reče to jeste samo jedna od faza u decenijskom kontinuitetu lopovskog, bahatog, neprofesionalnog i zastarelog shvatanja gradskog prevoza koji neguju svi počev od gradonačelnika do poslednjeg šofera i kontrolora.zato ću ponoviti da su malograđani svi koji skaču kao opareni na pomen činjenice da postoje debeli razlozi da se prema takvom kaubojskom sistemu odnosimo na isti način.još jedna empirijska crtica ovog puta iz gspa: uhvati me onomad kontrola u tramvaju sedmici bez karte, na moje odbijanje da platim kaznu na licu mesta i nuđenje lične karte na uvid, kondori su mi uz winkwink sugerisali da bi možda mogao da im dam ne sećam se već koju siću u kešu, valjda da si kupe vopi i cigare. rekoh im da ipak ispišu kaznu i pošalju na kućnu adresu, što i učinješe, no nikada nije stigla u moj inbox.i još jedan dodatak za ove koji me proglašavaju patološkim kleptomanom koji uživa da ućari na gradskom prevozu: u novom sadu nikad nisam imao problem da plaćam kartu, što za pojedinačne vožnje, što mesečne, zato što prevoz, iako još uvek uz mnogo stvari koje se mogu unaprediti, funkcioniše korektno. Edited by Gonzo
Link to comment

ja se stvarno izvinjavam što mi je krug dvojke zavičaj a ove tri zgrade oko moje i moja moje selo malo i što sam preskakao ciglene zidove a ne tarabe kada sam odlazio u "teslu". i izvinjavam se što sam pola radnog veka proveo na dorćolu a drugu polovinu na slaviji pa mi nije trebao nikakav javni prevoz.istovremeno, ako ste malkice čitali šta sam pisao videli ste da sam pokazao prilično razumevanja za one koji nemaju. nešto o "zelenoj" tarifi za struju, nešto o debilnoj odluci da se laptop manje oporezuje od viršli ili paštete a džip isto kao kačkavalj a i ovo sad. ponavljam, pokrenite akciju za promenu gradskog prevoza u suštinskim stvarima. ja ću da se prikljućim. lepo vas je harper provalio. odo, dosta od mene po ovom pitanju. :yucky:

Link to comment
ja se stvarno izvinjavam što mi je krug dvojke zavičaj a ove tri zgrade oko moje i moja moje selo malo i što sam preskakao ciglene zidove a ne tarabe kada sam odlazio u "teslu".
nego, a ne kao mi seljaci i dodjosi smile.gif
Link to comment
ja se stvarno izvinjavam što mi je krug dvojke zavičaj a ove tri zgrade oko moje i moja moje selo malo i što sam preskakao ciglene zidove a ne tarabe kada sam odlazio u "teslu". i izvinjavam se što sam pola radnog veka proveo na dorćolu a drugu polovinu na slaviji pa mi nije trebao nikakav javni prevoz.
Nema potrebe da se izvinjavaš, dovoljno je da ne komentarišeš stvari koje te ne dotiču i sa kojima nemaš iskustva, jer iz toga ispadaju opaske tipa "nije skupo 50 dindži sa kraja na kraj grada", što je realno opcija koju koristi oko 5% građana.
Link to comment
ja ću da se prikljućim. lepo vas je harper provalio.
ma ko je bre koga provalio, sunce vam bezobrazno i pokondireno. vidim samo da su svima onima koji misle da je servis koji pruža gsp bezobrazno loš i bezobrazno skup prilepili etiketu lopova. ne znam šta bi na to mogao da uzvratim sem ružnih reči™. al šta i očekivati od šetača s terazija koji gsp gledaju samo kad protutnji pored njih dok izvode kučiće da kenjaju. Edited by Gonzo
Link to comment

Tako je, jeo sam govna. Zakljucak donet pri cistoj svesti, a razuma odavno nema, posto me na trecini prvog prekide smoran dogadjaj iz domaje zbog koga napustih planirano pijanstvo, te cu se oprostiti uz reci Brajana iz Porodicnog coveka: tako bih voleo da u ovom trenutku mogu da polizem svoje prepone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...