Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ispala si budala sto si kupila jer ne naleces na kontrolu kada se vozis. Ovo samo potvrdjuje ono sto sam odavno pisao.
Ne, to ne govori nista o meni jer placam uslugu prevoza od kad znam za sebe, a u poslednjih 15-ak godina 100%. Osecam se kao budala jer svakodnevno slusam oko sebe u prevozu putnike kako se 'hvale' da su prestali da placaju prevoz jer nema kontrole a i da je ima ne moze im nista. Mislim da je dosta pisano ovde o svim postojecim rupama u zakonu i pravilnicima koji im to i omogucavaju. Ja ne zelim da se koristim tim metodama jednostavno jer nemam ni vremena, ni zivaca... da se raspravljam sa kontrolorima/komunalcima/pandurima/vozacima. ALI, stalno razmisljam koji je nacin da mi redovni putnici i platise beogradskog prevoza stavimo do znanja da necemo vise da trpimo maltretiranje kasnjennjima, nedolascima, prevoznim sredstvima ispod svakod kriterijuma u kojima se mozes ugusiti od izduvnih gasova, nedostatka vazduha, pokisnuti, povrediti na razne nacine od sipki koje su bez srafova, vozila bez amortizera, bahati vozaci koji ne postuju svoje putnike ic i jos to argumentuju losim uslovima rada, a na svaku zalbu dobijamo odgovore tipa vozi se taksijem i tome slicno. Jedini nacin koji mi pada na pamet je da svi prestanemo da placamo uslugu u nekom momentu, mada sumnjam da uopste postoji nacin da GSB, gradska vlast i ostali ikada urade bilo sta pozitivno na ovu temu.
Link to comment
ALI, stalno razmisljam koji je nacin da mi redovni putnici i platise beogradskog prevoza stavimo do znanja da necemo vise da trpimo maltretiranje kasnjennjima, nedolascima, prevoznim sredstvima ispod svakod kriterijuma u kojima se mozes ugusiti od izduvnih gasova, nedostatka vazduha, pokisnuti, povrediti na razne nacine od sipki koje su bez srafova, vozila bez amortizera, bahati vozaci koji ne postuju svoje putnike ic i jos to argumentuju losim uslovima rada, a na svaku zalbu dobijamo odgovore tipa vozi se taksijem i tome slicno. Jedini nacin koji mi pada na pamet je da svi prestanemo da placamo uslugu u nekom momentu, mada sumnjam da uopste postoji nacin da GSB, gradska vlast i ostali ikada urade bilo sta pozitivno na ovu temu.
Ja sam danas i zvanicno prestao da uplacujem mesecnu kartu, iz gore navedenih razloga. Prvi put za svojih 29 godina zivota. Preterali su u svakom mogucem smislu.
Link to comment
Ja sam danas i zvanicno prestao da uplacujem mesecnu kartu, iz gore navedenih razloga. Prvi put za svojih 29 godina zivota. Preterali su u svakom mogucem smislu.
ja jebiga ne mogu, vozim se preterano. ali me zanima, naravno, kada ce da prestane da se isplati neplacanje bilo chega, sa posebnim akcentom na struju, zapravo, mene prevoz manje jedi <_<i uniforme da se vracaju redovno :lolol:
Link to comment
Ja sam danas i zvanicno prestao da uplacujem mesecnu kartu, iz gore navedenih razloga. Prvi put za svojih 29 godina zivota. Preterali su u svakom mogucem smislu.
da li to znaci da prestajes koristiti uslugu GSPa?
Link to comment
JBT znam da je izvođač bankrotirao, ali sam se nadao da će naći drugoga...
izgleda da su nasli drugog izvodjaca radova, ponovo se pojavili gradjevinski radnici i masine na toj lokaciji kod nbg zeleznicke stanice
Link to comment
Naravno da ne. Neka i oni malo budu budale. Ja sam bio 29 godina. Od mene dosta.
ako. sad si pripadnik vecine.al' vise nemas prava da kritikujes. mislim, za te novce, sta god da dobijes od GSPa puno je.
Link to comment

Boli me uvo da li sam pripadnik manjine ili vecine. Nisam bacio pare koje sam zaradio i necu se vise nervirati kada procitam nesto poput ovoga:http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=10&dd=03&nav_id=648287

"Naravno, to se neće desiti, jer je takav potez nepopularan. Ministar Dinkić obećao je da će dok traje kriza gledati kroz prste višku zaposlenih u republičkoj administraciji, ali zato sugeriše Beogradu da saseče svoje troškove u javnom prevozu, iako vrlo dobro zna da se to može uraditi samo ako se na ulicu kao tehnološki višak istera 2.000 radnika GSP-a Beograd", rekao je Đilas i napomenuo da se to u Beogradu neće desiti.
Svako strpljenje ima granicu. Sad neka rade sta hoce, kada vec ne mogu ono sto treba da se uradi.
Link to comment

nemam pojma, čini mi se da je mnogo, jbg, za jednu basically komunalnu uslužnu delatnost, da je baš toliko čist višak.jesu li to dominantno vozači, bivši kondukteri, mehaničari, admini, ili svi po malo...

Link to comment
nemam pojma, čini mi se da je mnogo, jbg, za jednu basically komunalnu uslužnu delatnost, da je baš toliko čist višak.jesu li to dominantno vozači, bivši kondukteri, mehaničari, admini, ili svi po malo...
Svaki put kad prođem preko puta okretnice 26ice, zagledam se u kiosk/konzervu na kojoj piše "GSP prodaja karata".A odmah ispod toga, na izlogu papir koji kaže "karte se kupuju na trafici pored".
Link to comment

Ako se 2.000 ljudi moze isterati na ulicu, onda jesu tehnoloski visak. Paradigma je problem, a ne brojka: posao dva coveka uvek moze raditi jedan, ako se malo nategne opis radnog mesta. Za mene problem GSP lezi u kvalitetu usluge, a ne u broju zaposlenih, zivi bili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...