Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pročitao na onom kreonu u "Beogradskoj razglednici" da je sada sms za Bus+ 1,8 rsd!Hoće li narod pobediti i ponovo dobiti svoj servis?
danas 1.5 +pdv. tako kaze sms. pravac je zadat, narod je na putu ka 1 pobedi!
Link to comment

Kaze mi brat da od kad su poceli da naplacuju ne moze da dobije informaciju putem sms-a, tj. kaze pozove i dobije povratnu poruku "morate biti prijavljeni na servis..." Jesu li uveli jos neku dodatnu proceduru ili je samo bug u pitanju?

Link to comment

Provereni kadrovi

Beograd -- Skupština grada je za vršioca dužnosti direktora Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd imenovala Nebojšu Ćerana....Na lični zahtev razrešen je dosadašnji predsednik Upravnog odbora Branko Radujko, koji je na tom mestu proveo manje od tri meseca....Podsetimo da je Nebojša Ćeran koji je danas imenovan za prvog čoveka GSP-a, bio generalni direktor Rudarskog basena Kolubara od 2009. godine kao kadar DS-a. Prema istraživanju Insajdera, za vreme njegovog mandata u Kolubari Ćeran je drastično smanjio troškove za zakup mehanizacije u tom basenu ali su poslovanje i dalje imali povlašćeni pojedinci....
Link to comment
...Btw, je l može neko da mi objasni potrebu za stalnim BusPlus/komunalnim racijama kod pet solitera, preko puta OMV-a, i to u smeru od Brda ka Medaku, u jutarnjim časovima? Kapiram želju da se harač naplaćuje na kritičnim punktovima tipa SC, Sajam i tako to, ali ovo mi nije najjasnije.
imaju 'ladovinu solitera.siđem tu, presečem peko pijace i stignem prekontrolisani bus stanicu niže. ili drugi, svejedno, nije posao 'tica da odleti,
Link to comment

Imam opet osećaj da prepisujem sopstvene postove od pre četiri godine.Elem, što se tiče vodenog GSP-a, polovne rakete su od 50.000 do 100.000 dolara. Nove hidroglisere prave dve ruske firme, i to bivši dizajnerski biro Aleksejeva, koji se proslavio kao dizajner ekranoplana i druge firme koja nudi unapređenu verziju vaskhoda, poznatu kao eurofoil.http://morye.kafa.crimea.ua/en/eurofoil.htmlhttp://www.hs-ships.ru/e_pages.phtm?f=2&p=2Bilo bi lepo da neko od holandskih forumaša prenese iskustva ako se vozio ovimhttp://water.connexxion.nl/diensten/602/fast-flying-ferry/239

Link to comment
Ministar Mlađan Dinkić izjavio je da je gradonačelnik Beograda Dragan Đilas "iskoristio priliku i pod plaštom PDV-a" podigao cenu gradskog prevoza za 20 odsto.Jer, prema njegovim rečima, Grad Beograd više ne želi da subvencioniše Beograđane."To je odluka Đilasa, on je iskoristio priliku i odlučio da sada podigne cenu gradskog prevoza jer je procenio da iz gradskog budžeta previše daje građanima u odnosu na priliv i to je pitanje za njega", rekao je Dinkić Radio televiziji Srbije.Dinkić je istakao da Vlada Srbije ne može da učini ništa povodom poskupljenja gradskog prevoza i grejanja u gradovima Srbije, jer su za to u potpunosti odgovorne lokalne samouprave."Povećanje cene prevoza od 20 odsto je isključivo rezultat odluke Đilasa, koji želi da iskoristi ovaj trenutak i da pod plaštom PDV-a ugura i smanjenje gubitka Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd,čiji je godišnji gubitak iznosi 100 miliona evra", rekao jeDinkić.Dinkić je istakao da je gradska vlast u Beogradu "pod plaštom PDV-a sve nagurala od 1. oktobra" i povećala cenu prevoza za 20 odsto, bez bez obzira što je zakonom uveden povraćaj akciza na dizel gorivo za "kompletan javni prevoz, i gradski i taksiste i kamione i autobuse",kako se se cene ne bi podizale.
Evo, počeo i Mlađa da nas braniNemoj, kume, 'leba ti!"Lično sam, pre tri nedelje, razgovarao sa gradonačelnikom Beograda Draganom Đilasom i predočio mu da će GSP, nakon izmena zakona o akcizama, imati povraćaj nameta, odnosno da će im se vraćati i 2,5 dinara više nego do sada", tvrdi Dinkić."Smatram da bi bilo poštenije da je, nakon poskupljenja prevoza u Beogradu, iz gradske uprave rečeno da moraju da poskupe, jer daju ogromne subvencije za GSP i da ova firma proizvodi velike gubitke. Slično je i sa ostalim lokalnim samoupravama koje su 1. oktobra poskupele gradski prevoz". Edited by ion
Link to comment

Što je najgore, iako takva objašnjenja deluju kao vređanje zdravog razuma, u pravu je. Pola ljudi koji su komentarisali ove događaje, a koje smatram inteligentnima, priča o poskupljenjima u kontekstu "evo je nova vlast, diže cene prevoza, grejanja i tako dalje", bez ikakve svesti o tome da postoje gradska i republička vlast, sa različitim nadležnostima...

Link to comment

Ma jeste u pravu, svako sa par grama mozga to vidi, nego smo spali na to da se ovaj kao brine za nas.Back2GSP: Opašće im prodaja strašno.Bar 10 ljudi za koje znam da su redovno kupovali markicu, (maltene "prvo obaveze, pa onda za leba šta ostane") su počeli da se švercuju. Kupili one plastikanere, dupunili za 10-ak vožnji, i nameravaju da to razvlače bar 10-12 dana (1 kucanje dnevno u proseku).

Link to comment

Ja kupila mesecnu, mada sam se lomila da je ne uzmem jer na relaciji kuca-pos'o-pos'o-kuca u dva meseca nijednom nisam naletela na kontrolu. Maltene se osecam kao budala sto sam platila. Ali, u slobodno vreme cesto idem prevozom, kombinujem kako sta naleti i zato ne volim da razmisljam o dopuni i kartama pa mi je najlakse da imam mesecnu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...