Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pocelo opet terorisanje u opstinama da se uzme Bus-Plus, nova cena, veci profit, zaposleni placaju, osnovci koji se ne voze ne placaju, ume Djilas sa narodom pa to ti je.

Edited by dobar1
Link to comment
ODJECI INCIDENTA U AUTOBUSU GSP NA LINIJI BROJ 95 Komunalna policija nema šta da traži u gradskom prevozu260513_gsp-prvi-dan-ulaska-40-foto-nebojsa-markovic_f.jpg?ver=1348225961...Prvo, posao prodaje i naplate karata u javnom gradskom prevozu ustupljen je firmi “Bus plus”, koji ova obavlja za 8,53 odsto od ukupne naplaćene sume, tj. prihoda od prodaje karata. U njihovom je interesu da obezbede najbolji mogući način naplate karata i što veći prihod. Zašto bi im u tome asistirala komunalna policija, koju plaćaju svi građani? Naravno da lavovski deo prihoda od prodaje karata ide u budžet GSP-a, pa bi to mogao da bude razlog angažovanja komunalne policije na “proterivanju” putnika koji ne žele da plate, ali - zar upravo efikasna naplata nije razlog davanja ovog posla privatnoj firmi?I drugo, kakva je svrha angažovanja komunalne policije kao asistencije kontrolorima “Bus plusa” kada zakonski oni nemaju nikakvo ovlašćenje da putnika nateraju da pruži kontrolorima na uvid lične podatke? Jedino što komunalni policajci mogu da urade jeste da zamole putnika bez karte da se udalji iz vozila.Suštinski, komunalna policija u ovakvoj ulozi u gradskom prevozu samo može da plaši putnike, ali efekat u naplati teško da će se osetiti....
Blitz
Link to comment
Od 1. oktobra skuplji prevoz u BeograduAutor: BetaGradski prevoz u Beogradu poskupeće od 1. oktobra i pojedinačna karta koštaće 70 dinara, prenela je večeras Televizija Studio B.Zaposleni će mesečnu pretplatnu kartu plaćati 3.220 dinara.Cene prevoza za nezaposlene, studente, penzionere i ostale povlašćene kategorije neće se menjati, naveo je Studio B.
Link to comment

Poskupljenje BUS PLUS-a je kap koja je prelila casu.Zivim na periferiji, vozim se Lastinim autobusima koji idu na 45-60 minuta. Pretplata ce biti oko 6.000. Autobusi u kojima pada kisa u kojima klima radi ako otvoris sve prozore i koji imaju vozni red kao antibiotik. Zakasnis na jedan, sledeci ce naici za 45 minuta a ti si dobio neocekivano vreme za blejanje. Dakle u ocajnim autobusima koji jesu tacni ali isuvise retki na godisnjem nivou treba da jedan zaposleni plati 600 evra Inace trasa te Lastine linije je za 35% kraca od linije 23 Karaburma-Vidikovac, a pre najnovijeg poskupljenja pojedinacna karta u jednom pravcu je iznosila 150 dinara. Dakle 2,5 puta skuplja od GSP-a. ako ti radi zena to je 1.200 evra godisnje...jos ako imas decu....uzas!90-ih smo za sve kao izgovor imali sankcije, rat izolacija....a sada...od 2002 do danas karta je poskupela za 2500%....bila je 3 dinara....u evrima meni je plata danas manja za nekih 15 % nego pre deset godina, sa tim sto su mi onda isplate bile redovne, danas nisu.......i ko je ovde lud Sa druge strane na prste jedne ruke mogu da se izbroje firme koje u Srbiji na vreme izmiruju svoje obaveze prema zaposlenima. Gde god da se okrenem cujem da firme duguju 2-3-6-8 plata. Do sada sam redovno kupovao markicu, sada cu se svercovati ili ici pesice.... ne zato sto zeiim, vec postaje nemoguce ziveti kao normalan svet...

Link to comment

niko ne spori da karte treba placati, ali najavljeno poskupljenje je preterano, pogotovo ako se zna da su se jos pre svega par dana hvalili kako je naplata ne znam koliko puta bolja nego ranije i kako ce ti prihodi dodatno biti uvecani sa SMS servisom....takodje mazu se oci sa cenom od 70 dinara, a zapravo retki su srecnici koji koriste jedan prevoz...ajde da sad opet ne vracam temu na nesrecnike poput mene koji zive bas na periferiji....

Link to comment

Posle duže vremena ušao u autobus (95ica). Neprijatno sam iznenađen smradom i neodržavanjem vozila. U poređenju sa Zagrebom - strašno. Usput, kod njih je karta 130 dinara ali važi i za presedanje, dok god se vozite u jednom pravcu.

Edited by beatakeshi
Link to comment
Posle duže vremena ušao u autobus (95ica). Neprijatno sam iznenađen smradom i neodržavanjem vozila. U poređenju sa Zagrebom - strašno. Usput, kod njih je karta 130 dinara ali važi i za presedanje, dok god se vozite u jednom pravcu.
da, to sam i ja odmah primetio, koja razlika u odrzavanju vozila u ZG i u BG, to za kartu koja vazi za presedanje dok se vozite u jednom smeru, koliko se secam to je ZG imao i kada sam bio mlad, znaci pre 30-ak godina. o displejima na svim stanicama na kojima se vidi minutaza dolaska vozila da i ne pisem. Edited by Pontijak
Link to comment
Posle duže vremena ušao u autobus (95ica). Neprijatno sam iznenađen smradom i neodržavanjem vozila. U poređenju sa Zagrebom - strašno. Usput, kod njih je karta 130 dinara ali važi i za presedanje, dok god se vozite u jednom pravcu.
Smrdi i u Parizu :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...