Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja bih samo podržao Garoviksa. Čovek je lepo rekao da su za incident odgovorne 3 (i slovima: tri) budale.I nijednom rečju nije opravdao komunalce, već je potencirao da istina nije toliko crno-bela kao što je bilo opredeljeno forumsko javno mnjenje. Niti je osuđivao čoveka jer je Crnogorac, već je reagovao na to da isti boravi duže u BG-u pa mora imati prijavu boravka, što se i može lako zaključiti iz činjenice da je student univerziteta u BG-u i da kaže kako je išao na fakultet.Da naglasim: ne opravdavam postupak komunalne policije i mislim da ovaj lik što je tukao zaslužuje oštru kaznu.I da nije istina ovo sa nasilnim ulaskom u vozilo i sl., lik se očigledno igrao igre inaćenja, kako Garoviks lepo reče igre "srpskih posla".

pod dva, legitimisanje crnogorskom licnom kartom je pokusaj da se kazna ne plati?! hajde polako, pa razmisli malo o ovome. svrha legitimisanja je da se utvrdi identitet lica, pa to sto je dao CG licnu kartu ne moze ni u ludilu da se shvati kao opstrukcija, naprotiv.
A jesi li ti razmislio o tome? Naravno da je izbegavanje da se plati kazna. Državljani CG i Bosne na studijama u BG-u ovo rade bar poslednjih 10 godina (tj. Crnogorci otkako su nezavisna država). Naiđe kontrola, oni daju inostanu ličnu kartu i baš ih briga. Zašto? Jer komunalne takse ne stižu u inostranstvo i oni mogu besplatno da se voze prevozom. I ne samo to. Mogu besplatno i da se parkiraju. Kada im nalepe doplatnu kaznu za parkiranje samo je skinu i doviđenja. Nema posledica.I za ostrašćene: nisam ksenofob i ne mrzim Crnogorce i Bosance.
Link to comment

Mrca, ka gradjanin, moze da bude budala kolko mu je volja, komunalni murijak, kao sluzbeno lice morao bi bar da se pravi da je normalan.

Edited by placenik
Link to comment
Guest Milivoje iz Sugubine

Mene je sad opravdano strah da dodjem u Beograd i udjem u autobus gsp-a. Sta ako nesto u neznanju pogresim? Inace sam vec lomio rebra kad sam jedared pao s traktora, a vidim da ova policija opasno udara, mucki s ledja. Ne bi smela da mi se ponovi povreda, mogu da ostanem invalid.Naravoucenije; studenti iz unutrasnjosti i drugi, ostanite u unutrasnjosti!Kad malo bolje razmislim, mozda je ono i montirano kao destimulans za dalje naseljavanje prestonice.

Link to comment
Naravno da je izbegavanje da se plati kazna. Državljani CG i Bosne na studijama u BG-u ovo rade bar poslednjih 10 godina (tj. Crnogorci otkako su nezavisna država). Naiđe kontrola, oni daju inostanu ličnu kartu i baš ih briga. Zašto? Jer komunalne takse ne stižu u inostranstvo i oni mogu besplatno da se voze prevozom.
Ajmo i na ovoj strani, ocigledno mora da se ponavlja iznova i iznova i iznova, i iznova i iznova.N-e-m-a k-a-z-n-e.Nema komunalne takse. Postoji doplatna karta koja je racun za izvrsenu uslugu. Kao kada ti neko ocisti sako, pa ti to posle platis. Busplus moze da tuzi coveka parnicno na osnovu adrese iz dokumenta, svejedno je da li je Crnogorac, Novozelandjanin ili stagod. To je obligacioni spor, neplacanje karte nije ni krivicno delo, ni prekrsaj. Nema kazne, nema komunalne takse, razumete? Nema kazne.
Link to comment

Ok, jbg. U ovom slučaju nije bitno za kako se zove. Da li je kazna, taksa, porez ili šta već. Poenta je da čovek zna da može da izbegne plaćanje jer je iz CG. Zato se i pravi nevinašce i bez problema daje lk, ali neće da izađe iz autobusa.

Link to comment

Ah, nevera, šta se sve da pročitati - prijava boravka i cg lična karta. Kad gledam US krimiće uvek malu vijetnamku prepanu sa imigrantskom službom ako ne propeva. Kakve veze ima prijava boravka sa događajem, premlaćivanjem čoveka?Kakva bre podvala sa ličnom kartom, šatro smišljen potez da se izbegne kazna™? Pa kad ti ridža zatraži (ili pandur, svejedno) moraš da pokažeš ličnu kartu koju poseduješ, lik je to uradio, kakav je to greh?Kakav nadrealizam u jurnjavi za plaćanjem doplatne karte rade pesnice, :fashisto: čekam da krenu za struju i vodu, samo se vezujte za vodomere, ali proverite svoje prijave ;)edit: kazna - sankcija za nedopušteno ponašanje, uobičajena posledica prekršajnog ili krivičnog postupka doplatna karta - uvećani iznos redovne cene karte koju plaćaš u ugovornom odnosu sa prevoziocem. Plaća se po pozivu na licu mesta ili u građanskom postupku, kasnije. Imam tri takve zaostale od zadnjih 4 godine. Pošto nemaju resursa ni sredstava da plaćaju takse za tužbe i postupke, preporučujem neplaćanje, ciklično na akciji daju popust. Međutim, rade protivpravno, u postupcima naplaćuju sadašnju cenu doplatne karte za vreme kad je bila tri puta manja, a imaju pravo samo na kamatu. Preporučujem naravno, neplaćanjeedit 2: inače bezbroj je sudskih postupaka gde tuženi nije iz Beograda, pa čak i sa inozemnim elementom (živim za dan kad će GSP da plaća aktorsku kauciju)

Edited by kapetanm
Link to comment
Ok, jbg. U ovom slučaju nije bitno za kako se zove. Da li je kazna, taksa, porez ili šta već. Poenta je da čovek zna da može da izbegne plaćanje jer je iz CG. Zato se i pravi nevinašce i bez problema daje lk, ali neće da izađe iz autobusa.
ne, poenta je u tome da je komunalni policajac pesnicom udarao gradjanina u solarni pleksus. sve ostalo je nebitno.inace zastrasujuca mi je lakoca sa kojom se apriori odbacuje verzija dogadjaja koju nudi nesumnjiva zrtva, tj. ako vec ne mozemo da odbacimo pricu o batinanju jer postoji snimak, hajde barem da zrtvu proglasimo za prevaranta u umisljaju. cak i da je hteo da prevari policajce tako sto im se legitimisao (sto je valjda najcudnija vrsta prevare - da uradis nesto sto od tebe zakon ocekuje), kakve to ima veze sa batinanjem? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A jesi li ti razmislio o tome? Naravno da je izbegavanje da se plati kazna. Državljani CG i Bosne na studijama u BG-u ovo rade bar poslednjih 10 godina (tj. Crnogorci otkako su nezavisna država). Naiđe kontrola, oni daju inostanu ličnu kartu i baš ih briga. Zašto? Jer komunalne takse ne stižu u inostranstvo i oni mogu besplatno da se voze prevozom.
ovo važi za sve ljude koji ne žive u beogradu, u pančevo nikad nije stigla nikakva opomena niti doplatna kazna. now what? Edited by funk soul sister
Link to comment

@sale: Ok, a da li misliš da je putnik uradio sve po zakonu, tj. skoro sve po zakonu (pošto i dalje mislim da je mogao da ode do vozača, ali verovatno nije želeo uopšte da plati prevoz,koristeći se manjkavostima zakona za koji on nikako nije kriv) i da li misliš da je morao da izađe iz busa nakon legitimisanja ili ne?

Edited by Vapad
Link to comment
Znao sam. Evo crtam: Osuđujen potez komunalnog policajca i smatram ga skandaloznim i da isti treba da bude oštro kažnjen.
pa drzi se toga i ne mrljavi o prijavama boravka, svaka relativizacija ohrabruje policajce da rade ovakve stvari.
Link to comment
@sale: Ok, a da li misliš da je putnik uradio sve po zakonu, tj. skoro sve po zakonu (pošto i dalje mislim da je mogao da ode do vozača, ali verovatno nije želeo uopšte da plati prevoz,koristeći se manjkavostima zakona za koji on nikako nije kriv) i da li misliš da je morao da izađe iz busa nakon legitimisanja ili ne?
ne znam koga pitas, ali mislim da je apsolutno nebitno da li je morao da izadje i ne zelim da diskutujem o tome. fokusirajte se malo na svoja jebena prava, ljudi, nemojte doplatne karte zvati kaznama, nemojte uvoditi dodatne i nebitne elemente u jasne slucajeve policijske brutalnosti, i ne trazite zarad nekakve "objektivnosti" traziti olaksavajuce okolnosti za ocigledne nasilnike. simple as that. znam da ne zelite da opravdate komunalce (inace bismo drugacije razgovarali i ja bih na kraju tog razgovora bio banovan) ali to je posledica. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kažem da nije bitno da li je morao, s' obzirom da je na onaj način izvučen. Ali to je sve posledica haosa u dodeli nadležnosti i čemu sve ne. Moje pitanje jeste upereno na način na koji je "izveden", brutalno, on je učinio svoj deo po zakonu, zar ne, pokušao da plati karticom, naišla kontrola, legitimisan, dao legitimaciju i šta sad, izađi, neću, i odmah batine i pretnje i teror. Nisu tu samo ta dvojica krivi, oni su rep problema, ovog problema. Inače tu taman može i priča o tome ko je i kako primljen u komunalce, to su bili često namešteni DS konkursi, otkud siledžije tu, ili... ko ih je obučavao da to tako rade. To sve treba raskomadati, GSP, BUS PLUS, Komunales...sve

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...