Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ontopic, da li je neko video da nekome pišu kaznu od kad je krenulo busplusovanje? Nekoliko puta sam prisustvovao susretu kontrolora i putnika bez karte, i uvek su odmah tražili da putnik napusti vozilo... Kontrolori ne smeju da legitimišu, komunalci smeju da legitimišu ali ne smeju da te podatke daju kontroloru, komunalci ne pišu kazne nego to valjda treba da rade kontrolori... Faktički je pisanje kazne potpuno nemoguće?

Link to comment
upravo to me zanimalo. znaci, moze putniku da naplati doplatnu kartu i da ovaj nastavi da se vozi i moze i da tuzi stanca ali ne moze da ga legitimise a komunalna policija ne moze da dijeli podatke sa busplusom, ako sam te dobro razmujela?busplus je trazio od putnika da izidje napolje. iz kog razloga, ne znam, da li ovaj nije imao za dopl kartu, sta god.
Po novoj proceduri, nakon placanja doplatne karte busplus moze, ali ne mora da omoguci putniku nastavak voznje. Kontrolori imaju pravo da traze licne podatke (mislim svako ima pravo da pita sta hoce, mogu sad i ja tebi da trazim PIN, jel tako) ali putnik nije duzan da se legitimise kontroloru. Komunalna policija ne moze da deli podatke sa busplusom, posto je to u suprotnosti sa Zakonom o zastiti podataka o licnosti.To je zakonska siva zona koja se mora srediti (idealno da se kontrolorima dozvoli legitimisanje), a u medjuvremenu je dobra svaka javna akcija kojom se ukazuje na nezakonite postupke. Ne idu mi u glavu ljudi koji se zalazu za sredjenu zemlju i vladavinu prava, a one koji za ta prava pokusavaju da se izbore nazivaju pogrdnim imenima kao sto je prostak i, jos gore, Crnogorac. Pa sta ako je zadrzao ceo autobus. Da se postuju zakoni, ne bi bilo potrebe za zadrzavanjem.edit: video ja pisanje kazne, nekim mucenim Kinezima kod Hajata. Zadrzala ih kontrolorka :isuse: i to van vozila, rekla im da moraju da cekaju policiju posto su stranci. :isuse:ja im rekao da slobodno mogu da idu i da ova uopste nema pravo da ih zadrzava, oni su tuzno sedeli na onom zidicu i objasnili mi da "mola ceka policija". "ne mora". "mola ceka, zena rekla mola ceka". dobro kad "mola ceka", ja mola idem onda. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Sindikati vozača i udruženja traže ukidanje Bus plusabus_plus.jpgBEOGRAD, 17. septembra 2012. (Beta) - Pojedini manjinski sindikati zaposlenih u Gradskom saobraćajnom preduzeću (GSP) Beograd i udruženja gradjana zatražili su u ponedeljak ukidanje Bus plus sistema za naplatu vožnje, jer je kako su ocenili, preskup, a predstavlja maltretiranje za gradjane i vozače.Sa konferencije za novinare u Medija centru ukidanje Bus plus sitema i bolje uslove rada zaposlenih založili su se Sindikat vozača GSP-a, sindikat Eurovozač, a podršku su im pružili Sindikat Sloga i udruženja "Narod protiv Bus plusa" i "99 odsto Srbije".Udruženja Narod protiv Bus plusa i 99 odsto Srbije najavili su proteste i potpisivanje peticije za ukidanje Bus plus sistema.
BETA
Link to comment
njegovo legitimisanje cg licnom kartom je pokusaj da izbegne placanje kazne, a neizlazak iz autobusa (pre tuce su mu rekli da izadje) i zadrzavanje svih ostalih putnika najobicnije bahacenje i bezobrazluk, pesnicki poznato kao domaci inat, principi itd :ss1::s_dj: dok se kontrolisu karte svima se zuri, smeta im sto autobus stoji 5 minuta, sad kad tri dzibera prave scenu od pola sata, svi okolo stoje i cute, pride se neko setio da postane zvezda jutjuba, ko onda kad su istrcavali iz kola i autobusa da po mostu slikaju potencijalnog samoubicu. nestalo ti kredita, u redu, znaci da nemas kartu, izadji napolje, gotovo, ali ne, "proradio inat" :D 90ih smo po madjarskoj leteli u sekundi iz buseva i metroa ako nas uhvate bez karata. izbace te i putnici i kontrolori zajedno, ne secam se da je nekome padalo na pamet da se okaci za sipku kao majmun. takav lik zasluzuje da pravnim putem sada ostvari ono sto po zakonu moze, i neka ih izuje na sudu, ali ne zasluzuje nikakvu podrsku zbog svog ponasanja.
na prvom mestu, ta kazna je problematicna. ako je ugovorna kazna, onda moze da iznosi eventualno 10% cene karte (ako bi se uopste mogla po zakonu naplatiti za novcanu obavezu, ali da sad ne komplikujem). ako je kazna-kazna, onda treba da bude izrečena u prekrsajnom postupku i da ide u drzavni budzet, a ne na racun javnog preduzeca.to pod jedan.pod dva, legitimisanje crnogorskom licnom kartom je pokusaj da se kazna ne plati?! hajde polako, pa razmisli malo o ovome. svrha legitimisanja je da se utvrdi identitet lica, pa to sto je dao CG licnu kartu ne moze ni u ludilu da se shvati kao opstrukcija, naprotiv.o putovanjima kroz mađarsku devedesetih ne znam nista i tu je mozda upravo i problem, moguce je da smo ti i ja formirali ocekivanja u sasvim razlicitim okruzenjima.i mučno je to tvoje insistiranje na komoditetu ostalih predobrih putnika kojima se žuri. platili su vožnju, pod uslovima koji podrazumevaju mogućnost da se ta vožnja otegne, između ostalog i zbog ovakvih situacija. ako im ne odgovaraju uslovi, postoje razni načini da se pritiskom iznudi njihova izmena. ako ih mrzi da to rade, ili im odgovaraju uslovi, onda neka se strpe malo, eto samo onoliko koliko je potrebno za jedno batinanje.
Link to comment
Siroti vozaci, traze od njih elementarnu higijenu na radnom mestu i kaznjavaju ih zbog gresaka :cry:
Cim videh vest zapitah se kako ce sad Vasa biti na istoj strani sa vozacima :lol:
Link to comment
Imaju li oni pravnog osnova da ga tuže što su ga tukli?Nego, mene sad zanima, da li je neko video šta piše na onim karticama što kontrolori nose oko vrata? Dok krenem na posao oni će već da se raziđu sa kontrolne tačke, a živo me zanima.
Link to comment
MIslim da je ovo poluvest - naime, posle ovoga u busu (a ne znamo kada je i kako ovaj napadnuti uopšte izašao iz busa), dao je izjavu u policiji.Policija (redovna) je njemu pisala krivičnu prijavu zbog ometanja službenog lica.
Link to comment

Momak je pravnik, trebao je da pokuša da kupi kartu kod vozača, koji mu je ne bi prodao najverovatnije, pošto oni tiho bojkotuju bus plus, i to kaže kontrolorki, koja bi ga morala pustiti.A ova dva mandova, čim ga je udario po ruci već je načinio prekršaj, onda ga je mentalno zlostavljao "misliš da si jak, a, očeš izađeš iz autobusa, misliš da si jak..." i još fizičko zlostavljanje, to nije samo napad, ne znam da li zakon poznaje tu razliku kod nas, ali ovi bi trebali dugo da se lade.

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...