Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

brate lrde, pricas ocigledne ociglednosti. zaista nije potrebno. ali hvala svakako :)bajdvej, taj clan zakona je citiran u medijima.
Oćeš da kažeš da sam džabe upotrebio podsmevajući smajli? :cry:A šta to onda nije jasno oko komunalne policije? Je l' da li smeju da odvode nekoga i kada?
Link to comment
Izgleda da će da se "vade" na "pružanje otpora".Ovde je otpor bio više nego pasivan, a za pružanje otpora mogu da upotrebe samo lisice.
S tim što u zakonu ne piše "pružanje otpora", nego "protivpravni napad". Mogao bi neki pravnik da to rastumači.
Link to comment

nisu fizicki napadnuti, ni panduri ni bilo ko drugi, dakle ne smeju da primenjuju silu. simple as that.zabrinjavajuce je to sto u nasoj javnosti postoji, izgleda, misljenje da je to nesto o cemu se moze raspravljati i polemisati. kod nas se polemisalo i mrljavilo i kada je onaj policajac streljao Zarica, i kada je onaj Panic ubijen cizmama i pendrecima na demonstracijama, a njegovoj smrti radovao se i poneki liberal i levicar. jednostavno kod nas postoji mazohisticki odnos prema drzavnoj sili i uvek se trazi opravdanje za zlocince u uniformama.no, govorimo o jedinoj zemlji Evrope u kojoj je povecanje PDV-a docekano bez demonstracija, tako da eto.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
S tim što u zakonu ne piše "pružanje otpora", nego "protivpravni napad". Mogao bi neki pravnik da to rastumači.
Piše, ali samo kao razlog za stavljanje lisica, ne za prebijanje. Bold:
Član 24.Fizičku snagu i službenu palicu komunalni policajac može da upotrebi samoako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbijeistovremeni protivpravni napad.Službena palica ima tehnička obeležja utvrđena podzakonskim propisimapolicije o sredstvima prinude, odnosno o posebnoj opremi za obavljanje policijskihposlova.Sredstva za vezivanje komunalni policajac može, u skladu sa zakonom, daupotrebi protiv lica koje pruža otpor ili pokušava da pobegne.Sredstvima za vezivanje smatraju se službene lisice, plastične zatege i drugaza to namenjena sredstva prema Zakonu o policiji i sa tehničkim i drugimkarakteristikama utvrđenim podzakonskim propisom o sredstvima prinude.
edit: voleo bih kad bi neko istražio njihov učinak (Žardinjerije) za sve ovo vreme kako postoje. Edited by CTale
Link to comment
Piše, ali samo kao razlog za stavljanje lisica, ne za prebijanje. Bold:
Prvi pasus, kada mogu da prebijaju:
Fizičku snagu i službenu palicu komunalni policajac može da upotrebi samoako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbijeistovremeni protivpravni napad.
Link to comment
Oćeš da kažeš da sam džabe upotrebio podsmevajući smajli? :cry:A šta to onda nije jasno oko komunalne policije? Je l' da li smeju da odvode nekoga i kada?
ma zanima me kakva je procedura u ovakvim slucajevima, legitimisu ga i vrate na obradu kontrolorima ili sta?inace, mozda mogu da se vade na pruzanje otpora, ali bas sumnjam da ce to biti uspjesno. bice kaznjenii, zasluzeno a i pokazno.kako je uopste uredjena naplata kazne strancima?decku su i busplus kontrolori trazili da izidje iz busa. Edited by morgana
Link to comment
ma zanima me kakva je procedura u ovakvim slucajevima, legitimisu ga i vrate na obradu kontrolorima ili sta?
legitimisu ga i to je to, ne mogu mu nista. po zakonu ne smeju da dele licne podatke sa Busplusom, GSP-om ili kime vec.formalno pravno, mogu i da ga iznesu iz vozila posto je u njihovoj nadleznosti briga o funkcionisanju gradskih sluzbi pa mogu da otklone smetnju po njeno funkcionisanje. kad to sravnis sa ovlascenjima koja imaju, covek moze da se okaci za sipku i napravi potresnu visecasovnu scenu standoff-a gradjanina i komunalnih sluzbi.
Link to comment
čekaj, a zašto je ovaj čovek bitanga i hohštapler, zato što nije imao para na tom bus plusu? pa legitimisao se i prepustio proceduri koja sleduje. ne znam šta je mogao da uradi pa da zasluži batinanje, osim da je on nekoga napao.
o batinanju nema rasprave, to je jasno. verujem da su dizelasi pandurskii jedva docekali tako nesto, verovatno da nadopune impotenciju jer rade samo u komunalnoj, a ne pravoj muriji.njegovo legitimisanje cg licnom kartom je pokusaj da izbegne placanje kazne, a neizlazak iz autobusa (pre tuce su mu rekli da izadje) i zadrzavanje svih ostalih putnika najobicnije bahacenje i bezobrazluk, pesnicki poznato kao domaci inat, principi itd :ss1::s_dj: dok se kontrolisu karte svima se zuri, smeta im sto autobus stoji 5 minuta, sad kad tri dzibera prave scenu od pola sata, svi okolo stoje i cute, pride se neko setio da postane zvezda jutjuba, ko onda kad su istrcavali iz kola i autobusa da po mostu slikaju potencijalnog samoubicu. nestalo ti kredita, u redu, znaci da nemas kartu, izadji napolje, gotovo, ali ne, "proradio inat" :D 90ih smo po madjarskoj leteli u sekundi iz buseva i metroa ako nas uhvate bez karata. izbace te i putnici i kontrolori zajedno, ne secam se da je nekome padalo na pamet da se okaci za sipku kao majmun. takav lik zasluzuje da pravnim putem sada ostvari ono sto po zakonu moze, i neka ih izuje na sudu, ali ne zasluzuje nikakvu podrsku zbog svog ponasanja. ja imam taj jebeni bus plus, da mi se nadje ako zatreba, iako jednom ili dvaput mesecno dodjem u bg kolima.
Link to comment
legitimisu ga i to je to, ne mogu mu nista. po zakonu ne smeju da dele licne podatke sa Busplusom, GSP-om ili kime vec.formalno pravno, mogu i da ga iznesu iz vozila posto je u njihovoj nadleznosti briga o funkcionisanju gradskih sluzbi pa mogu da otklone smetnju po njeno funkcionisanje. kad to sravnis sa ovlascenjima koja imaju, covek moze da se okaci za sipku i napravi potresnu visecasovnu scenu standoff-a gradjanina i komunalnih sluzbi.
aha, hvala :)a sta, jel se naplacuje strancu kazna? moze li da je naplati komunalac ili samo kontrolor busplusa? naplati, napise, sta god.inace, poluozbiljni garovikse, za eksternalije koje proizvodi neizlazak putnika ebz karte iz busa moras da se zalis drzavi sto nije bolje uredila ovu oblast. Edited by morgana
Link to comment
garoviks po običaju zaboravlja da se ovde radi o tome da su službena lica neovlašćeno i brutalno tukli putnika u autobusu. Sa kartom ili bez karte - svejedno je.
apsolutno. u toj mjeri da valjda ne treba ni naglasavati.pusti garoviksa, on je saljivdzija :) Edited by morgana
Link to comment
a sta, jel se naplacuje strancu kazna? moze li da je naplati komunalac ili samo kontrolor busplusa? naplati, napise, sta god.
ne postoji kazna. postoji doplatna karta koja kosta vise od obicne. ako je ne platis, sledi parnicni postupak, a komunalna policija nema nikakvo pravo da posreduje u obligacionim sporovima GSP-a, Busplusa i korisnika njihovih usluga.stranac ili domaci covek, svejedno je, moze Busplus da tuzi i stranca. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
trebalo je da ga umlate totalno a zatim mu otmu pare za doplatnu kartu. srbija je svet!
Ja sam naveo primer koji sam video i nisam ga nicim pozdravio iliti opravdao. osim toga sam pitao koji je postupak komunalnih pandura ispravan jer nisam poznavao zakon (posle ljudi okacili), ne vidim razlog za tvoj sarkazam.
Link to comment
Ja sam naveo primer koji sam video i nisam ga nicim pozdravio iliti opravdao. osim toga sam pitao koji je postupak komunalnih pandura ispravan jer nisam poznavao zakon (posle ljudi okacili), ne vidim razlog za tvoj sarkazam.
ok, moja greska, izvinjavam se :)nisam ni mislila da opravdavas situaciju, samo sam se nasalila.(za pitanja o proceduri i izbacivanju, guglacu da ne gnjavim ovdje) Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...