Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

kako je idealno komunalna policija trebalo da hendluje situaciju u kojoj putnik stranac nema kartu i nece da izidje iz autobusa?
Ne znam, možda da pozove pravu policiju, ali zašto - čovek nije odbio legitimaciju? Imaju li ovlašćenje da kao službena lica narede nekome da izađe iz autobusa, stane tu i tamo? Ako ne, čemu služe? I stvarno, postoji li jedna stvar, jedna - da se promenila na bolje samim uvođenjem komunalaca?Čuo sam da ih pravi panduri ne podnose.
Link to comment

mislim da sada imamo foto-robot odnosa drzave prema nizim rasama i nacijama u civilizovanoj i gradjanskoj Vojvodini o kakvoj sanja nas dobri Garoviks. ko ne moze da se odredi o ovom dogadjaju samo na osnovu ovog snimka, apsolutno zasluzuje sve sto mu drzava priredi.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ne znam, možda da pozove pravu policiju, ali zašto - čovek nije odbio legitimaciju? Imaju li ovlašćenje da kao službena lica narede nekome da izađe iz autobusa, stane tu i tamo? Ako ne, čemu služe? I stvarno, postoji li jedna stvar, jedna - da se promenila na bolje samim uvođenjem komunalaca?Čuo sam da ih pravi panduri ne podnose.
Nemoj to da pominješ, sad ćeš još da me nateraš da ih simpatišem...
Link to comment
mislim da sada imamo foto-robot odnosa drzave prema nizim rasama i nacijama u civilizovanoj i gradjanskoj Vojvodini o kakvoj sanja nas dobri Garoviks. ko ne moze da se odredi o ovom dogadjaju samo na osnovu ovog snimka, apsolutno zasluzuje sve sto mu drzava priredi.
naravno da nema veze sa nizim nacijama, jer naime, u prosjeku smo par cm visi od vojvodjana -_-al zgodno se namjestila ta zackoljica sa stranim drzavljaninom i pisanjem kazne. nadam se samo da nece krenuti budalesanje o cg-srb odnosu, sto mediji vole da obilato koriste.
Ne znam, možda da pozove pravu policiju, ali zašto - čovek nije odbio legitimaciju? Imaju li ovlašćenje da kao službena lica narede nekome da izađe iz autobusa, stane tu i tamo? Ako ne, čemu služe? I stvarno, postoji li jedna stvar, jedna - da se promenila na bolje samim uvođenjem komunalaca?Čuo sam da ih pravi panduri ne podnose.
u medijima nisam nasla dobro razjasnjena ovlascenja koja imaju komunalci.
Link to comment
ako je taj tek usao u srbiju, pljuni me posred face, no to i nije toliko bitno. hteo sam da kazem sledece: ovde postoje dve budale od kojih je jedna vec profitirala, nezasluzeno dobivsi posao o trosku drzave, a druga ce kada se zavrsi sud, a obojici ce obicni i normalni ljudi, u koje i ti npr spadas, da placaju, jednom platu, drugom stetu kad okaci kragne i potegne tuzbu. istinski pravedan i razuman zavrsetak ovog slucaja bi bio da su svi oni ostali ljudi koji dzedze u autobusu pola sata zbog tri kretencine, prvo isutirali ona dva uniformisana idiota, a za njima i ovog pajvana.uopste ne dovodeci u pitanje zverski i ludacki postupak pandura ostajemo na evidentnom zakljucku da u ovdasnjem sistemu mogu da profitiraju samo bitange i hohstapleri.
čekaj, a zašto je ovaj čovek bitanga i hohštapler, zato što nije imao para na tom bus plusu? pa legitimisao se i prepustio proceduri koja sleduje. ne znam šta je mogao da uradi pa da zasluži batinanje, osim da je on nekoga napao.
Link to comment
Ne znam, možda da pozove pravu policiju, ali zašto - čovek nije odbio legitimaciju? Imaju li ovlašćenje da kao službena lica narede nekome da izađe iz autobusa, stane tu i tamo? Ako ne, čemu služe? I stvarno, postoji li jedna stvar, jedna - da se promenila na bolje samim uvođenjem komunalaca?Čuo sam da ih pravi panduri ne podnose.
Ne podnose ih ali ne iz tih razloga iz kojih ih ti i ja ne podnosimo vec zato sto ih smatraju nizom klasom dok ovi iz zardinjerije insistiraju da cim vide nekog u uniformi odmah ga oslove sa "Kolega" na sta se narodnoj miliciji javljaju ospice po celom telu.Naravno ako se spustimo nivo nize komunalci takodje mrze kada ih kontrolori oslove sa "kolega"Shit rolls downhill.
Link to comment
Naravno ako se spustimo nivo nize komunalci takodje mrze kada ih kontrolori oslove sa "kolega"
xixi tako im i treba, picka im materina sadisticka
Link to comment

Meni nije jasno koji je postupak trebao da nastane kad su ga pozvali da izadje i on nije hteo? Licno sam pre nekih 7/8 godina prisustvovao slicnoj sceni ovde u Italiji, panduri su bili originalni™ a crnogorac je bio jos krupniji crnac. Epilog je bio slican s tim da je crnac dobio vece batine (pendrekom po glavi) uz ovacije prisutnih putnika (iskreno ne znam da li bi ista reakcija bila da je nekim slucajem to bio italijan). Ni reci u medijima narednih dana.

Link to comment
u medijima nisam nasla dobro razjasnjena ovlascenja koja imaju komunalci.
Informiše se o državi po medijima point.gif Komunalna je Đilasovo čedo, a Đilas je vlasnik medijskog prostora u Srbiji. Elem, ima svih zakona na sajtu skupštine, raznim aktivističkim sajtovima i na guglu.U konkretnom slučaju, nije bilo nijednog jedinog razloga za intervenciju policije, osim ako se nešto nije promenilo u poslednjih mesec dana pa putnik bez karte kome je naplaćena doplatna karta odjednom ne sme da nastavi vožnju.Ali, čak i da putnik ne sme da nastavi vožnju pošto se uredno legitimisao kontroloru, komunalna ne sme onako da postupa. Komunalci smeju da primenjuju silu, palicu i vezivanje samo su napadnuti.
Član 24.Fizičku snagu i službenu palicu komunalni policajac može da upotrebi samoako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbijeistovremeni protivpravni napad.Službena palica ima tehnička obeležja utvrđena podzakonskim propisimapolicije o sredstvima prinude, odnosno o posebnoj opremi za obavljanje policijskihposlova.Sredstva za vezivanje komunalni policajac može, u skladu sa zakonom, daupotrebi protiv lica koje pruža otpor ili pokušava da pobegne.Sredstvima za vezivanje smatraju se službene lisice, plastične zatege i drugaza to namenjena sredstva prema Zakonu o policiji i sa tehničkim i drugimkarakteristikama utvrđenim podzakonskim propisom o sredstvima prinude.
Zakon: http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/zakoni/2009/1903-09Lat.zip
Link to comment

brate lrde, pricas ocigledne ociglednosti. zaista nije potrebno. ali hvala svakako :)bajdvej, taj clan zakona je citiran u medijima.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...