Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A možda se otvori i tender za novog ponudjača usluga za vršenje naplate prevoza i eto još jedne prilike za novi dil. Divota.
Nece, analiticki poslovi su zavrseni, tako bar kaze bog na BG-hronici."Gradonačelnik je rekao da "Bus plus" nije uveden "da bi nekog maltretirali", već da bi bio prikupljen dovoljan broj podataka kako bi se javni prevoz "poboljšao"."Nismo mi uveli to da svako mora da se učitava kad uđe u autobus da bi nekog maltretirali, samo smo želeli da saznamo dovoljno podataka i o zimskom i letnjem redu vožnje i to koliko ljudi zaista koristi autobuse da bi na osnovu toga mogli da menjamo neke stvari", rekao je Đilas.On je naveo da su sada dobijeni "svi potrebni podaci". "Znamo sve, neke linije smo pojačali, a neke smanjili. Znamo tačno gde su nam autobusi i imamo dovoljno podataka i to je jedan sistem koji funkiconiše", rekao je gradonačelnik."
Link to comment
Guest Milivoje iz Sugubine
a izvini, nisam videla da je ovo tema Hronika Kragujevca.
Fakat. Nek okači forku sa privescima svog vozača GSP, ili nek prestane da spamuje.
Jbg, jes da nije ovo topik hronika Kragujevca, a i nemam fotku privezaka Mileta Gemazjle, a ni poster kalendar, jerbo je Mile penzionisan, ima tome par godina, a s njim u mirovinu ode i njegov Sanos. Sustina je da tedoh reci da mlogo kukate u prestonici, moji seljaci bi istanjili taj ekran na validatorima samo da ga imaju, validirali bi se po 10 puta u toku voznjem samo da uzivaju u napretku i cudu tehnike. Al sta je tu je, to je ta surova centralizacija, zato i ja gledam da se prebacim za Bg, pa da se mucim s vama.
Link to comment

Ujedno sam i definitivno ustanovio i da sam milošću BusPlusa svrstan u povlašćenu kategoriju građana koja ne mora da plaća javni prevoz. Na tri redovne rute (do posla, bigza i šireg centra grada) kontrola ne postoji, nikad i nigde.

Link to comment
Ujedno sam i definitivno ustanovio i da sam milošću BusPlusa svrstan u povlašćenu kategoriju građana koja ne mora da plaća javni prevoz. Na tri redovne rute (do posla, bigza i šireg centra grada) kontrola ne postoji, nikad i nigde.
+1otkako sam se preselio u southside belgrade nisam video kontrolora. jedno vreme sam validirao, a onda je komšiluk počeo da me gleda popreko. i tako... hvala ti đilasu na kontrolnim punktima.
Link to comment

Mene izluđuje opuštenost vozača na terminusima (glede vremena polazaka), koja pokazuje nedostatak ikakve stvarne kontrole.Primer:Medak III, početna stanica linije 18: Radnim danima su planirani polasci na svakih 5 minuta (7:05, 7:15, 7:20, 7:25...i tako dalje).Jutros autobus krenuo u 7:22; Još dva vozila stoje na stanici (znači gužva u saobraćaju ne može da bude obrazloženje); Sledeći se namešta na polaznu stanicu, otvara samo prednja vrata (reda™ mora da bude) i kreće u 7:27. i tako svaki dan, 2, 3,.. 5 minuta... I nikom ništa.Plaćaj, građanine, svoju kartu. Muuu.

Link to comment
Mene izluđuje opuštenost vozača na terminusima (glede vremena polazaka), koja pokazuje nedostatak ikakve stvarne kontrole.Primer:Medak III, početna stanica linije 18: Radnim danima su planirani polasci na svakih 5 minuta (7:05, 7:15, 7:20, 7:25...i tako dalje).Jutros autobus krenuo u 7:22; Još dva vozila stoje na stanici (znači gužva u saobraćaju ne može da bude obrazloženje); Sledeći se namešta na polaznu stanicu, otvara samo prednja vrata (reda™ mora da bude) i kreće u 7:27. i tako svaki dan, 2, 3,.. 5 minuta... I nikom ništa.Plaćaj, građanine, svoju kartu. Muuu.
nazoveš odmah glavnog dispečera i posmatraš kako se pacovi guše u panici. tako ja radim, mislim da i vasa to voli.
Link to comment
nazoveš odmah glavnog dispečera i posmatraš kako se pacovi guše u panici. tako ja radim, mislim da i vasa to voli.
Problem je pronaći dispečera na, recimo, Zelenom vencu za liniju 53.Skoro svaki kasni u polasku, par puta sam se lomio da li da se razjurim i da ga potražim, ali mi frka da se ne pojavi dok ja jurcam ovog pa da moram da čekam dodatnih 15 minuta.Juče, npr, kasnio 5 minuta, stigao sa cigaretom u ustima (terminus), otvorio prva i treća vrata (kratki bus). Tri 52 su se postavile i otišle dok sam ja čekao 53.
Link to comment

Pitanje. Da li postoje u BG leteće linije? Da li vozač "duži" samo određenu liniju i drugu ne zna ili...Pošto bi bilo dobro da, kada se tako nakupi tri busa iste linije par njih naprasno dobije drugi broj, verujem da bi to razveselilo i vozače i putnike koji čekaju na prvoj stanici.

Link to comment
nazoveš odmah glavnog dispečera i posmatraš kako se pacovi guše u panici. tako ja radim, mislim da i vasa to voli.
+1Glavni dispečer GSP, radno vreme 00-24011 366 40 40011 366 40 41
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...