Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Takodje mi placamo i voznje svima sto ne placaju nista. Sistem, b'ate.
Sta, moja opomena stigla na tvoju adresu pa si platio? Svasta s tobom.
Link to comment
Sta, moja opomena stigla na tvoju adresu pa si platio? Svasta s tobom.
A jok, nego gradska subvencija GSPu stize iz rudnika dijamanata ispod Avale. Posto svi placaju i prevoz svercerima, i lenje birokrate, i bahate sofere i konduktere (ali i one koji nisu takvi).
Link to comment
A jok, nego gradska subvencija GSPu stize iz rudnika dijamanata ispod Avale. Posto svi placaju i prevoz svercerima, i lenje birokrate, i bahate sofere i konduktere (ali i one koji nisu takvi).
Koliko cenis da ti oduzimam od kucnog budzeta svojim neplacanjem karata? Recimo da u BG pola miliona ljudi doprinosi gradskom budzetu. Godisnje ne platim oko 500 karata, to je 25.000 dinara direktne stete za GSP. Po mojoj racunici, dugujem ti 50 para godisnje. Mislim da je najmanja suma koja se moze knjiziti 1 dinar, pa ako nije problem, mogu da ti platim i za dvogodisnje svercovanje, kad je beg bio cicija!
Link to comment
Koliko cenis da ti oduzimam od kucnog budzeta svojim neplacanjem karata? Recimo da u BG pola miliona ljudi doprinosi gradskom budzetu. Godisnje ne platim oko 500 karata, to je 25.000 dinara direktne stete za GSP. Po mojoj racunici, dugujem ti 50 para godisnje. Mislim da je najmanja suma koja se moze knjiziti 1 dinar, pa ako nije problem, mogu da ti platim i za dvogodisnje svercovanje, kad je beg bio cicija!
Nemam nista protiv da mi svaki beogradski svercer da po dinar godisnje za njegovo svercovanje (volim te honorarne prihode, jos jedan mi ne bi falio). Nego, bolje za neke humanije namene nego moje kucne budzete. Da se drzimo Djilas-insajder cenovnika, koliko je taj gubitak GSP u obdanistima?
Link to comment
Da se drzimo Djilas-insajder cenovnika, koliko je taj gubitak GSP u obdanistima?
prvo nisam rekao da cu ti dati dinar godisnje, nego jedan dinar svake dve godine.drugothink_of_the_children.jpg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
prvo nisam rekao da cu ti dati dinar godisnje, nego jedan dinar svake dve godine.
Au, ovo je italijanski stil pregovora :lol: Nego, primenivsi tvoju racunicu na broj svercera u BG (recimo 100k, da budemo optimisti), koliko je to para? Mlogo. Dalje se izvlaci fotkama iz crtaca, nemam primedbi, ukrasi i nekim fejspalm posterom itd.
Link to comment

Šteta. Baš je bila dobra rasprava. Dosta ideja, dosta predloga, baš ono što volim na ovom forumu.Vaso, gubiš se i lupetaš. Mrziš GSP, preteruješ u vezi ponašanja zaposlenih u istom. Kada ti zabalujev lepo (i pejsi ne toliko lepo, ali iskreno ) kažu da potkradanjem GSPa potkradaš budžet, pa tako i sve koje plaćaju porez, ponovo se izgubiš u relativizaciji da bi pokazao koliko si u pravu. GSP tema te skroz prebaci u Mr Hyde mode, od početka do kraja. Zaključno sa kvaziironično slikom kojaa ) nije u tvom fazonu ni 2%b ) zapravo nit je smešna, nit je opravdana, jer je poenta validna.I najmanje što možeš da kažeš je "jebiga, jeste, koštam te 2-5-20 dinara godišnje, ali je to jače od mene. Neću da im platim."Inače, ovo pokazuje najveći problem sa GSPom, a rekao bih i sa državom in general : kako se boriti protiv toga ? Kako nedvosmisleno ukazati da postoji problem u GSPu koji će odgovorni primetiti i zbog toga reagovati, a da ne staviš sebi kitu na panj i da taj bunt udari samo na GSP, a ne prelije se na ostale u sistemu ?

Link to comment
Au, ovo je italijanski stil pregovora :lol: Nego, primenivsi tvoju racunicu na broj svercera u BG (recimo 100k, da budemo optimisti), koliko je to para? Mlogo. Dalje se izvlaci fotkama iz crtaca, nemam primedbi, ukrasi i nekim fejspalm posterom itd.
Mogu fotke iz crtaca a moze i cinjenica da GSP prima subvenciju u stalnom iznosu bez obzira na broj prodatih karata, a da pare od karata idu iskljucivo u preduzece, tako da eventualno mogu da prave obdanista u garazama ali ne znam koliko bi to bilo uputno s obzirom na opstu higijenu i moralne kvalitete nizih primata koji tamo "rade".Inace pre dva dana sam platio taksi 250 dinara od Cvetka do Mirijeva. Zasto? Zato sto je vozac "Banbusa", linija 46, odlucio da prekine voznju i izbaci putnike. Rekao je "Ne moze da se udje u Mite Ruzica, ne mogu dalje da vozim". Prekoracio sam do Bulevara, seo u taksi, odvezao se i usao u Mite Ruzica bez problema. Taksista mi je objasnio da je dva sata ranije bila uzasna guzva na tom pravcu. Pozvao sam dispecera i prijavio incident. Rekli su mi: "Vozac nije mogao da se zbog guzve ukljuci na Bulevar i zato je prekinuo voznju". Kada sam rekao da je to jednostavno i prosto-lagarija, rekli su mi da se obratim sluzbi za odnose s javnoscu isuse.gife sad da pitam: ko ce meni da da tih 250 dinara, plus 50 dinara za kartu (tada sam je platio)? da se nadovezem, ko ce da mi nadoknadi izgubljeno vreme tokom devedesetih godina provedeno u pesackim turama tipa Zemun-Karaburma posto prevoza jednostavno nije bilo? ako cemo iskreno, zabole me kurac za obdanista, vrtice, ambulantna kola, samohrane majke i ranjene golubove. ako vam smeta kradja, obratite se na pravu adresu: neradnike u Dobracinoj koji glume policiju, a ne umeju da nateraju svoje radnike da operu autobuse jednom u radnom veku. pozivanje na "ti uzimas od svih nas" je cista demagogija na koju sam veoma, veoma otporan. ovaj problem nisam ja kreirao nego GSP i grad Beograd. pre 14 godina grad je namerno potpuno ukinuo gradski prevoz da bi se nekoliko Daninih rodjaka obogatilo uzimanjem mita od privatnih prevoznika. dva miliona ljudi bez ijednog vozila gradskog saobracaja. da li je od bilo kog gradonacelnika, od onog cetnickog potomka, preko one korumpirane svinje koja sada valjda pred Alahom odgovara za svoje postupke, pa do ubice drveca, rekao jednu rec izvinjenja zbog ovoga?dalje, ja ne preterujem kada je u pitanju osoblje GSP-a. nijedan primer koji sam izneo nije iz druge ruke. namerno prenosim samo stvari koje sam video svojim ocima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

dobar dan,cena markice od 3200 koju plaća naša gospođa iz pinosave (da li je plaća ili dobija od firme?) nije preterana ako se uzme u obzir da je potrebno 3 prevoza do zemuna. ili grešim. to je 300 dinara dnevno X 20 dana 6000. možemo da raspravljamo da li b trebalo uvesti liniju od trošarine do galenike ili da autobus iz pinosave ide do zelenog venca pa da smanjimo na jedan prelaz. možemo i o kartama na sat (problem je kada se naleti na neke demonstracije, saobraćajku, prolazak VIP kolone pa vreme iscuri), dnevnim, SMS, elektronskim itede... no, ostaje fakat da ona ide na posao koji je bar 25 kilometara od njene kuće i moje pitanje o isplativosti odnosilo se i na taj fakat.bez zezanja, ja stvarno mislim da je rešenje u besplatnom prevozu finansiranom sa +1% PDV. ako svi spiskamo sve što dobijemo preko fiskalne kase, moj doprinos GSPu biće značajno veći nego onaj pominjane gospođe i ja pristajem na tu solidarnost.što se dabe - vase tiče, neko mi je ranije pomenuo da se on samo zeza s nama svojim ekstremima pa, neka ga.PS: videh sada dabin post. opet o "banbusu". pa 'ajde vi fejsbukovci napravite grupu protiv "banbusa", doturite mi peticiju za njegovo izbacivanje iz sistema, potpisujem odmah. imate e-mail u profilu. to je način, recimo.

Link to comment
zabole me kurac za obdanista, vrtice, ambulantna kola, samohrane majke i ranjene golubove
I mene. A narocito za tuzne sudbeine iz devedesetih. Uostalom, to su devedesete, tada su svi setali. Take the pain.
Link to comment
PS: videh sada dabin post. opet o "banbusu". pa 'ajde vi fejsbukovci napravite grupu protiv "banbusa", doturite mi peticiju za njegovo izbacivanje iz sistema, potpisujem odmah. imate e-mail u profilu. to je način, recimo.
dragi gosn Geprat, ja nemam vremena za fejsbuk peticije, imam svoj pos`o, placam porez i ne zelim se baviti glupostima. zelim da se o ovome brine onaj kome je posao da se brine o tome. prijavio sam neposlovno ponasanje onome kome se to prijavljuje. ne pada mi na pamet da radim tudj posao. a nije mi jasno da ne mozes da u tim godinama shvatis da ljudi ne rade za 20.000 dinara i prelaze pri tome 25 kilometara zato sto smatraju da im je to isplativo. to kako bih rekao nije career choice, nego jedini posao koji je ta osoba mogla da nadje.inace, osecam da sa mojim nastupom nesto nije u redu. ako Alphons i Zabalujev, dakle kul momci, imaju problem sa onim sto pisem, mora da sam negde malo zastranio. ne osecam da je tako ali mozda je bolje da se povucem iz ove price, posto ovde nesto nije OK. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja sam predložio da se preko recimo fejsbuka (na kome mene nema sem u registrovanoj formi i nikad aktivnog) a može i preko PPP prikupi relevantan broj potpisa za izbacivanje "banbusa" iz sistema. smatram da to treba da pokrenu zainteresovani a ja sam spreman da se solidarno dopišem. to mi se čini bolje i korisnije nego neplaćanje karte za prevoz u GSP autobusima s izgovorom na prljava stakla, lenjog vozača ili pregorele sijalice u "banbus" vozilima.što se tiče veze primanja - cena markica i apsurdnosti te veze navešću sopstveni primer gde ja treba da platim markicu 1100 dinara isto kao i neki mučenik čija je penzija 3 puta manja od moje. ja se šlepam uz njega što je suludo. isto je i sa ženom i njenih 20000.nema potrebe da se povlačiš. samo manje peni, budi konstruktivniji, realniji i racionalniji. ti pričaš kako ne plaćaš prevoz ili smatraš da ne treba da se plaća zbog slabosti/kvarnosti GSP a istovremeno pričaš i o onima kojima je markica skupa.možemo li da se saglasimo da sve treba da košta onoliko koliko mora (uz racionalno posleovanje) a da oni kojima je to nedostupno ili teško prihvatljivo pomoć potraže i dobiju na nekoj drugoj kasi?glupo je da odeš. samo se potrudi više. poz.

Link to comment
ja sam predložio da se preko recimo fejsbuka (na kome mene nema sem u registrovanoj formi i nikad aktivnog) a može i preko PPP prikupi relevantan broj potpisa za izbacivanje "banbusa" iz sistema. smatram da to treba da pokrenu zainteresovani a ja sam spreman da se solidarno dopišem. to mi se čini bolje i korisnije nego neplaćanje karte za prevoz u GSP autobusima s izgovorom na prljava stakla, lenjog vozača ili pregorele sijalice u "banbus" vozilima.što se tiče veze primanja - cena markica i apsurdnosti te veze navešću sopstveni primer gde ja treba da platim markicu 1100 dinara isto kao i neki mučenik čija je penzija 3 puta manja od moje. ja se šlepam uz njega što je suludo. isto je i sa ženom i njenih 20000.nema potrebe da se povlačiš. samo manje peni, budi konstruktivniji, realniji i racionalniji. ti pričaš kako ne plaćaš prevoz ili smatraš da ne treba da se plaća zbog slabosti/kvarnosti GSP a istovremeno pričaš i o onima kojima je markica skupa.možemo li da se saglasimo da sve treba da košta onoliko koliko mora (uz racionalno posleovanje) a da oni kojima je to nedostupno ili teško prihvatljivo pomoć potraže i dobiju na nekoj drugoj kasi?glupo je da odeš. samo se potrudi više. poz.
ok hvala na objasnjenju smile.gifimam ja tu razne ideje, ali nekako kada pocnem da pisem o GSP-u, u mene udje neki zloduh i vise nisam svoj.razmislicu o novoj taktici pa se vracam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...