Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Samo da potpišem Velju, kod ovog poslednjeg.Ovi se stvarno igraju nekakvog sistema. Jebote, osećam se kao da sam se obreo na nekakvom ostrvu gde se debili igraju organizacije društva.
kao nekako da je mister bin dunuo u pishtaljku da okupi ekipu :isuse: : :rolf:kakvu informaciju ce dobiti tim sistemom, rekao neko?
Link to comment

Pa reko taj portparol BUUUUs Plusa, da su povecali broj vozila na linijama na kojima se nisu validirali i smanjili na nekim linijama gde se takodje nisu validirali.A sada ce van spica da analiziraju i tako to .....

Link to comment

pa da neshto povecaju, a neshto smanje. kapiram :lolol:ja sam mislila da je ozegovic ok chovek i samoupravljach. ne mogu sad da se setim zashto sam to mislila :unsure:

Edited by thermal bug
Link to comment
Da, imao sam to na umu kao problem.Ali to se može urediti ugovorom. Kada smo potpisivali ugovore sa BUSPLUSom, dali smo pristanak da naše podatke BUSPLUS ustupi Maksiju, MTSu i Erste banci. UOvde postoji opravdani interes BUSPLUSa da ima uvid u to da li sam nezaposlen ili zaposlen. Znači, u ovom slučaju bi nezaposleno lice moglo da da pristanak za ustupanje ličnih podataka Zavodu za zapošljavanje. Naravno, sam postupak obrade tih podataka bi morao da se uredi nekim pravilnikom, da ne može svako da ima pristup podacima, da se definiše na koji način se izvršava ta provera.
Odobrenje za raspolaganje podataka dali su samo oni koji su hteli tkzv Benefit program (popust u Tempu i ko zna gde još), preko karte. To je bio onaj drugi papir koji ste potpisali. (ja isto, ali kad sam saznao čemu služi, pismeno ga otkazao sledećeg dana)Ne vidim problem što ćeš 6 mesecida koristiš kartu za nezaposlene (kao i što je do skoro moglo sa zdr.knjižicom) iako si se u međuvremenu zaposlio.Pa i kad neko otvori novu firmu, ima neke popuste na poreze i dažbine, što ne bi mogao i ti kao fizičko lice?
Link to comment
Odobrenje za raspolaganje podataka dali su samo oni koji su hteli tkzv Benefit program (popust u Tempu i ko zna gde još), preko karte. To je bio onaj drugi papir koji ste potpisali. (ja isto, ali kad sam saznao čemu služi, pismeno ga otkazao sledećeg dana)
Ne sećam se da li sam potpisao za te benefit programe, ali juče u Tempu mi nude 5% popusta ako ima Busplus, ali ne personalizovanu, već nepersonalizovanu karticu. Ništa mi nije jasno.Inače imam i jednu i drugu, ali mi ova nepersonalizovana ostala kući. Edited by deeps
Link to comment

Djilas traži od direkcije za javni prevoz da traži od privatne firme kojoj je dato na upravljanje prodajom karata .

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Vi znate da ja prvi ovde graknem kada se naruši nečija privatnost ali Interes BUSPLUSa je ovde sasvim legitiman. Hoćeš da se voziš po subvencionisanoj ceni? Kul, dokaži da si nezaposlen. Kako ćeš to uraditi? Možeš svakog prvog u mesecu da nam donosiš potvrdu sa Biroa, ili daj pristanak Birou da nam automatski dostavlja tu informaciju.Apsurdno je da se drugi Beograđani solidarišu samnom da plaćam subvencionisanu cenu prevoza, s obzirom na to da ne zadovoljavam niti jedan od kriterijuma.Da, inače su poznati po tome što poštuju privatnost svojih korisnika. ^_^
pa potpisuje se i pristanak o proveri kreditne sposobnosti, zar ne?
Link to comment

ja uopshte ne vidim kako cu u svom zivotu da se koncentrishem da obracam paznju na njihovu satnicu, strepim da cu se kucati kad ja hocu, znachi stalno. mislim, posvetili su zivot da me naviknu, a sad ce traze i neki pavlovljev refleks? :(u to ime imam predlog, ali nam treba dobar statistichar. poshto validacija pretplatnika sluzi da bi se pratilo stannje na linijama, mislila sam da napravimo neki sistem ovakav: da se prvo validujemo neko vreme pola dana da, pola dana ne. onda da okrenemo polovine danova. onda da u nekom trenutku, vaznom za statistiku i obradu podataka, usitnjavamo intervale, 2 sata da, 2 sata ne, naizmenichno. pa obrnemo raspored. dok ne dodjemo do recimo 15 minuta da 15 minuta ne. i onda vrtimo tih 15 minuta neko vreme, a onda opet pola pola. a nekad, dinamike radi, jer to je vazno za statistiku, da se uvedu celi dani da i celi dani ne, i da se uvede tzv dan iznenadjenja, kada ce validacija biti neophodna u gradjanima nepoznatim terminima. tako ce da se pokrije ceo spektar moguceg ponashanja beogradjana. a o satnici da nas obaveshtava studio b, u jutarnjem programu. a sada dragi gledaoci, danashnji raspored validacije za personalizovane beogradjane.a onda da se proglasi pomrachenje sunca, da vidimo sta ce da bude.

Edited by thermal bug
Link to comment
ukida se satnica, ukida se validacija kompletno za personalizovane karteuspeli su! valjak ide u okruglu rupu!
dabovicu idesh mi na zivce. taman sam razradila sistem, i mislila da ga obogatim dogadjajima tipa: a sad ruke gore zaposleni, a sad samo studenti, a sad na smenu jedni pa drugi. a onda svi da zapevaju <_< Edited by thermal bug
Link to comment
Nedelja, 02. septembar 2012.Od ponedeljka se ukidaju pojedina stajališta javnog prevozaOd ponedeljka, 3. septembra, ukidaju se pojedina stajališta javnog prevoza. Tako se ukida postojeće autobusko stajalište „Ada Ciganlija” u Radničkoj ulici, u smeru ka Mostarskoj petlji, za linije 55, 56, 56L, 89, 91, 92 i 511.Isto tako ukida se i autobusko stajalište „Ruska” u Radničkoj ulici, u smeru ka Čukaričkoj padini, za linije 55, 56, 56L, 89, 91 i 92.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...