Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ajmo retosi, mozete vi to....samo malo napregnite mozak...valjak ide u kakvu rupu? kvadratnu, okruglu, trouglastu?....

Ukida se validiranje u GSP-u?Izvor: Večernje novosti Beograd -- U javnom gradskom prevozu razmatraju izmene koje će doprineti efikasnijem saobraćaju, a jedna od takvih ideja je i da se personalizovane karte ne "čekiraju".Jedan od predloga je da se ove kartice očitavaju van "špica", dok bi kada nije gužva, putnici morali da validiraju svoju legitimaciju. Međutim, postoji i opcija da se "čekiranje" kartica sa mesečnom pretplatom ukine, i da bude kao ranije, kada su se koristile markice....Iako se uvode nove, pogodnije mere za putnike, kontrola neće biti ukinuta. Naprotiv, biće pojačana, tako što će se povećati broj kontrolnih punktova. A s obzirom na to da je način na koji je kontrola do sada obavljala svoj posao, stvarao velike zastoje, kako javnog gradskog prevoza, tako i ostalih vozila, nadležni većaju o izmenama koje bi doprinele normalnom odvijanju saobraćaja.
Link to comment

sa karaburme ići ka centru, nbg-u itd je zbog radova na pančevačkom mostu otežano, ali je naša dobra vlast otvorila alternativni pravac ispod mosta, koji fantastično popravlja prolazno vreme, samo je potrebno skrenuti desno na semaforu kod stanice na staroj karaburmie tu sada stupa na scenu naš prijatelj bus plus koji naslaže 5-6 autobusa baš kada je gužva na vrhuncu i blokira pomenuto skretanje, tako da pošten radni svet umesto 3-4 minuta izgubi na toj kratkoj deonici 10-20 minuta, na čemu im se srdačno zahvaljujem

Link to comment

Danas mi ističe busplus personalizovana kartica. Još u oktobru sam uzeo karticu za nezaposlene i sve vreme plaćam znatno nižu cenu prevoza, iako sam par dana nakon uzimanja kartice postao zaposlen.Za ovih osam meseci koliko postoji BUSPLUS sistem, na meni su mogli da zarade dodatnih 8*1.500 dinara. Kad već pričamo o povećanju naplate.

Link to comment

Meni su krajem decembra greskom izdali studencku, ali ne znam dokle mi traje. Racunao sam do oktobra sigurno, ali sad nisam siguran.Kako je ova tvoja potrajala bas osam meseci (zar se za nezaposlene ne obnavljaju nakon 6m)? Jel ima neka poruka "this card will self-destruct in 24hrs", ili sta?

Link to comment
Meni su krajem decembra greskom izdali studencku, ali ne znam dokle mi traje. Racunao sam do oktobra sigurno, ali sad nisam siguran.Kako je ova tvoja potrajala bas osam meseci (zar se za nezaposlene ne obnavljaju nakon 6m)? Jel ima neka poruka "this card will self-destruct in 24hrs", ili sta?
Svaki put kada validiraš karticu pojavi se na ekranu rok trajanja kartice. ja to provalio tek pre nedelju dana.Potpisao sam ugovor sa firmom sredinom oktobra. Znajući da će tako biti, par dana ranije sam otišao u GSP da uzmem busplus karticu za nezaposlene, i kapirao sam da ću uspeti valjda jedan mesec da prođem jeftinijie to jest da će već narednog meseca iz neke baze Zavoda za zapošljavanje povući informaciju da više nisam registrovan kao nezaposlen. Međutim, to se nije dogodilo sve ovo vreme. Edited by pacey defender
Link to comment

Ma, secam se te price ;)Problem je sto ja ovu moju ne mogu da validiram, sve i da hocu :DNe reaguje, govno. A znam da su stare studentske vazile do 1okt. Nista, juricu neki overklokovan validator koji moze da ocita moju zanemocalu karticu, pa ce mi se kas'ti samo

Link to comment

Kartice za nezaposlene važe 6 meseci i nakon toga mora da im se produžava rok važenja (na novih 6 meseci).Mi koji smo izvadili bus plus kartice prošle godine imali smo malo duži rok važenja, jer je sistem zvanično profunkcionisao 1. februara, pa je tako važenje kartice bilo do 1. avgusta. E sad, ne znam da li je bio neki bag pa je nekom kartica važila i tokom avgusta, ali ja sam mojoj produžio rok trajanja na novih 6 meseci krajem jula.

Link to comment
Ne reaguje, govno. A znam da su stare studentske vazile do 1okt.
Prošle godine su produžili i na novembar, jer je bila neka frka sa upisom, oteglo se to, pa nije puno studenata moglo da vadi nove... Kontam da će i ove tako.
Link to comment
...i kapirao sam da ću uspeti valjda jedan mesec da prođem jeftinijie to jest da će već narednog meseca iz neke baze Zavoda za zapošljavanje povući informaciju da više nisam registrovan kao nezaposlen. Međutim, to se nije dogodilo sve ovo vreme.
Mislim da u tom grmu leži zec.Neke baze postoje, ali koje su među sobom povezane verovatno je misterija za 99% ljudi :ss1:
Link to comment

Da, imao sam to na umu kao problem.Ali to se može urediti ugovorom. Kada smo potpisivali ugovore sa BUSPLUSom, dali smo pristanak da naše podatke BUSPLUS ustupi Maksiju, MTSu i Erste banci. UOvde postoji opravdani interes BUSPLUSa da ima uvid u to da li sam nezaposlen ili zaposlen. Znači, u ovom slučaju bi nezaposleno lice moglo da da pristanak za ustupanje ličnih podataka Zavodu za zapošljavanje. Naravno, sam postupak obrade tih podataka bi morao da se uredi nekim pravilnikom, da ne može svako da ima pristup podacima, da se definiše na koji način se izvršava ta provera.

Edited by pacey defender
Link to comment

mislim da im je to daleko komplikovanije (tj. skuplje) od toga da 5 meseca gube deo prihoda do sledeće kontrole dokumenata.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...