Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

mali problemi znace da su apsolutno svi radovi stali i veliko je pitanje da li ce biti nastavljeni.nemate pojma koliko mi je drago zbog toga.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Nema karata kod vozača, a putnike izbacuju iz vozilaNema karata kod vozača, a putnike izbacuju iz vozilaVeliki broj vozača u gradskom prevozu ne prodaje karte pošto se štampači čestokvare. U Bus plusu ističu da kontrolori ne naplaćuju kazne ako putnik ne možeda kupi kartu u vozilu, međutim putnici se žale da ih kontrolori u timslučajevima primoravaju da napuste vozilo “jer ne mogu da se voze za džabe”.U mnogim vozilima javnogprevoza putnici i kad žele daplate kartu to ne mogu da učinepošto ih vozači sve češćedočekaju sa odgovorom “ne radištampač”, “nemam sitno” ili“nemam kartu”.Zanimljivo da se jednomsugrađaninu to dogodilo u dvavozila na istoj liniji i to u roku odsvega jedan sat. Doduše, izgovorje bio isti.- Retko koristim gradski prevoz inemam bus plus karticu, pa čimsam ušao u autobus na liniji 7 9, otišao sam do vozača kako bih kupio kartu. Međutim, vozač mi je odgovorioda ne može da mi izda kartu pošto štampač ne radi. Nastavio sam da se vozim sve do Gradske bolnice, a kadasam se vraćao ušao sam u drugi autobus na toj liniji i opet nisam mogao da kupim kartu pošto ni vozaču utom vozilu nije radio štampač. Pitam se šta bi se dogodilo da je kojim slučajem ušla kontrola u autobus i zbogčega se ti štampači ne popravljaju ako već ne rade - kaže Radoslav K. sa Dorćola.U "Bus plusu" tvrde da je svaki vozač upoznat sa procedurom prodaje karata.- Komandna tabla vozača koristi se za izdavanje karata u samom vozilu. U slučaju kada je štampač nakomandnoj tabli van funkcije, vozač je dužan da to odmah prijavi svom dispečeru, kako bi se obavila proveraispravnosti i izvršila opravka ili zamena aparata. Kontrolori tu činjenicu uzimaju u obzir prilikom kontroleispravnosti karata - ističu u "Bus plusu".Vozači u gradskom prevozu, pak, navode više razloga, zbog čega im se ne isplati da prodaju karte.- Često mi se dešava da mi uređaj skine novac sa moje kartice, a da štampač jednostavno proguta kartu i nećeda je izbaci. Događa se da izađe i samo prazan papir, a jednom prilikom je karta izašla tek dve stanice nakonšto mi ju je putnik tražio i pošto sam mu već vratio novac. Na osnovu ugovora sa firmom “Apeks solušn” utakvim situacijama mi smo dužni da iz svog džepa izvadimo 120 dinara kako bismo poravnali troškove. Zbogtoga većina kolega i ja ne želimo da rizikujemo i prodajemo karte - kaže jedan od vozača GSP “Beograd”.Svaki vozač na svojoj indetifikacionoj kartici ima 20.000 dinara, a od te sume uređaj prilikom prodaje karataskida novac. Cena karte u vozilu je 120 dinara.- Pre uvođenja "Bus plus" sistema imali smo procenat od prodaje svake karte pa smo, recimo, na 100 karata,koliko smo mesečno izdavali, mogli da zaradimo 2.000 dinara. Sad to više nije slučaj, već na kraju svakenedelje moramo da idemo do garaže kako bismo razdužili novac koji je skinut sa kartice - objašnjava GSPvozač.
Link to comment
Evo sad neki sluzbenik gradskog sekretijata za saobracaj kaze da je doslo do malih problema na gradilistu kod buvljaka pa se nada da ce tramvaji proraditi krajem septembra!:angry::angry::angry:Sent from wc šolja by BVK
A bilo je najavljeno da će radovi trajati manje od mesec dana. :lolol: čini mi se početkom leta.Sestra mi kaže, ona tamo stanuje, da sada kao popravljaju nešto na šinama oko pijace u bloku 44, tako što svi majstori sede na praznim stanicama, a jedan,do dva radnika nešto raduckaju.Tako da kraj septembra izgleda kao veoma optimistično gledanje.
Link to comment
gde na potezu od kalemegdana do slavije mogu da kupim plastičnu nepersonalizovanu busplus karticu?
Verovatno svuda. Skoro sam zagubio svoju plastiku, pa sam morao da kupujem drugu. Kui na trafici pored pekare u Sremskoj ulici (kad se izađe iz tunela na Zelenjaku).Mada, cenim da ima svuda...
Link to comment
A bilo je najavljeno da će radovi trajati manje od mesec dana. :lolol: čini mi se početkom leta.Sestra mi kaže, ona tamo stanuje, da sada kao popravljaju nešto na šinama oko pijace u bloku 44, tako što svi majstori sede na praznim stanicama, a jedan,do dva radnika nešto raduckaju.Tako da kraj septembra izgleda kao veoma optimistično gledanje.
Radi se na kontaktnoj mreži u blokovima. Neproverena informacija glasi da se izvođač radova povukao jer im ništa nije plaćeno a već su uradili dobar deo posla.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...