Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U junu je gradonačelnik Đilas pokušao od tadašnjeg premijera Mirka Cvetkovića da izdejstvuje da budžet Srbije obezbedi subvenciju Gradskom saobraćajnom preduzeću kroz povlašćenu akcizu na derivate nafte.
... ne razumem logiku da stanovnik vladicinog hana placa prevoz beogradjaninu. Da ne govorim o donaciji grada, gde se od ljudi koji ne koriste gradski prevoz uzima reket.
Link to comment
Da ne govorim o donaciji grada, gde se od ljudi koji ne koriste gradski prevoz uzima reket.
jel ti znas posto bi karta bila bez subvencije? kakav reket covece? govorimo o krvotoku grada, o elementarnoj komunalnoj usluzi, kao sto su voda i struja. ne mogu da verujem da cemo sada da diskutujemo o ovome na 25 strana... u stvari, ja necu, gsp je subvencionisan bukvalno svuda gde postoji i ne znam o cemu se ovde uopste moze pricati Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
govorimo o krvotoku grada, o elementarnoj komunalnoj usluzi, kao sto su voda i struja. ne mogu da verujem da cemo sada da diskutujemo o ovome na 25 strana...u stvari, ja necu, gsp je subvencionisan bukvalno svuda gde postoji i ne znam o cemu se ovde uopste moze pricati
Onda ga staviti kao stavku u infostan. Po domaćinstvu 25 eura. Ili da svaki poslodavac ima obavezu da za svakog zaposlenog plati 25 eura mesečno. To je oko 180 miliona eura godišnje prihoda. Neka bude 150 miliona kad se oslobode plaćanja dečimično ili potpuno oni najsiromašniji. Ne zajebavam se. Mislim ozbiljno. To je dovoljno da grad ne mora da još dodatno da subvencioniše GSP sa 50 miliona eura. Nema kondukterera. Nema kupovanja markica. Nema firme koja posreduje u kupovini karata i uzima 8% za tu uslugu,.... Edited by deeps
Link to comment
nisam bio u bg poslednjih mjesec i po. moze mala rekapitulacija sta se sve izdesavalo s gsp-om? kontrola, karte, vrata...?
Sve je isto. Ja za 3 dana nisam vidio kontrolu a svi i dalje ulaze i izlaze kako im volja.Bila neka frka 10-ak dana i postavljeni kontrolni punktovi na prilazima Brankovom mostu, ne znam ima li toga jos, ne usudjujem se da idem na NBG :ph34r:
Link to comment
Sve je isto. Ja za 3 dana nisam vidio kontrolu a svi i dalje ulaze i izlaze kako im volja.Bila neka frka 10-ak dana i postavljeni kontrolni punktovi™ na prilazima Brankovom mostu, ne znam ima li toga jos, ne usudjujem se da idem na NBG :ph34r:
ako presao si most bolje kuci vrati se jer blizu je 21. a jos blize sajmiste...ja sam ocekivao neku dramu kad ono nista. kontrole nema, ulazi ko gde hoce, milina.
Link to comment

e, da, naleteo sam na neki bus sa vrhunskom klimom ali sam zaboravio da zapisem registarske tablice.

Link to comment
nisam bio u bg poslednjih mjesec i po. moze mala rekapitulacija sta se sve izdesavalo s gsp-om? kontrola, karte, vrata...?
Matori, mislim da su se kontrolori malo primirili jer su u Begišu ogromne vrućine, mnogi busevi su kao saune, tako da bi bio zaista prevelik rizik sada provocirati putnike ... Ali čim malo osveži, biće opet i linijskih i tačkastih kontrola i ostalih specijaliteta BusPlusa ...Javlja mi se da je ovo zatišje pred buru i da uskoro sledi brutalni odgovor BusPlusa zbog nesposlušnosti putnika ... Tako da me ne bi iznenadilo ni angažovanje Milana "Strogmena" Jovanovića i obezbeđenja iz klubova da stoje na srednjim vratima i izbacuju putnike koji se usude tuda da uđu ... Edited by stoka
Link to comment
Eto rešenja!1sm463bike.gif
Eto resenja za OKS, kao i za sledece OI u Riju. Da ne pominjem Tour de France. Imali bi sampione u brdskim etapama, a tackasta polkica bi mogla da bude zamenjena za nesto ortodoksnije krstice, nalik na onom cuvenom predlogu za novi dres fudbalske reprezentacije.
Link to comment

Evo sad neki sluzbenik gradskog sekretijata za saobracaj kaze da je doslo do malih problema na gradilistu kod buvljaka pa se nada da ce tramvaji proraditi krajem septembra!:angry::angry::angry:Sent from wc šolja by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...