Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Vidi, nemoj da se ljutiš, jer znam da - kako da se izrazim - nisi ljubitelj GSPa, ali ovo što si rekao je potpuno preterivanje.Žena je pretila kontrolorki, izašle su na istoj stanici, verovatno kroz ista vrata. Navodni nož, ako je pretnja postojala, nije nestao prolaskom kroz ta vrata.Znam da bismo svi voleli da su kontrolori prijatniji, ali mislim da je nerazumno očekivati da su kontrolori nadljudi koji oblačenjem uniforme postaju samo Kontrolori GSPa, i ništa drugo.
da ne mislis mozda da malkice-itsybitsytinyviny-jedvaprimetno preterujes sa hejtom ka gspu?
Mozda je zena vikala i govorila o nozu, a mozda i nije. Nemam dovoljno informacija o slucaju.
Link to comment

dnevne (mozda i 2satne cak, po ceni pojedinacne, ko u hamburgu) karte su po meni jedino seksi resenje.u odredjenom vremenskom periodu izmenis 3 linije, il 5, il se vozis jednom.elektronske tikete verovatno necemo jos dugo videti, mada je tek to fer, placa se prakticno po predjenom kilometru.stvarno verujem da bi mnogo vise ljudi placalo recimo 2satnu nego pojedinacnu.

Link to comment
Mozda je zena vikala i govorila o nozu, a mozda i nije. Nemam dovoljno informacija o slucaju.
svejedno je ovo tvoja reakcija preterana, po meni.Došlo je do konfrontacije, kontrolorka joj se obratila van autobusa. Zašto ne bi ? nemamo dovoljno informacija, noža možda nije bilo, dobro.jel ne bi smela da joj kaže "gospođo, moraću da vas zamolim da sačekate (komunalnu) policiju ?". eto, obratila joj se. Big deal.
Sta moze kontrola GSP-a da uradi ukoliko neko odbije da im pokaze licnu kartu? Da pozove komunalne policajce?
Može da pozove Komunalnu ili običnu policiju, ali (koliko znam) ne mogu da te zadrže. Drugim rečima, ti njima ne moraš da pokažeš LK i možeš da izađeš iz autobusa. Edited by Alphons
Link to comment
stvarno verujem da bi mnogo vise ljudi placalo recimo 2satnu nego pojedinacnu.
Ja prvi. Mnogo puta kad na kraju ipak odlučim da idem kolima bih išao autobusom. Ako neko treba da preseda i za to plati tamo i ovamo ukupno 200 dinara(!), pa njemu je jeftinije da potroši i benzin, a o dizelu da ne pričam, nego da ide busom. Kako to pomaže ekološku situaciju u gradu, it's beyond me. Edited by MancMellow
Link to comment

Treba da postoje karte za sat (da vaze za jednu zonu), za dva sata (da vaze za dve zone), kao i karte za 24 sata.Ove od 24 sata da budu dve vrste, za jednu zone i za dve zone.Npr.1 sat - 50 din.2 sata - 60 din. (dve zone)24 sata, 1 zona - 100 din.24 sata, 2 zone - 120 din.Bilo bi dobro i kada bi postaja karta za kratke voznje, koji bi vazila 15-30 min., ali bi bila ogranicena takodje brojem stanica. Ali to je malo teze za implementaciju (mislim, nije, ali kada je GSP u pitanju jeste). Ona bi mogla da kosta recimo 20 din. i da omoguci voznju 4-5 stanica.E da, uzimajuci u vidu saobracajne guzve u BGu, ova od jedan sat bi takodje omogucila voznju kao sa jednom kartom do sad, tj. neogranicenu voznju u jednom pravcu u vozilu u kome je otkucana.

Edited by hazard
Link to comment
Treba da postoje karte za sat (da vaze za jednu zonu), za dva sata (da vaze za dve zone), kao i karte za 24 sata.Ove od 24 sata da budu dve vrste, za jednu zone i za dve zone.Npr.1 sat - 50 din.2 sata - 60 din. (dve zone)24 sata, 1 zona - 100 din.24 sata, 2 zone - 120 din.Bilo bi dobro i kada bi postaja karta za kratke voznje, koji bi vazila 15-30 min., ali bi bila ogranicena takodje brojem stanica. Ali to je malo teze za implementaciju (mislim, nije, ali kada je GSP u pitanju jeste). Ona bi mogla da kosta recimo 20 din. i da omoguci voznju 4-5 stanica.E da, uzimajuci u vidu saobracajne guzve u BGu, ova od jedan sat bi takodje omogucila voznju kao sa jednom kartom do sad, tj. neogranicenu voznju u jednom pravcu u vozilu u kome je otkucana.
Da, to bi bilo razumno
Link to comment
svejedno je ovo tvoja reakcija preterana, po meni.Došlo je do konfrontacije, kontrolorka joj se obratila van autobusa. Zašto ne bi ? nemamo dovoljno informacija, noža možda nije bilo, dobro.jel ne bi smela da joj kaže "gospođo, moraću da vas zamolim da sačekate (komunalnu) policiju ?". eto, obratila joj se. Big deal.
koja reakcija, to sto sam pitao zasto je kontrolorka razgovarala sa putnicom van autobusa? si ikada video kako izgleda kada kontrolori fizicki izvade klinku iz autobusa, okruze je i izivljavaju se na njoj dok ne da licnu kartu? ovi novi kontrolori to uglavnom ne rade, ali me ne bi zacudilo da se veteranske ekipe ponasaju kao i ranije. saopstenju GSP (nota bene, to je jedini izvor informacije o nozu u torbi i visestrukim pokusajima da se udari kontrolor) ne verujem po defaultu, a uostalom i sta ima pa da im verujem? da izvinete i ti i Grumf, ako presumpcija nevinosti vazi za gradjane pred sudom, da nije mozda ovo nacelo ukinuto za putnike GSP, pa se u startu veruje portparolu raspalog i korumpiranog preduzeca?nadalje: veoma je lako moguce da su kontrolori ugrozili licni prostor putnici. to je meni jedan pokusao da uradi, tako sto je stao tik pored sedista tako da ne mogu da se pomerim. jednom sam mu rekao "pomerite se da prodjem". nije to uradio. nakon ovoga sam okrenuo 92 i poceo da opisujem sta se desava. naravno, pomerio se. mogao sam da postupim i drugacije: da sam rekao da imam noz u dzepu i da cu ga upotrebiti ako mi ne oslobodi licni prostor, i dalje ne bih izasao iz okvira svojih zakonskih mogucnosti.generalni problem u ovoj zemlji je u tome sto ljudi jednostavno ne znaju svoja prava. misle da kontrolor sme da ih muva unaokolo, hvata za lakat i izvodi iz autobusa, sprecava ih da izlaze iz autobusa, naredjuje vozacu da zatvori vrata i slicno. kontrolor, u slucaju da se putnik ponasa nekooperativno, sme da uradi samo jednu stvar: da pozove policiju.
Link to comment
koja reakcija, to sto sam pitao zasto je kontrolorka razgovarala sa putnicom van autobusa?
da. Meni je to pitanje koje mi nikada ne bi palo na pamet, jer u tome ne vidim ništa loše ni pogrešno.Možda sam ti se malo učitavao u post, ali jebiga, tvoj sentiment prema GSPu je jako dobro poznat. :D
generalni problem u ovoj zemlji je u tome sto ljudi jednostavno ne znaju svoja prava. misle da kontrolor sme da ih muva unaokolo, hvata za lakat i izvodi iz autobusa, sprecava ih da izlaze iz autobusa, naredjuje vozacu da zatvori vrata i slicno. kontrolor, u slucaju da se putnik ponasa nekooperativno, sme da uradi samo jednu stvar: da pozove policiju.
potpisčina. Edited by Alphons
Link to comment

Prekjuče: linija 53, na stanici kod Sajma ka Vidikovcu ulazi na prednja vrata žena u civilnoj odeći, iza nje 2 komunalna policajca. Ona se zadržava kod vozača, uzima neke liste i zapisuje - prepisuje.Već sam zaključio da su kontrolori, ali me ipak začudilo što je takva konstelacija, + žena bez uniforme.Dok sam tako kontemplirao, kucne me po ramenu neko ko nije došao iz tog pravca. Okrenem glavu i vidim legitimaciju i čujem reči: "kartu na pregled". Opet neko bez uniforme. Dok sam tražio povlasticu sa markicom (nemam kartu), zatražio sam da još jednom vidim tu legitimaciju. Piše "GSP KONTROLA". Dobro.Pokažem markicu i pitam: "A gde su vam uniforme?"Odgovor: "mrmlj.mm.gnm.mrmlj.." i ode dalje.Posle je i ona žena pokušala da mi traži kartu, pa je valjda videla da sam već legitimisan.Ko si ti ljudi i zašto nemaju uniforme?

Edited by cika tale
Link to comment
Ma ok. Da ne širimo priču na glad. Hteo sam da kažem ovo: nemali broj korisnika gsp-a ne kupuju povlastice za zaposlene ne zato što su delikventne ličnosti, već zato što im razum ne dozvoljava da 15 ili 20% svojih mesečnih primanja odvoje za povlasticu za prevoz; zato tih 3200 sklanjaju u stranu, a u prevozu se švercuju iako se osećaju vrlo loše u vezi sa tim. Sa druge strane, ti isti korisnici, ako bi cena povlastice bila do 5% njihovih primanja, redovno bi kupovali povlasticu. Rezime: cene pretplatnih markica za zaposlene su PREVISOKE.edit: jbg, čak i meni, sa srednjim primanjima, tih 3200 rsd bi predstavljale prevelik udar na budžet. Sva sreća pa ne živim u Pinosavi.
A suprotno od toga je tvrdilo ukupno nula ljudi, tako da si s tom tvrdnjom pokucao na otvorena vrata. Ne znam o cemu ovde treba da raspravljamo. O tome da se ljudi svercuju iz razlicitih razloga? Kao nesto sto se logicki podrazumeva o tome uopste nema smisla raspravljati, razlozi za sverc su vise nego ocigledno individualni. S tim sto smo se mi ovde uglavnom bavili principijelnim, moralnim/moralistickim i osvetnickim razlozima za sverc a siromastvo kao razlog nam je generalno predmet akademske rasprave. Sto je i logicno, buduci da tvoja prijateljica iz Pinosave ako ne daje 3.200 za prevoz svakako ne daje ni par hiljada za blagodeti forumaskog nadgornjavanja pa nam izmice njen neposredni stav o ovom pitanju.3.200 ili 2.600 za prvu zonu je i po mom shvatanju preterano visoka cena za prevoz u kojem pojedinacna karta kosta 50 dinara i verujem da je posledica neracionalnog poslovanja GSP-a ali i slabe naplate. To je vec tema o kojoj se itekako moze raspravljati. Najprostija racunica kaze da bi putnik u prvoj zoni bez markice za "ekremjevric" turu morao da plati 2.200 za standardnih 22 radna dana tako da je ovih 2.600 za markicu cist bezobrazluk i cena koja svakako nece motivisati nikoga ko vodi racuna o kucnom budzetu da je plati. Sve preko 2.000 dinara za mesecnu kartu je pljacka tipicnog zadriglog, od realnosti odvaljenog i lopovskog srpskog javnog preduzeca.
Link to comment
Prekjuče: linija 53, na stanici kod Sajma ka Vidikovcu ulazi na prednja vrata žena u civilnoj odeći, iza nje 2 komunalna policajca. Ona se zadržava kod vozača, uzima neke liste i zapisuje - prepisuje.Već sam zaključio da su kontrolori, ali me ipak začudilo što je takva konstelacija, + žena bez uniforme.Dok sam tako kontemplirao, kucne me po ramenu neko ko nije došao iz tog pravca. Okrenem glavu i vidim legitimaciju i čujem reči: "kartu na pregled". Opet neko bez uniforme. Dok sam tražio povlasticu sa markicom (nemam kartu), zatražio sam da još jednom vidim tu legitimaciju. Piše "GSP KONTROLA". Dobro.Pokažem markicu i pitam: "A gde su vam uniforme?"Odgovor: "mrmlj.mm.gnm.mrmlj.." i ode dalje.Posle je i ona žena pokušala da mi traži kartu, pa je valjda videla da sam već legitimisan.Ko si ti ljudi i zašto nemaju uniforme?
objašnjenje
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...