Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

možda prvo da se cela implementacija novog sistema ne dodeli firmi sa jednim zaposlenim i 500 evra početnog kapitala, koja postoji godinu dana

Edited by Lezilebovich
Link to comment
možda prvo da se cela implementacija novog sistema ne dodeli firmi sa jednim zaposlenim i 500 evra početnog kapitala, koja postoji godinu dana
Vidiš, i ovaj deo mi nije jasan. Šta sad, svi građani Beograda ima da dobiju finansijski izveštaj poslednjih pet godina kompanije koja vrši naplatu i konsenzusom da ga odobre edabi naplata mogla da krene?Koliko građana Pariza zna bilo koji podatak o kompaniji koja vrši naplatu prevoza? Voleo bi borris da nam da neku procenu.Razumljivo mi je pokrenutio postupak, tužiti ih jer ti taj dil deluje sumnjvo, ali ući u bus i reći - a ne, ova firma postoji godinu dana i ima jednog zaposlenog, ne ne, no soup for you. Ne znam, ne kapiram to.
Link to comment
Koliko građana Pariza zna bilo koji podatak o kompaniji koja vrši naplatu prevoza?
Građani Pariza su gospoda i nisu toliko podložna teorijama zavere. Oni znaju da je sve u redu, njih to ne interesuje. :happy:Mada, razlog može da bude i to što kod njih država radi potpunije svoj posao, te se poneko taljenje ponekad i otkrije, pa makar bio umešan i prešjednik lično. Kod nas niko ne radi svoj posao, pa svi rade svačiji.
Link to comment
a sistematski ne kaznjava vozace koji prave incidente
Vozači GSP imaju svoj poseban sindikat koji funkcioniše već drugu deceniju, izuzetno su uvezani u njega, mafija fazon. Ne mogu da tvrdim da su baš toliko solidarni ili se plaše većine, ali ne postoji direktor GSP(a lično sam poznavao dvojicu, jednog iz Daninog perioda, jednog petooktobarca) kome bi palo na pamet da se sa njima zajebava. Na najmanju naznaku o treniranju strogoće, staje ceo grad. Njih se i taksisti plaše(pre par godina je vozač GSP razbio staklo nekom taksisti, pojurila ga cela kolona nakurčenih, on vozio do garaže na NBg bez stajanja i kad je uleteo, taksisti se okrenuli i nazad u bežaniju).Ovo sve što sam napisao važi za tri garaže, NBg, Karaburma i VMLug, tamo smo radili neka brandiranja, pa sam upoznao ekipu.Hoću da kažem, koji god kamen u GSP da se podigne, ispod je zmijarnik gajen decenijama. Ako bilo šta uspeju da unaprede u vezi naplate karata, smatraću to večim uspehom od izgradnje mosta.
Link to comment
P. S: vozac na liniji 27, Veolia, garazni broj 99,
Ovo bijese privatna kompanija?
Medjutim, GSP je kaznio sve putnike (ono, bas kaznio, zatvorski strogo..."posto Pera ne placa, ti, Miro, danas kasnis na posao, pa se ti objasni sa Perom zasto ti je nestalo 10% plate") zbog malog procenta koji ne placa karte...
Ne poznajem tacne cifre sverca kao ni vi uostalom (ne vjerujem u ono sto kazu direktori GSP-a). Napisao sam koliki je sverc naprimjer u Parizu gdje su odavno "uveli red" i gdje su morali da instaliraju vrata poslije vrteski u metrou da bi smanjili sverc. Oficijalna cifra je negdje oko 8-9% a prava cifra se krece oko 15-ak%. Ako je ovdje toliki postotak (a autobusi nisu puni, metro je na svaka 2-3 minuta itd) onda mozes zamisliti kolika je ta cifra u Bg.
Vozači GSP imaju svoj poseban sindikat koji funkcioniše već drugu deceniju, izuzetno su uvezani u njega, mafija fazon. Ne mogu da tvrdim da su baš toliko solidarni ili se plaše većine, ali ne postoji direktor GSP(a lično sam poznavao dvojicu, jednog iz Daninog perioda, jednog petooktobarca) kome bi palo na pamet da se sa njima zajebava.
Pa pogledaj koji je postotak vozaca u broju zaposlenih u GSP-u. Siguran sam da je veci od 50%. Znaju da su najjaci, da sve zavisi od njih i moze im se. I da, tako je svugdje u svijetu. (cak i japanu, pisao sam o tome) Edited by borris_
Link to comment

Znaci jedino resenje je sto vise metro linija sa automatskim navodjenjem. No driver, no problem!No problem je ovde u elementarnoj pristojnosti. Verujem da su "svugde u svetu" vozaci najjaci, ali na nekim mestima imaju svest o tome da se mora ponasati pristojno. Npr., cekati da izadje covek sa detetom pre nego sto zatvore vrata. Ja razumem da se vozaci svugde samoorganizuju kada treba da brane neka kolektivna prava (plata, odmor, pravila rada koja im odgovaraju, radna mesta itd.) ali ako ti branis kolegu koji je skot samo zasto sto je kolega, onda si i ti skot i tu tvoju organizaciju treba najbrutalnije razbucati.Dakle ne govorim cak ni o otaljavanju posla i radu sa mrzovoljom, preskakanju polazaka i sl. - govorim o ovome sto Dabovic prica, a to je ugrozavanje zivota ljudi. SIndikat koji stiti svog clana koji ugrozava zivote ljudi svojim nemarom je sindikat koji nema pravo da postoji.

Link to comment

Napisao sam pricu o koleginici koju je okrznuo autobus (ona bila trudna + bila sa djetetom u kolicima). Vozac, koji je slao poruke na telefonu je dobio upozorenje i dalje radi. Nju su zvali iz RATP-a isti dan (dobili broj od policije sto je zakonom zabranjeno), da bi je napali i rekli da je u stvari ona kriva (prelazila ulicu na pjesackom prelazu).Stoka.Ipak, da ima vise pristojnosti, ima.

Link to comment
Znaci jedino resenje je sto vise metro linija sa automatskim navodjenjem. No driver, no problem!
Pa to su i uradili sa linijom 1 u Parizu :) (cijena? prava sitnica).Sve nove linije na svijetu se prave tako (CBTC sistem - communication based train control).Cak su Holandjani izmislili takav sistem i za autobus ali je problem sto nije homologovan (cini mi se da je instaliran u Dunkerque-u) Edited by borris_
Link to comment
Evo npr. ovo. Naravno da nije posledica neplaćanja, ali nije ni razlog za neplaćanje. Takvih budala i njihovih nedela će ovde uvek biti i po tom principu se nikada neće stvoriti dovoljno uređeno stanje da bi plaćanje bilo opravdano.
Koji je princip potrebno primeniti da bi plaćanje bilo 100%?
Link to comment
Koji je princip potrebno primeniti da bi plaćanje bilo 100%?
Kao na Zapadu: ulazak samo na prednja vrata, izlazak na zadnja. Dovoljno vozila da nema stajanja u autobusu, tako da moze da se bez guranja prodje od mesta gde sedis do vrata predvidjenih za izlazak.
Link to comment
Koji je princip potrebno primeniti da bi plaćanje bilo 100%?
Jebem li ga, mozda kao prvo da dovedu cenu karte na nivo pristupacan vecini korisnika GSP (najavljeno poskupljenje nije korak ka tome)Meni se cesto cini da ljudi na ovom forumu nemaju predstavu za koliko male pare vecina beogradjana radi i koliko njima i taj naizgled smesan izdatak od 60 dinara predstavlja problem.I zajebite one statistike o prosecnoj plati ovde, jer mali procenat ogromnih plata dosta ulepsava tu sliku ili one druge statistike po kojima i jedan stanovnik Londona/Pariza/Berlina izdvaja samo malo manji procenat svoje mesecne zarade u odnosu na Beogradjanina, posto ovim prvima ostane u proseku daleko veca suma novca za osnovne potrepstine koje nisu u toj meri skuplje nego ovde, a ovi drugi (veliki deo) su dovedeni do izbora hrana ili prevoz (cini mi se da tu treba da prestane svaka "moralna" kritika upucena vecem delu svercera).Od ostalih bitnih stvari, bilo bi lepo da se srede one stvari koje bodu oci i koje ne kostaju skoro nista, cisti autobusi, redovni polasci (koji su vec u redu voznje, pa valjda samim tim i placeni) i kulturno ponasanje zaposlenih u GSP
Link to comment
Hoću da kažem, koji god kamen u GSP da se podigne, ispod je zmijarnik gajen decenijama. Ako bilo šta uspeju da unaprede u vezi naplate karata, smatraću to večim uspehom od izgradnje mosta.
ovo je tacno, s tim sto umesto GSP moze komotno da pise "u celoj drzavi"
Link to comment
Kao na Zapadu: ulazak samo na prednja vrata, izlazak na zadnja. Dovoljno vozila da nema stajanja u autobusu, tako da moze da se bez guranja prodje od mesta gde sedis do vrata predvidjenih za izlazak.
Koji su preduslovi za to? Metro koji rasterećuje nadzemni prevoz ili 5000 vozila kako ni u špicu ne bi bila gužva da vozač ne može da je nadgleda?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...