Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Sve mi se nešto čini da će udruga iza poduhvata busplus malo da olabavi u skorijoj budućnosti i to uz pesmu We've Got A Bigger Problem Now.
mislish po modelu nikole pashica i saradnika? dogodine u apsu?
Link to comment
Imam i ja pravo na vlažne snove! :cry:
kaze se devojka sme da sanja :Dkako da kazem. nije da se ne bih poradovala. chak negde, nije ni vazno da li su (mnogo) krivi. ovaj sistem, shupalj kao goblen, sami su kreirali. nije da nisu znali bolje.edip. odje mislim na drzAvu. ne na gracki. ali to bi se sve dalo reflektovati -_- Edited by thermal bug
Link to comment
Realno, današnji GSP je, ovako skrnav, debelo uređen u odnosu na onaj od pre 5, 10 godina, ali nije ni blizu toga da bude uređen.
Prevoz je bio bolji pre 4-5 godina. Tada su dobili nove buseve s klimom, koje su actually radile. Sad je to sve uglavnom polurazjebano, a sve ostalo je isto. Prljavi su, kasnie itsl.
Link to comment
Cowboye jel mozes da mi refundiras 50 dinara na kartici? Vozio sam se dva puta u dve zone i sad imam jos 50 dinara na kartici, koju vise ne mogu da napunim. A posto je red najvazniji, a kapiram da se u Norveskoj ne desava da nesto platis, a ne mozes da iskoristis, verujem da si ti pravi covek za mene.
cuj ovog 50 dinara, a mojih 300? :s_w:http://www.parapsiho...55#entry1782654
Link to comment
Sve mi se nešto čini da će udruga iza poduhvata busplus malo da olabavi u skorijoj budućnosti i to uz pesmu We've Got A Bigger Problem Now.
Pa ja bih rekao da su već olabavili, još krajem maja, isto kao i ekipa sa Ade.
Link to comment
Sve i da je sve u ovoj zemlji uređeno kao u Norveškoj ubeđen sam da bi plaćanje prevoza moralo da se uteruje na sličan način kao i sada.Uvođenje u red je never ending proces i u svakom trenutku se može naći opravdanje u vidu nečega što baš nije uvedeno u red.Realno, današnji GSP je, ovako skrnav, debelo uređen u odnosu na onaj od pre 5, 10 godina, ali nije ni blizu toga da bude uređen.
koje uterivanje placanja? kontrole nema osim na nekoliko tacaka u gradu. na liniji 46 vise ne ne validiraju ni penzioneri.ove ideje bile su kampanjsko izivljavanje koje je, uveren sam, smanjilo naplatu posto je javno objavljeno gde ce biti vrsene kontrole karata i svi kontrolori su skoncentrisani samo na te tacke, i povuceni sa ostalih.Idioteque, da li se ti vozis GSP-om?P. S: vozac na liniji 27, Veolia, garazni broj 99, zatvorio je vrata i krenuo velikom brzinom dok sam izlazio, ostavivsi moju zenu u autobusu i zakacivsi moju torbicu koja mi je bila obesena oko ramena. autobus je imao oko 10 putnika, izlazio sam na srednja vrata (po propisu) i prethodno se validirao, potrosivsi 60 dinara na pokusaj da mi se, iz ciste bahatosti, nanesu teske fizicke povrede. kada se autobus konacno zaustavio, odjurio sam do vozaca i pitao ga da li je svestan sta je uradio. pogledao me je najtupljim i najbezobraznijim pogledom koji sam ikada video.molim da mi se objasni na koji nacin je ovaj postupak vozaca u vezi sa neplacanjem, u smislu akcije-reakcije (kakvo placanje, takav prevoz), posto je na topicu bilo dosta takvih postova.moja zena je u vecernjem autobusu na istoj liniji dozivela da vozac, u Ulici Dragoslava Srejovica, u punoj brzini pretice drugi autobus. molim da mi se objasni da li je i to posledica neplacanja prevoza. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Vozim se povremeno. Izvinjavam se ako vas moj stav nervira, stvarno ne želim da se prepirem oko ovoga, a i priznajem da ljudi koji se redovno voze imaju daleko bolji uvid u situaciju.Ja pričam više načelno jer mi se čini da je princip nalaženja opravdanja za neplaćanje potpuno univerzalan i svevremen, a kod nas je omiljeni hobi.Nevezano za sve verovatno opravdane razloge da se u Beogradu izbegava plaćanje prevoza, ubeđen sam da će biti velike muke postići npr.90% naplate čak i kad svi ti razlozi nestanu.Više se bavim mentalitetom nego konretnim stvarima i pod "mentalitetom" ne mislim ni na koga od vas forumaša već generalno.

Link to comment
Vozim se povremeno. Izvinjavam se ako vas moj stav nervira, stvarno ne želim da se prepirem oko ovoga, a i priznajem da ljudi koji se redovno voze imaju daleko bolji uvid u situaciju.Ja pričam više načelno jer mi se čini da je princip nalaženja opravdanja za neplaćanje potpuno univerzalan i svevremen, a kod nas je omiljeni hobi.Nevezano za sve verovatno opravdane razloge da se u Beogradu izbegava plaćanje prevoza, ubeđen sam da će biti velike muke postići npr.90% naplate čak i kad svi ti razlozi nestanu.Više se bavim mentalitetom nego konretnim stvarima i pod "mentalitetom" ne mislim ni na koga od vas forumaša već generalno.
da li je 90% naplate mnogo u odnosu na sad? ne znam, pitam :unsure:
Link to comment
moja zena je u vecernjem autobusu na istoj liniji dozivela da vozac, u Ulici Dragoslava Srejovica, u punoj brzini pretice drugi autobus. molim da mi se objasni da li je i to posledica neplacanja prevoza.
Evo npr. ovo. Naravno da nije posledica neplaćanja, ali nije ni razlog za neplaćanje. Takvih budala i njihovih nedela će ovde uvek biti i po tom principu se nikada neće stvoriti dovoljno uređeno stanje da bi plaćanje bilo opravdano.
Link to comment
da li je 90% naplate mnogo u odnosu na sad? ne znam, pitam :unsure:
Ja kad god uđem u pravoz gledam koliko ljudi otprilike validira kartu i ta brojka nikada nije prešla 30-40% osim možda u prvim danima primene. Dodajmo tome i one koji imaju mesečnu, ali iz principa neće da je validiraju i izbijamo na 50%.Moguće da sam žestoko lupio, čisto moja procena.
Link to comment
Evo npr. ovo. Naravno da nije posledica neplaćanja, ali nije ni razlog za neplaćanje. Takvih budala i njihovih nedela će ovde uvek biti i po tom principu se nikada neće stvoriti dovoljno uređeno stanje da bi plaćanje bilo opravdano.
Ajmo jos jedan krug, ne mrzi me. Naravno da je placanje opravdano. Medjutim, GSP je kaznio sve putnike (ono, bas kaznio, zatvorski strogo..."posto Pera ne placa, ti, Miro, danas kasnis na posao, pa se ti objasni sa Perom zasto ti je nestalo 10% plate") zbog malog procenta koji ne placa karte, a sistematski ne kaznjava vozace koji prave incidente (znam samo za jedan primer da je vozac bas surovo kaznjen, zato sto je ostavio dete na stanici, zatvorio covek vrata i razdvojio majku i malo dete, ali tada je stvar dosla licno do Djilasa. ni tada nije bilo dovoljno prijaviti. moralo se prijaviti apsolutno svima, na celoj liniji hijerarhije, uz najteze moguce pretnje, tipa da ce ime i slika vozaca biti na banderama u blizini njegove kuce, zajedno sa opisom incidenta), da ne govorimo da se zataskavaju i tragicni incidenti kao sto je onaj u Cingrijinoj.ova stvar je prevazisla placanje i neplacanje i presla u kriminal i opasnu politicku patologiju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Apsolutno se slažem za vozače i potpuno mi je neverovatno da se ta bahatost i javašluk toleriše - ne vidim korist od tog tolerisanja ni za vlase ni za građane, a ni za sam GSP.Ono što se ja bojim je da gro ljudi nikada neće prihvatiti plaćanje te usluge kao nešto najnormalnije, čak i da se GSP ulicka kao u Japanu. Gledam ove proteste protiv BusPlusa i njihove zahteve. Majko mila. To bre veze nema sa ovim primedbama koje vi ovde iznosite, ti ljudi ne znaju šta hoće u stvari, samo znaju da ne bi da plaćaju.Jel može da se napravi neka konačna lista zahteva posle čijeg ispunjenja bi neplaćanje prevoza bilo nepristojno?Ono - vozači ne smeju da puše i telefoniraju, poštovanje minutaže polazaka, čekić za razbijanje prozora, šta god - samo da bude konačan i da se tačno zna šta treba GSP da ispuni da bi dobio pare za kartu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...