Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Jel video neko kontrolu u vozilima "sa stalnom kontrolom" ?
da... i to dva tipa kontrole. jedan koji stoji na Izlaz vratima i ne dozvoljava da se udje i oni koji stoje na ulaz vratima i prate validaciju. u nekim vozilima nema ovih drugih.
Link to comment

Mislim da sam u petak uveče nekog "obradovao" sa nepresalizovanom kartom od nekih 180 dinara.Negde sam je izgubio, verovatno u 59ci ili "malom parizu" :(

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Sad pricao sa covekom, vratio se iz Norveske.4e karta, ulazi se na prva vrata, vozac ne krece ako ne validiras kartu. Ako naleti neki Brejvik i krene da se svadja, narod cuti dok ne dodje policija (pozvao shofer). Bus, naravno, za to vreme stoji.Nasli srbi koga da imitiraju :isuse:btw. danas sam otresao sa par saboraca jednu babu koja se prikacila za sipku na srednjim vratima. Bujica ju je odnela dole, iako se nesrecnica upinjala da prezivi na platformi.

Edited by CowBoy
Link to comment

Cowboye jel mozes da mi refundiras 50 dinara na kartici? Vozio sam se dva puta u dve zone i sad imam jos 50 dinara na kartici, koju vise ne mogu da napunim. A posto je red najvazniji, a kapiram da se u Norveskoj ne desava da nesto platis, a ne mozes da iskoristis, verujem da si ti pravi covek za mene.

Link to comment
Sad pricao sa covekom, vratio se iz Norveske.4e karta, ulazi se na prva vrata, vozac ne krece ako ne validiras kartu. Ako naleti neki Brejvik i krene da se svadja, narod cuti dok ne dodje policija (pozvao shofer). Bus, naravno, za to vreme stoji.Nasli srbi koga da imitiraju :isuse:
ne razumem dokle misliš da guslaš isto, da se srbi protive redu ?možda da smo prvo krenuli da imitiramo norvešku po odgovornosti vlasti, antikorupciji, nenameštanju tendera, nelopovluku, redovnom redu vožnje, normalnim platama, normalnim autobusima - onda bi i naplata došla na red.moždai grešim, pa su i norvežani prvo uveli kontrole i ulaz na prva vrata, a tek posle upristojili državu
Link to comment
sad imam jos 50 dinara na kartici, koju vise ne mogu da napunim
tako je svuda u svetu :isuse:mozda je prenosivo na sledecu karticu? :s_w::unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
Cowboye jel mozes da mi refundiras
... pa napisah na kraju "koga smo mi nasli da kopiramo".To valjda znaci da se ne moze u Srbiju uvoditi norveski sistem naplate jer uz norveski sistem naplate ide i norveska efikasnost, norvesko pravosudje, ekonomija, plate.Ja se od pocetka ne slazem sa nacinom na koji se sve ovo radi, slazem se jedino sa nuznozcu naplacivanja karte.edit: @lezilebovic, evo odgovora gore, ne vidim u cemu se ne slazemo. Edited by CowBoy
Link to comment

Zašto se sa uvođenjem reda uvek počinje od dupeta da izvinu svi sa kojima to dupe činim. Stvarno bih voleo da vidim da bar jednom pokušaju prvo sebe da dovedu u red, pa da onda to isto traže od mene.

Link to comment

zato sto su oni za red, a ti si protiv reda. to je bar jasno <_<ja kontrolu ne vidjeh vec preko mesec dana. kako misle da ustanove da li sam platila i da li se validujem uredno? :unsure:

Edited by thermal bug
Link to comment

Sve i da je sve u ovoj zemlji uređeno kao u Norveškoj ubeđen sam da bi plaćanje prevoza moralo da se uteruje na sličan način kao i sada.Uvođenje u red je never ending proces i u svakom trenutku se može naći opravdanje u vidu nečega što baš nije uvedeno u red.Realno, današnji GSP je, ovako skrnav, debelo uređen u odnosu na onaj od pre 5, 10 godina, ali nije ni blizu toga da bude uređen.

Link to comment
Sve i da je sve u ovoj zemlji uređeno kao u Norveškoj ubeđen sam da bi plaćanje prevoza moralo da se uteruje na sličan način kao i sada.Uvođenje u red je never ending proces i u svakom trenutku se može naći opravdanje u vidu nečega što baš nije uvedeno u red.Realno, današnji GSP je, ovako skrnav, debelo uređen u odnosu na onaj od pre 5, 10 godina, ali nije ni blizu toga da bude uređen.
jeste, ali ovom choveku su duzni 50 dindzi.a seru kao kamile o uvodjenju reda! znachi placaj, i zajebacemo te josh vishe. i za tebe i za one koji ne placaju. sta to njega/mene/tebe/sluchajnog prolaznika treba da se tiche?edip. da rezimiramo, da ne bi zaboravili: a on zapeo za 50 kao da je gladan. neka ide taksijem :s_w: (secam se sebe kako izvodjachu radova reklamiram vrata sa kojih otpadaju kantovi. a on kaze - a tebi bash zapelo za ta vrata. nemam odgovarajuci smajli).to jednom mora da prestane. kada ce to da prestane? kako ce to da prestane? Edited by thermal bug
Link to comment
kada ce to da prestane? kako ce to da prestane?
Blage veze nemam, ali sam siguran da mora postojati dobra volja obeju strana inače nikad ništa od "reda".
Link to comment
Blage veze nemam, ali sam siguran da mora postojati dobra volja obeju strana inače nikad ništa od "reda".
ja opet mislim da su beogradjani pokazali fantastichnu dobru volju. gundjali, dobro, marvino je da gundja, puchina nepregledna, a saterana u demokratiju sa pravima, to je jasno, prostire se kolko moze. ali koliko je sve netransparentno, beogradjani su odlichni.
Link to comment

Sve mi se nešto čini da će udruga iza poduhvata busplus malo da olabavi u skorijoj budućnosti i to uz pesmu We've Got A Bigger Problem Now.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...