Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Jeste to "kratko i jasno" objašnjeno ali ...Ja se švercujem i dođe kontrola i traži od mene da platim doplatnu kartu. Ja tih para nemam kod sebe. On mi piše kaznu ali kako on da zna da neću ja da bacim taj papir čim izađem iz njegovog vidokruga? Mora nekako da me legetimiše i da unese u neku bazu da dugujem GSPu, doplatnu kartu. Jel tako, a to može samo uz pomoć lica koje ima pravo da me legetimiše.Mislim čisto pitam, kako je rešenje za "situaciju sa švercerima"
da se pretvori u komunalni prekrsaj ili da se omoguci komunalnoj policiji da deli podatke sa kontrolorima. meni je sve to OK, ali daj da se uradi po zakonu.
Link to comment
Zato što mislim da je kršenje zakona od strane policajca neuporedivo veće društveno zlo od švercovanja u autobusu. To izgovaram kao neko ko plaća i taj prevoz, ali i tog komunalnog policajca.
Da, sa takvim stavom mogu da se slozim 100%.
Link to comment
da se pretvori u komunalni prekrsaj ili da se omoguci komunalnoj policiji da deli podatke sa kontrolorima. meni je sve to OK, ali daj da se uradi po zakonu.
Upravo tako. Ovde se konstantno govori o nekakvom uvođenju reda, a to se sprovodi bez zakonskog osnova. No, to je Đilasovo shvatanje politike (slučaj DRI).
Link to comment

Imali neko podataka koliko u GSP-u ima administrativnog osoblja? Meni je neverovatno da sa ovolikom cenom ne mogu da pokriju svoje troskove, cak i ako predspostavimo da se 50% ljudi svercuje. U Uzicu je prosecna cena voznji taksijem po centru grada oko 60din. Od centra do bolnice koja je dosta udaljanje je oko 100din (90 ako pozoves taksi telefonom), sto znaci da, ako taksi koriste dve osobe to ispadne 50din po osobi. U Beogradu za GSP to moras da platis 60 ili 120 din, zavisi da li imas direktnu liniju ili moras da presedas.

Link to comment

možemo polako da zatvaramo temu, pacey i dabović "objasnili" :)

Edited by eye of the beholder
Link to comment
možemo polako da zatvaramo temu, pacey i dabović "objasnili" :)
pa sta su objasnili? da je sistem uredjen do nivoa da li si sposoban da se nadgornjavash na terenu ili nisi? :unsure:mislim, dobro, jesu, da kompandur ima pravo da mi vidi podatak, ali da mora da cuti zauvek. ono sto mene brine je sto sam onda koj krasni kupila mesechnu kartu? zato sto mi se ne raspravlja sa pandurima, koji mi ionako ne mogu nishta? eee, pametna li sam <_< Edited by thermal bug
Link to comment

Ako ti nije do placanje izdvoj lepo jednu crvenu i drzi je stalno u novcaniku. Kulturno ulazi na prednja vrata i ponudi se da kupis kartu i reci da nemas nista sitnije. Svasta sam video u prevozu ali da je vozac nekome dao kusur za 1000 (a da nije bio nocni prevoz u pitanju) jos nisam.

Link to comment
ajmo opet: ne dopada ti se sto neko poznaje zakon? kada bi ovakvih bilo mnogo vise, bilo bi i vise pravne drzave i, samim tim, manje svercovanja.
Kad bi kačili zakone po banderama, mislim da bi se mnogo brže uredila država.I građani i panduri bi podjednako učili se sme a šta ne sme :)
Link to comment
Ja sam sve bliži stavu da GSP treba ugasiti/rasformirati/privatizovati... raspisati konkurs i prepustiti privatnicima da određuju kako će se ulaziti u autobus, koliko će koštati karta, kako će se kontrolisati, kada će kretati....GSP kao socijalna kategorija ima smisla kad su u pitanju socijalno ugroženi. Kada socijalno neugrožen narod krene da traži rupe u zakonu ne bi li izbegao da plati uslugu koju koristi onda sve to prestaje da ima smisla.
Pa tu ću se ja već složiti sa tobom. S tim što mislim da treba da postoji i znatno umanjeni (po broju zaposlenih) GSP i privatnici, i to ne tako što će neko da drži celu liniju. Meni se čini da je to jedini način da se kvaliteta usklađenog sa cenom i do vremenskih, dnevnih, nedeljnih i ostalih karata itd. Pa ako narod nema para za kvalitetan prevoz, šta da se radi... Edited by MancMellow
Link to comment
onda da ipak ukrupnim jednu od dve? :rolf:jeste meni do placanja, ja se vozim svaki prokleti dan u mnoshtvu prevoza.
offtopic: Ja sam od pojavljivanja te zute od 2000 videla citavu 1 uzivo... i zapravo, sad kad si je spomenula shvatim da sam zaboravila da postoji :blink: Edited by nera
Link to comment
svercovanje nije komunalni prekrsaj, nego obligacioni spor. iskoristio si uslugu a nisi je platio. to ponavljam svake tri strane.komunalna policija ne sme da daje podatke kontrolorima i kraj. onaj ko se buni protiv toga ne pametuje nego brani svoja elementarna prava.
Upravo tako. Ovde se konstantno govori o nekakvom uvođenju reda, a to se sprovodi bez zakonskog osnova.No, to je Đilasovo shvatanje politike (slučaj DRI).
Ne postoji, to je darvinizam na delu. Slabije jedinke placaju, ako padnu na mimikriju koja bezubu drzavu cini naoko opasnom.Naravno da svercovanje treba da bude komunalni prekrsaj, i naravno da prvo treba da srede haos u sopstvenim pogonima, i da vaspitaju svoje radnike.
pa sta su objasnili? da je sistem uredjen do nivoa da li si sposoban da se nadgornjavash na terenu ili nisi? :unsure:mislim, dobro, jesu, da kompandur ima pravo da mi vidi podatak, ali da mora da cuti zauvek. ono sto mene brine je sto sam onda koj krasni kupila mesechnu kartu? zato sto mi se ne raspravlja sa pandurima, koji mi ionako ne mogu nishta? eee, pametna li sam <_<
Objasnili da švercovanje mora da se proglasi "komunalnim" prekršajem, da bi komunalni policajac mogao da ti uzme podatke i da ti naplati kaznu ili uruči opomenu.Znači, komunalni policajac umesto kontrolora u svakom autobusu i da se validatoei koriste u statističke svrhe :s_w:
Link to comment
mozda je Slovak ili Madjar...no, komunalna ne sme da deli licne podatke sa kontrolorima Busplusa, to je fakat.ne ide mi u glavu da nekome (ko nije nosilac vlasti/kapitala) moze da smeta sto gradjani poznaju zakone.
To je zakon i dobro je sto ga ljudi poznavaju.Pitanje je kako naplacivati kaznu onda?Komunalni policajac kako sam shvatio ne moze da pise kaznu a GSP ne smije da trazi podatke. Pat pozicija.edit: Ne znam kako mozete da branite covjeka sto nije platio kartu. Kao zna zakon. Sigurno zna i da se mora platiti karta (ili validirati karta) pa nije to uradio. Edited by borris_
Link to comment
Pa tu ću se ja već složiti sa tobom. S tim što mislim da treba da postoji i znatno umanjeni (po broju zaposlenih) GSP i privatnici, i to ne tako što će neko da drži celu liniju. Meni se čini da je to jedini način da se kvaliteta usklađenog sa cenom i do vremenskih, dnevnih, nedeljnih i ostalih karata itd. Pa ako narod nema para za kvalitetan prevoz, šta da se radi...
To su uradili u Cileu za vrijeme Pinocea i napravili haos u gradskom prevozu.
Link to comment
To je zakon i dobro je sto ga ljudi poznavaju.Pitanje je kako naplacivati kaznu onda?Komunalni policajac kako sam shvatio ne moze da pise kaznu a GSP ne smije da trazi podatke. Pat pozicija.edit: Ne znam kako mozete da branite covjeka sto nije platio kartu. Kao zna zakon. Sigurno zna i da se mora platiti karta (ili validirati karta) pa nije to uradio.
taj covek me ne zanima uopste, njegova je stvar da li ce platiti ili ne. Zanima me samo primena zakona.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...