Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ovo je...ja ne znam sta je ovo.teo sam nesto da kazem u vezi sa ranijim slicnim primerima empatije prema devojkama iz nizih slojeva ali bih bio banovan
a ni ja ne znam da ti bolje objasnim. ako bi se cene robe/usluge obračunavale prema plati žene iz pinosave i njenoj porodičnoj situaciji uz nju bi se šlepovalo još milion platežno sposobnih ljudi. uključujući ženu koju sam pomenuo a koja nije izgledala siroto da nema 50 dinara. hazard pokušava to da vam objasni. ne čitate.ono što je stvarni problem je neefikasnost naplate. da je RTS u stanju da naplati od svih ja bih davao 250 mesečno a seljak iz belanovice isto toliko. ne bih ja plaćao za njega. a on gleda upravo to: šarenicu, slagalicu, šojića i babu koja se češlja. i dnevnik. on mi kaže da ne plaća jer niko u selu ne plaća, niko mu ne traži da plati a i otkupna cena svinja je 110 dinara. ja plaćam jer zakon je takav i tu kartu od 50 kupujem jer koristim neku uslugu. kao i bilo koju drugu.ne živim u diznilendu, živim u zgradi koja je od palate postala rupa pa je većina nas uspela na mišiće uz pomoć opštine i grada da povrati zgradi stari sjaj. u onoj manjini bili su i ljudi koji imaju ihaha a nisu hteli da daju ni 50 dinara za kupovinu fluo cevi za stepenište. da si čuo razloge samo. ima a ne da. kvrc u glavi. ili bezobrazluk.
Link to comment

pricao mi tako jedan komunista kako je uvodio telefon u moje selo. Da preskocimo org peripetije, dodje trenutak da svi daju sto su duzni i da im se povezu telefoni na tople domove. Naidje na jedno domacinstvo gde je domacin vrdao od pocetka i sad nema dalje. Izadje na kapiju. Os da platis? Da vidim prvo ko je platio,odgovara ovaj. Sta mislite,jel dobio telefon?Voli nas narod da se tako bori za pravdu i slobodu.

Link to comment
pricao mi tako jedan komunista kako je uvodio telefon u moje selo. Da preskocimo org peripetije, dodje trenutak da svi daju sto su duzni i da im se povezu telefoni na tople domove. Naidje na jedno domacinstvo gde je domacin vrdao od pocetka i sad nema dalje. Izadje na kapiju. Os da platis? Da vidim prvo ko je platio,odgovara ovaj. Sta mislite,jel dobio telefon?Voli nas narod da se tako bori za pravdu i slobodu.
Jeste, ovo baš s tim ima veze
Link to comment
Iskreno hazarde, dok ne budem mogao da zatvorim grejanje kad izlazim iz kuce, a da ga ponovo otvorim kad udjem...
Zet ima takvo rešenje. Neki gasni kotao, zgodna stvar - podesi ga kad se pali, kad gasi i miran je.Doduše nisam pitao koliko izađe račun na kraju meseca, ali je bolja varijanta platiti koliko realno potrošiš umesto koliko ti zacepi infostan.btw. koji offtopic, sa gspa na grejanje :)
što se tvoje prijateljice tiče, neka razmisli da li joj se isplati da radi za 20000. surovo zvuči ali, tako je.
Jeste, bolje da nauči da ne jede, pa joj posao neće ni trebati i imaće više vremena za život :lol:Čini mi se da je u ovoj temi već sve rečeno. Ostaje da čekamo metro ili most na adi da vidimo hoće li biti bolje... Edited by S.L.
Link to comment
Jbg, nazalost ne moze da se uskladjuje uvek cena ovog ili onog sa najnizim prihodima. Prosecna plata u BGu je ako se ne varam daleko iznad 20.000.Medjutim, to je kod nas zapravo pravilo, da se cena komunalnih usluga uskladjuju sa nizim primanjima, pa zato imamo subvencionisano grejanje, struju, vodu, prevoz i sve ostalo. Problem sa tim je sto se sve te subvencije kroz porez placaju (ono ko ne plati na mostu...) i sto se subvencionise i Pera koji zaradjuje 200 evra mesecno i Zika koji zaradjuje 1000.Sve te usluge treba da kostaju onoliko koliko stvarno kostaju, a za socijalno ugrozene slojeve stanovnistva treba da postoji - socijalna pomoc. Od ljudi bez posla do ljudi sa mizernim primanjima, penzionerima sa minijaturnim penzijama i tako dalje. Ukupno bi se trosilo, siguran sam, manje nego na subvencije ove ili one, pare bi isle direktno u ruke onima kojima to zaista jeste potrebno, i oni koji su najsiromasniji bi mogli da plate sve sto treba da plate.U protivnom, kada krenu ovakve price, ispada da svako ko posluje i radi nesto u Srbiji i pokusava da prodaje neku uslugu ili proizvod mora da kada formira cenu da uzme u obzir da su mnogi poslodavci djubre, da izrabljuju radnike, da su plate neredovne, politicari korumpirani i ljudi eto generalno ruzni, prljavi i zli. I svaki pokusaj da se uvede bar u nekom delu necega neka normalnost ili red se zaustavlja sa pricom "ali ne moze to kod nas, tako znas li ti bre da..." i "ne moze to tako dok..." i onda ispada da nikad nista ne moze nikako.
Problem je sto je stvarna cena usluge(onoliko koliko kosta) mnogo niza od "subvencionisane",pocev od struje preko prevoza do visokog skolstva. Edited by badenac
Link to comment
Nema problema, mozemo mi da se takmicimo i u empatiji ako je to cilj topika. Ali ostace sustina da zeni/devojci tih 3.200 nece nista bitno doneti u kvalitetu zivota, samo ce je podsecati na to da mora da krade (iako, kako i sam rece, to ne zeli) kako bi koliko-toliko pregurala svih 30 dana u mesecu. Strasno je to na sta su ljudi naterani u ova cinicna vremena u Srbiji, samo to nije problem GSP-a. Njihov problem je da obezbede kvalitetan, uredan, udoban i pravovremen gradski prevoz.A sto se gladi tice, ne znam sta da ti kazem na to osim da ako ti mislis da je neko zaista gladan a ima 17 ili 20 ili bilo koliko hiljada dinara mesecna primanja onda ti i ne znas sta je prava glad. I zaustavicu se ovde da ti ne bih nesto jako ruzno rekao kao odgovor na ovo sto sam citirao.
Problem GSP-a,jos od vremena "slavnog" Branka Pesica jeste u tome sto prodaje lazne usluge,poput onih momaka koji su se nedavno predstavljali kao slizbenici EDB-a i uzimali ljudima lovu.Cetrdeset godina to preduzece ne moze da uspostavi vozni red sestice na Bulevaru, cak i nedeljom .Cetrdeset godina oni ne umeju da obeleze svoja vozila.Cetrdeset godina oni ne mogu da obuze svoje vozace da voze i da postuju pravilo o zaustavljanju i primanju putnika na stanicama.Cetrdeset godina se krse pravila o prevozu ljudi jer se u vozila prima mnogo Cetrdeset godiina gradjani Beograda ne zele da presaviju tabak i tuze svoj grad na ime prodavanja roga za svecu i na ime nakande steta kojie su pretrpeli vozeci se u tzv. javnom prevozu.Umesto da oderemo grad mi ovde pricamo o nekakvim trzisnim uslugama,stvarnim cenama i ostalim maglama koje sire astrolozi sa ekonomskih,menadzerskih i inih "fakulteta".
Link to comment
A zasto kontrolorka komunicira sa putnicom van vozila?
Vidi, nemoj da se ljutiš, jer znam da - kako da se izrazim - nisi ljubitelj GSPa, ali ovo što si rekao je potpuno preterivanje.Žena je pretila kontrolorki, izašle su na istoj stanici, verovatno kroz ista vrata. Navodni nož, ako je pretnja postojala, nije nestao prolaskom kroz ta vrata.Znam da bismo svi voleli da su kontrolori prijatniji, ali mislim da je nerazumno očekivati da su kontrolori nadljudi koji oblačenjem uniforme postaju samo Kontrolori GSPa, i ništa drugo.
Link to comment
A zasto kontrolorka komunicira sa putnicom van vozila?
da ne mislis mozda da malkice-itsybitsytinyviny-jedvaprimetno preterujes sa hejtom ka gspu?
Link to comment
A sto se gladi tice, ne znam sta da ti kazem na to osim da ako ti mislis da je neko zaista gladan a ima 17 ili 20 ili bilo koliko hiljada dinara mesecna primanja onda ti i ne znas sta je prava glad. I zaustavicu se ovde da ti ne bih nesto jako ruzno rekao kao odgovor na ovo sto sam citirao.
Ma ok. Da ne širimo priču na glad. Hteo sam da kažem ovo: nemali broj korisnika gsp-a ne kupuju povlastice za zaposlene ne zato što su delikventne ličnosti, već zato što im razum ne dozvoljava da 15 ili 20% svojih mesečnih primanja odvoje za povlasticu za prevoz; zato tih 3200 sklanjaju u stranu, a u prevozu se švercuju iako se osećaju vrlo loše u vezi sa tim. Sa druge strane, ti isti korisnici, ako bi cena povlastice bila do 5% njihovih primanja, redovno bi kupovali povlasticu. Rezime: cene pretplatnih markica za zaposlene su PREVISOKE.edit: jbg, čak i meni, sa srednjim primanjima, tih 3200 rsd bi predstavljale prevelik udar na budžet. Sva sreća pa ne živim u Pinosavi. Edited by Willow
Link to comment
Ne govorim ja o tome šta radi neka žena u nekom autobusu, nego o tome šta se ovde piše. Ako smo misllili na različito onda je nesporazum, a ako stavljaš ono što, uglavnom, ljudi ovde pišu, a sa čime se ne slažeš, u isti kontekst sa tim čovekom iz sela, onda ti je pogrešna analogija.
Link to comment
cene pretplatnih markica za zaposlene su PREVISOKE.
A i to. Ako je osnovna cena jednokratne karte 50 dinara i 2600 je sumanuta cena. 22-26 radnih dana, recimo tamo i nazad ako ideš jednim prevozom je 2200 do 2600 dinara na mesečnom nivou. Poenta je valjda uvek da te pretplatna karta izadje prilično jeftinije od regularne.
Link to comment

Realno u proseku cena je veca od 50 din. da se vozis na karte. Koliko ljudi ide jednim prevozom, a koliko preseda? A ako presedas, onda moras da kucas dve karte.Mada, nije uvek svugde pretplanta jeftinija od 20-22 radna dana. U Torontu npr. nikada nisam kupovao mesecnu kartu, jer mi je za dvaput dnevno radnim danom bili jeftinije (doduse neznatno) da kupujem pojedinacne karte (i naravno, tamo ne placas kad presednes, nego mozes da vozis u jednom pravcu na jednu kartu koliko oces).No meni bi bilo logicno da cena pretplatne karte mesecne bude negde oko 15 dana putovanja pojedinacnim kartama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...