Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Te bebe se ionako ne validiraju, šta sad pa one hoće. Jedino ispravno bi bilo da se zabrani prevoz svima koji nemaju ličnu kartu, pa ne mogu da budu adekvatno kažnjeni u slučaju prekršaja.

Link to comment
ne treba komentar, napalm treba
Ja bas juce pisao o tipu koji je uneo prevozno sredstvo u prevozno sredstvo.Koliko sam video u tekstu, mera je uvedena jer "dete koje je u kolicima nije osigurano pri naglom kocenju ili skretanju te moze da ispadne iz kolica" sto ce reci GSP ne zeli da placa odstete u tom pravcu vec, valjda, majka treba pre ulaska da izvadi dete, jednom rukom u naglom trzaju sklopi kolica, unese dete i kolica u bus, nasloni kolica na bezbedno mesto i pridrzava ih sve vreme puta dok drzi dete u narucj.E, to je bezbedno.
Link to comment

Ja sam stvarno fasciniran. Živo me interesuje ko je izračunao koliko koštaju ovakva rešenja i sam GSP i ljude koji ga koriste.

Link to comment
Ali od je 'ladno stao i nije hteo da vozi dok žena ne izađe!!!
ama bre. mene su izjurili nebrojeno puta, narochito iz 88, oni su valjda bili jedini niskopodni u to doba, a mene nije mrzelo da se tempiram bash na njih i na onu jednu 610ku, da se vozikam sa detetom u kolicima po munzeu. a njih nikad nije mrzelo da zaustave vozilo chim me primete, znachi bilo gde, i da se nadgornjavaju neogranicheno, dok ne izadjem. od mene se ochekivalo da mozda chak i udjem sa kolicima, onda izvadim dete, sednem, posadim dete na sebe, vozim se, kad stignem, u obrnutom redosledu radnji vratim dete u kolica i bezbedno napustim vozilo. sto ja nikad nisam htela, zla zena, a malo stanica <_<mada ne sumnjam da bi oni vozlili ko manijaci, deca ispadala okolo, a matere saradjivale sa advokatima hashkih korisnika. i to je isto sigurno.dochim je probijanje do srednjih vrata sa 2 mala deteta (znam, dosadna sam. a i ne volim red) krajnje bezbedno, a i da se deca na vreme nauche tom redu. ja sam danas ushla sa detetom na prednja i dok sam se iznapadala da otkucam glupu kartu, baja je vec veselo hrlio ka cilju, startan neki autobus, a dete mi se klembesilo izmedju sedishta, razapeto izmedju mene i shipke. zla sam. jesam. da me ne smaraju glupostima, ne bih bila <_<a i gde sam poshla. nisam za vozenje, za kucu sam. kujnu :D Edited by thermal bug
Link to comment

pa sad, većina mučenika u prevozu se navukla u maju na most podignut na kredit, britku sablju kod raseljavanja iz romvila i ostalih ciganmala, na našminkan bulevar (andergraund je ostao netaknut), zanemareni su prohibicija i start bus plusa. ostalo je da se posle šikane u autobusima pržite na suncu u radno vreme spasilaca.**čujem da se toleriše brčkanje sabajle i u sumrak. dobri Đ

Link to comment

Da sam vozač autobusa i da dobijem naređenje da ne puštam osobe u bebećim kolicima u autobus, postupio bih po naređenju. Zajebi, treba nešto da se dogodi, dete da nastrada jer je autobus nebezbedan i šta onda?E sad, sve bebe ovog grada, odnosno njihovi roditelji, treba da ovo tretiraju kao čin diskriminacije i da jebu staramajku gradu što ne želi da usluži čitavu jednu grupaciju građana zbog njihovog ličnog svojstva.

Edited by pacey defender
Link to comment
Meni i dalje nije jasno zašto ne postave konduktera u svako vozilo, počupaju te glupe sprave i reše problem.
plus zilionNe moraju da pocupaju sprave ako im treba za statistiku. Vozac vozi, kondukter kontrolise i prodaje. Kraj. To bilo tesko?
Link to comment
plus zilionNe moraju da pocupaju sprave ako im treba za statistiku. Vozac vozi, kondukter kontrolise i prodaje. Kraj. To bilo tesko?
To je nekad funkcionisalo besprekorno. Ko je hteo da se švercuje, mogao je samo da se keša.
Link to comment
Meni i dalje nije jasno zašto ne postave konduktera u svako vozilo, počupaju te glupe sprave i reše problem.
I ko ce da placa sve te ljude?GSP ili B+ wink.gif ?Inace ceo ovaj spektakl "uvodjenja reda" ima par tacaka na kojima pokazuje da je cilj samo lapanje para....-Bila je prica da ce validatori raditi samo 50-80m od stanice.Odustalo se-Kaznjavanje nevalidiranih personalizovanih .Odustalo se-Legitimisanje od strane kontrolora.Odustalo se , zapravo i nije pozvali u pomoc kompoliciju :rant:-Ulazenje samo na prednja vrata na terminusima i proveravanje od strane vozaca da li ste validirani i dalja akcija, zvanje inspekcije ovo-ono.Delimicno se odustalo, na prometnim terminusima vozacima frka da otvore sva vrata. ali ih zabole da gledaju ko se validira...Na terminusima po blokovima iskusno otvaraju sva vrata.-Na stanicama ulazenje samo na prednja-zadnja vrata.Vrlo sporadicno i niko ne kontrolise validiranje pri ulasku...
Link to comment

Karta bi morala (i dnevna i mesečna) da bude jeftinija, ali da je plaćaju svi. Vrlo malo kategorija bi trebalo da bude izuzeto. Tipa, 1400-1800 d za mesečnu, 90-120 za dnevnu, 20-30 za pojedinačnu vožnju.Vratiti naplatu GSB-u.Reorganizovati poslovanje GSB.GSB ne može da računa da bude profitabilno preduzeće; sve što ima treba preko zarade od karata i reklama dobija od grada/budžeta.Prestati sa praksom opraštanja kazni (tj doplatnih karata).Povećati broj kontrolora, ali ih takođe obučiti kulturnom ponašanju, budu predstavnici GSB koji će biti obučeni da odgovaraju na pitanja i prosleđuju (opravdane) žalbe i primedbe "u centralu"; Da na neki način budu kontrolori i putnika (karata) i vozača (satnice polaska, pravljenje "konvoja"...) i vozila (čistoća, vidljiva ispravnost..).Planirati i vremenom ići na to da neke zone ili ulice (uži gradski centar, na primer) budu dozvoljene samo za GSB i taxi.Možda isplanirati još neke linije koje "zaobilaze" uži centar te povezuju periferna naselja jedno s drugim, bez obaveze da se menja 2, pa i 3 ili 4 prevoza (Zbog toga ubrzati gradnju kineskog mosta i prilaznica oko mosta 3in1) .Eto šta je za mene "uvođenje reda"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...