Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja se, kad se vozim busom, najcesce vozim jednu stanicu, kad kasnim na posao.
batice, pa ti si zreo da idesh taksijem, em se luksuzirash, em imash primedbe.mojoj sestri su, kad je obilno gundjala tokom 15minutne racije kako kasni na posao, ljubazni funkcioneri busaplusa rekli da je to njen problem i neka ide taksijem ako kasni... vazno je da je konachno uveden taj neki red :blink:edip. ukinuli ispod mosta za munze i bezaniju? odlicno, to je prava odluka. sad i onu na mostu, pa da zavrshimo sa tim shvercovanjem! Edited by thermal bug
Link to comment

@Alfons

a ) ovo je uvodjenje reda radi reda,c ) Hteo sam nesto da napisem o logici "protestvovalo se protiv gej parade, sada se protestvuje protiv BusPlusa, pa cemo izjednaciti te proteste"
Rekoh da ne bih da branim način na koji se uvodi red, već sam samo reagovao na ideju da se protestvuje jer je narodu dogorelo do noktiju zbog mutljavina, korupcije i sl.Meni se čak čini i da je uvođenje reda ne radi reda, već radi para.Ne izjednačavam proteste već samo ukazujem da kada se protestvuje masa se skuplja uglavnom oko opskurnih ideja, a skoro nikad zbog stvarnih svinjarija koje prave vlastodršci.
Link to comment

"U remek delu francuske kinematografije, filmu „Mržnja“, režisera Metju Kasovica, javni prevoz predstavljen u par kratkih scena iz voza, čine uslov mogućnosti kakvog takvog društvenog života beznadežno marginalizovanih mladih koji su u filmu predstavljeni. Iako se švercuju, njima voz omogućava jedni mogući beg, i na stvarnom i na simboličkom nivou, sa margine, to jest iz sumornog i depresivnog predgrađa. Javni prevoz (voz) definiše i jednu i drugu kategoriju: marginu tako što joj omogućava ljubomorni i zavisni pogled u centar i centar tako što ga fizički odvaja od margine. Analizirajmo malo i zašto mi baš ovaj film, sa indikativnim nazivom, pada na pamet. Mržnja koja je predstavljena u filmu je neizbežna posledica celokupnog mehanizma sapinjanja likova koji su u filmu prikazani. Država, policija, pojedini policajci, porodica, sredina, prostor koji ih marginalizuje, društveno nasleđe (podsetiću da to ne znači i rasno nasleđe, jer likovi dele istu sudbinu nevezano za rasnu pripadnost) i na kraju jedan bahati policajac koji skončava kratki život jednog od junaka ne ostavljaju mogućnost promene. Sivi i sumornihood (margina) u kojem likovi preživljavaju kontrastiran je romantizovanoj iluziji Pariza kao „grada iz čijeg svakog ugla može da se vidi Ajfelova kula“. Nagomilani resantiman koji curi iz svake scene posledica je procesa sedimentiranja različitih mehanizama kojima likovi bivaju ophrljeni, napadnuti, pritisnuti i koji, iako naizgled svaki za sebe, ipak sinhrono deluju u jednom pravcu: ka stvaranju marginalnih života, marginalnih stvarnosti i marginalnih iskustava. Film se završava scenom iz koje nema izlaza. Završno nasilje potlačenih sasvim je razumljivo. Ah taj banalni javni prevoz"Tekst: http://pescanik.net/2012/07/emancipacija-i-antiemancipacija/

Link to comment

Stavi spojler, ima ljudi koji nisu gledali "la Haine" i ne moraju da znaju da je

jedan od glavnih likova ubijen na kraju filma

Link to comment
Guest Milivoje iz Sugubine

Vidim nema meni odgovora. Cu se obratim na nekom pravnickom topiku za odgovor o visini kazne ukoliko se udje na pogresna vrata.

Link to comment
Vidim nema meni odgovora. Cu se obratim na nekom pravnickom topiku za odgovor o visini kazne ukoliko se udje na pogresna vrata.
pa rekli su da nema kazne, valjda, samo dobrodushno & ochinsko usmeravanje, 2u1?
Link to comment

rekli su na novinama da su busplusovi rekli ce da bude tako i toliko, pa si ovi rekli da nisu to rekli i da nece. (ovo mislim na 75k kazne za neuredno ponashanje u logoru)sto verovatno znachi da ce se taj alat isukati u nekom pogodnom trenutku i aplicirati na slabachkim babama i snajkama, poshto rmpalije i tako nemaju neke probleme sa prevozom.jesu poceli da naplacuju sms?trebalo bi vec da pochnu, poshto vishe ochigledno ne radi <_<juche, bus koji krece sa venca, kod ushca daje informaciju sukcesivno2,142,30,39nema podataka za ovu stanicu9,15i onda dolazi.vreme je da se naplati ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...