Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Hajde meni glupom razjasnite, kao da imam 5 godina:Šta se dobija jebenim ulazom na prednja vrata (da vozač nešto kontroliše - isključiti, provereno ih zabole patka za to.) osim prividnog "reda"? Na koji način će putnicima biti lakše?Ja vidim 2 slučaja (podrazumeva se validacija prilikom ulaza):1. Gužva je. Ulaz jako sporo teče, a putnik ima velikih problema da se probije do srednjih vrata pored ljudi koji silaze kasnije od njega a već su bili u busu kad je on došao, pa se nervoza, konflikti i gužva - povećavaju.2. Nije gužva. Ulaziš u bus u kojem putnici većinom sede. Gde god da uđeš ili izađeš - nikom ne smetaš. Jedino moraš da trčiš/žuriš do prednjih vrata prilikom ulaska, kako vozač ne bi ošinuo po gasu i otišao dalje (a namerno je stao dalje od putnika da bi uživao u gledanju u retrovizoru njihove muke i trčanja.

Link to comment

Ako se navikneš da ulaziš na prednja vrata, nećeš da uđeš na pogrešna kada odeš u Novi Sad, pa da tamo opraviš nered.Nama ovde nered nije problem, ali oni tamo nisu navikli.

Link to comment
Hajde meni glupom razjasnite, kao da imam 5 godina:Šta se dobija jebenim ulazom na prednja vrata
Ko ne spava s kokoskama ne zna draz sodomije.Ne cekas da ljudi izadju, vec jednostavno udjes.Pri izlasku, kada bi svi postovali pravila ne bi te docekao spalir gradjana koji cekaju da udju vec cist beogradski vazduh. Edited by CowBoy
Link to comment
Ma jok more, samo mi nije jasna ovolika dreka. U zemlji gde te grubo i bez vazelina bukakisu svako malo ti ustajes da protestvujes tek ako osetis stidljivi cajper.
Pitanje broj 1, koliko to ljudi protestuje protiv BusPlusa?Pitanje broj 2, kakve ti uopste proteste ocekujes bez politicke/verske/neke druge organizacije?
Link to comment
E od ovog objašnjenja je čak i moje racionalnije. :lol:
:D kazem, nisi probao.@casper: ne govorim samo o onima koji su na ulici vec uopste, na drustvenim mrezama. Takodje mislim i na publicitet. btw. oni ljudi sa kojima sam u kontaktu (a koji koriste gradski prevoz) nisu bas nesto mnogo kukali.
Link to comment
Ne cekas da ljudi izadju, vec jednostavno udjes.
Možda, ali zato, umesto 20 sekundi, ulaziš 5 minuta, kad treba da uđe 30-toro ljudi.
Pri izlasku, kada bi svi postovali pravila ne bi te docekao spalir gradjana koji cekaju da udju vec cist beogradski vazduh.
Možda, ali moraš da se probiješ kroz špalir građana dok dođeš od prednjih do srednjih vrata.Ne valja.Aj' ponovo.
Link to comment
Voleo bih da znam koliko ljudi koji odlucuje o GSP-u uopste, makar i povremeno, korisi njegove usluge.
Mene živo zanima da li se neko ko ovde brani ovaj sistem bar povremeno vozi u GSP.
Ne cekas da ljudi izadju, vec jednostavno udjes.
Zanima me kako nisi primetio da nije problem izlaz nego ulaz u autobus. Kad je gužva prvo se sačekaju oni koji izlaze, a onda se bar duplo duže čeka da se uđe. Od kad su uvedeni validatori ta razlika je duplirana. Kad se ulazi samo na prednji ulaz, a validator stoji na prvom stubu do ulaza, stvara se još mnogo veći problem. Bar tog problema ne bi bilo da su svi validatori prebačeni na vrata koja se koriste za ulaz i odmaknuti na 2-3 metra, al boli one koji nikad ne koriste GSP što se stoka gužva dok pokušava da uđe u autobus.
Mislim da je zanimljiv i koncept kolektivne odgovornosti koji je uveden.
Ma to je oprobani princip. Vlast vrši odmazd prema svima da bi ih podstakla na obračun s otpadnicima. Neće valjda oni da pišu kazne i da ih naplaćuju. Zamorno je to. Bolje da se stoka bije međusobno.
Link to comment
Vrlo lako : ljudi znaju da se muti, tali, petlja i bezobrazno krade. Bus plus je taljenje i lapanje koje je na kraju krenulo jako opipljivo da dira narod, ljude. Bukvalno da ga dira, da ga sprecava da stigne na vreme na posao i tome slicno. Zbog toga bunt i protest
Bus+ ne smeta ljudima kao taljenje već im smeta jer pokušava da uvede neki red u gradski prevoz. Neću da branim način na koji se to radi jer je glup, ali validatori su se lupali još pre nego što je Bus+ proradio, a pominjanje da treba da se validira izazivalo je talase negodovanja.Ako se dobro sećam slično nezadovoljstvo je postojalo i pri uvođenju PDV-a.A jedina "nepravda" koja je ovde uspela da izvede ljude na ulicu da protestvuju u bližoj prošlosti su bile gej parada i hapšenje Karadžića i Mladića. Ta nepravda, muljenje, taljenje i petljanje je najviše zabolela naš ponositi, pravdoljubivi narod.
Link to comment

Ovo sa vratima im se bas nece odrzati. Mislim, nece se odrzati ni do septembra, kada bi fizika ucinila da stvar pukne. Danas sam koristio 33-ojku: druga stanica, prakticno nema izlaza. U autobus je uslo tridesetak putnika i to otprilke 5 na prednja, 10 na zadanja i 15 na srednja vrata, sto je sa stanovista vremena zadrzavanja autobusa na stanici optimalno (nije bilo putnika koji cekaju da udju na nekim vratima, a da su druga vrata slobodna). Ista linija (ili 48, svejedno) pre desetak dana. Autobus je stao kao drugi na stanici - sto znaci da su zadnja vrata bila van stanice. Oko 80% putnika je uslo na prednja, najmanje propusna, vrata, po desetak procenata na srednja i zadnja. Vozac je popizdeo, a verovatno i vozaci sledeca dva autobusa koji su cekali da udju u stanicu.

Link to comment

@salerokadane vredi, ovde vise nema nikakve gradjanske svesti. ovi sto idu na ulicu da se bune protiv Busplusa izgleda da su uglavnom oni koji gledaju Zeitgeist i filmove Borisa Malagurskog, nisu uopste naivni i znaju da nas Amerika truje GM hranom, i naravno veruju debilima sa fejsbuka koji tvrde da ne postoji zakonski osnov za naplatu karata u GSP-u.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ljudi, vrata su najmanji problem zaista. I da, potpuno je neodrzivo iz previse funkcionalnih razloga i nema veze sa nezeljenjem uvodjenja reda i poretka...Po mom skromnom misljenju najveci problem su ovde racija koja se sprovodi na "ulazima u centar", npr. stanice u Krnjaci ka gradu, Usce, Seceranac, itd. Ponavljam, poslednje dve nedelje se krecem u okviru NBG i Zemuna i ne videh ni jednog kontrolora, niti iko proverava na koja vrata se ulazi.... Zato, u Krnjaci na stanici ceka copor komunalaca i kontrolora koji trkeljise svaki autobus u duhu najblistavije racijeDrugo, zar nikome ne zvuci nenormalno da kontrolori nateraju sve putnike jednog autobusa da ga napuste i cekaju drugu jer JEDAN putnik nije hteo da pokaze kartu?! Ili, da nam prete smanjivanjem broja linija ako nema dovoljnog broja validacija?! Ili ja potpuno masim ili bi oni (Bus Plus) trebalo da prodaju karte za javni prevoz, brinu se o validatorima, i vrse kontrolu karata. Ja ne vidim na koji nacin je njima dozvoljeno da prete uskracivanjem linija, zadrzavaju autobuse u stanicama, i izbacuju putnike sa urednim kartama iz ispravnog autobusa?!

Link to comment
Bus+ ne smeta ljudima kao taljenje već im smeta jer pokušava da uvede neki red u gradski prevoz. Neću da branim način na koji se to radi jer je glup, ali validatori su se lupali još pre nego što je Bus+ proradio, a pominjanje da treba da se validira izazivalo je talase negodovanja.Ako se dobro sećam slično nezadovoljstvo je postojalo i pri uvođenju PDV-a.A jedina "nepravda" koja je ovde uspela da izvede ljude na ulicu da protestvuju u bližoj prošlosti su bile gej parada i hapšenje Karadžića i Mladića. Ta nepravda, muljenje, taljenje i petljanje je najviše zabolela naš ponositi, pravdoljubivi narod.
Ja se slazem da BusPlus uvodi red u GSP, samo imam par problema sa timea ) ovo je uvodjenje reda radi reda, a ne zbog toga sto ce taj red poboljsati kvalitet usluge. Prolaz u busu je previse uzan da bi se provukao jos pored nekoga. Ja se, kad se vozim busom, najcesce vozim jednu stanicu, kad kasnim na posao. Ja bi sada trebalo da se proguram pored svid ljudi da bih izasao na srednja vrata ? Besmisleno. To je kao kada bi sada uveli da se preko pesackog prelaza prelazi u koloni, jedan za drugim, a ne kako ko hoce. Jel to uredno ? Jeste. Jel utice na sam prelazak ? Ne, naravno, osim sto mozda neces preci iz prvog cuga, ako je kolona dugacka. Ali, hej, uveo se neki red.b ) Ja nemam problem sa redom, ali imam problem da se samo jednoj strani spocitava uloga u postojecem neredu. GSP ovde nista nije kriv, ja sam sigurno 65/77 cekao pre neki dan 15 minuta jer se ljudi svercuju.c ) Hteo sam nesto da napisem o logici "protestvovalo se protiv gej parade, sada se protestvuje protiv BusPlusa, pa cemo izjednaciti te proteste" ali je ta logika ispod nivoa kojim ja zelim da se bavim; ispod tvog nivoa, koliko sam video do sada; ispod nivoa ovog foruma, pa cak i ispod nivoa ovog topika.
Link to comment

Mislim da je ukidanje stanice ispred Brankovog mosta (za autobuse koji polaze sa Z. Venca) paradigma svih gluposti koje su uradjene poslednjih mesec dana. Da podsetim, stanica je ukinuta zato sto je zakljuceno da ce je koristiti dosta putnika koji zele da izbegnu kontrolu na Zelenom Vencu.Ne znam koji su motivi ljudi koji se bune, i nemam nameru da u to ulazim. Licno GSP koristim umereno, otprilike jednu voznju dnevno (na karte trosim izmedju 1000 i 2000 dinara mesecno). Nikad se ne svercujem, uredno sam se otkucavao i sada se validiram i za jednu stanicu. Nemam nista protiv novog sistema sa karticama. Ne znam da li je, i na kom nivou bilo korupcije oko tendera za BUS+. Podrzavam sve mere koje bi trebalo da sprece sverc u vozilima GSP-a, ali samo pod jednim uslovom: da one ne uticu na kvalitet usluge koji se pruza putnicima koji se ne svercuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...