Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja ne vidim kako bilo koji protesti mogu uopšte da privuku ljude. Nije dovoljno da postoji ono protiv čega sam, nego mora da postoji i ono za šta sam. Ovaj drugi deo uvek nedostaje. Uglavnom ljudi znaju šta neće, a to nije dovoljno.
Ne mora.
Link to comment
Evo, vidite kako je cisto sediste na liniji 108. A ja kad sam se gsp-u nedavno zalila da su kontejneri od njihovih vozila cistiji, oni mi rekose kako ih neka firma, zaboravila sam joj naziv, svakog jutra pere. Ha! I molim da se pribelezi da ovo na slici nije moja ruka. Nemam ja valjda vake cevape.
e, a evo fotka iz 96-ice. busplus u saradnji sa GSP-om resio da malo ublazi nervozu korisnika svojih usluga i pravilno preusmeri visak energije gradjanastva. dirty_bus_seats.jpg
Link to comment

smorio sam se ko rezervni tocak. nisu mi dali malopre da uplatim personalizovanu za nezaposlene na trafici jer mi je kako rece teta na trafici, istekla. pa moram da se jebavam do biroa po potvrdu pa onda gde vec na salter busplusa da mi izvade novu ili overe staru (sto ce da kosta dodatnih 250 dinara kako rekose). pas mater nesposobnu i lopovsku!i kupio ovu neku za 4 voznje. kosta 280! 40 dinara kosta papir na kom se stampa! jbt!!!

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Išao ja pre par dana da produžim za nezaposlene. Ne plaća se ništa dodatno. Treba potvrda sa biroa (ne starija od mesec dana) i lična karta (tj. fotokopija iste ako je stara ili nova nečipovana).Edit: I obavezno idi u Beograđanku za produženje, jer u ostalim ekspoziturama nemaju softver za to. Računaj na 20-25 minuta stajanja u redu. ;)

Edited by DrZoidberg
Link to comment
Beograd -- Velike proteste protiv Bus plus sistema pripremamo za kraj avgusta, kada će se ljudi vratiti sa odmora, kaže za Novosti Igor Marinković iz SNP Naši. Tek smo počeli, velike proteste protiv "Bus plus sistema", navodi Marinković."A tada će naši skupovi biti mnogo masovniji. Mi nismo organizatori, ali učestvujemo i zdušno podržavamo akciju", objašnjava Marinković.
Link to comment

... ma jasno, resili su da isteraju stvar na cistacOd samog pocetka mi je cudan taj prenaglaseni gnev prema BusPlusu u ovakvoj Srbiji kakva je danas. Na sve strane korupcija, taljenje, dilovi, kradje, namestaljke, skandali. Samo je BusPlus vredan izlaska na ulice.Alo.

Link to comment
Od samog pocetka mi je cudan taj prenaglaseni gnev prema BusPlusu u ovakvoj Srbiji kakva je danas. Na sve strane korupcija, taljenje, dilovi, kradje, namestaljke, skandali. Samo je BusPlus vredan izlaska na ulice.Alo.
BusPlus je upravo to. Korupcija taljenje, dilovi, kradje, namestaljke.
Link to comment
BusPlus je upravo to. Korupcija taljenje, dilovi, kradje, namestaljke.
Jeste, i to kap u moru srpskih taljenja, dilova i kradja. Pa se pitam kako je bas ta kap prelila casu (i da li je to kap koja je prelila casu?)Dil oko Bus Plusa je ocigledno mutan posao.Sam Bus Plus kao koncept (umrezene stanice, informacije o dolasku autobusa na zahtev, efikasniji sistem naplate, organizovan ulaz/izlaz) je olicenje svega onoga protiv cega se bore Dveri, Kostunica i ostali nazadnjaci: organizovanog drustva.Da ga jebem, prioriteti su ovde sasvim pomesani. Edited by CowBoy
Link to comment
Pa se pitam kako je bas ta kap prelila casu (i da li je to kap koja je prelila casu?)
Vrlo lako : ljudi znaju da se muti, tali, petlja i bezobrazno krade. Svima to smeta, ali to je jedna apstratna, neopipljiva greska u nasem drustvu, koja nas sve dotice jer gore zivimo nego sto bi trebalo, ali ne znamo koliko gore. I nije nesto sto mozemo opipljivo da osetimo svakog dana.Bus plus je taljenje i lapanje koje je na kraju krenulo jako opipljivo da dira narod, ljude. Bukvalno da ga dira, da ga sprecava da stigne na vreme na posao i tome slicno. Zbog toga bunt i protest, zbog toga sto nije bilo dosta da se bahato krade ko i inace, nego je morao i narod malo da se zajebava i ponizava.
Link to comment

CowBoy:Kapiram da je po tebi organizovano društvo potpuno opravdavanje maltretiranja građana koji su uredno platili svoje karte racijama na kontrolnim pultovima, prinudnog kašnjenja na posao, odbijanja ikakve odgovornosti i svaljivanja na švercere za za kvalitet prevoza i neracionalno poslovanje GSBa.I šta ti to znači "organizovan ulaz/izlaz" u vozilima u kojima ne postoje uslovi za to (nedovoljna širina prolaza na prvim vratima, kao i između sedišta)?

Edited by ion
Link to comment
Vrlo lako : ljudi znaju da se muti, tali, petlja i bezobrazno krade. Svima to smeta, ali to je jedna apstratna, neopipljiva greska u nasem drustvu, koja nas sve dotice jer gore zivimo nego sto bi trebalo, ali ne znamo koliko gore. I nije nesto sto mozemo opipljivo da osetimo svakog dana.Bus plus je taljenje i lapanje koje je na kraju krenulo jako opipljivo da dira narod, ljude. Bukvalno da ga dira, da ga sprecava da stigne na vreme na posao i tome slicno. Zbog toga bunt i protest, zbog toga sto nije bilo dosta da se bahato krade ko i inace, nego je morao i narod malo da se zajebava i ponizava.
Upravo - korupciju ljudi na vlasti su ostali (na žalost) naučili da gorko gutaju - ali ako se to radi u svoja 4 zida.
Link to comment
Jeste, i to kap u moru srpskih taljenja, dilova i kradja. Pa se pitam kako je bas ta kap prelila casu (i da li je to kap koja je prelila casu?)Dil oko Bus Plusa je ocigledno mutan posao.Sam Bus Plus kao koncept (umrezene stanice, informacije o dolasku autobusa na zahtev, efikasniji sistem naplate, organizovan ulaz/izlaz) je olicenje svega onoga protiv cega se bore Dveri, Kostunica i ostali nazadnjaci: organizovanog drustva.Da ga jebem, prioriteti su ovde sasvim pomesani.
Da se opet vratim na parapsihopatologiju: rekao bih, laički, da je reakcija običnog naroda sasvim normalna i očekivana, da je prag osetljivosti pojedinca mnogo niži kada ga nepravda neposredno (bukvalno fizički) dotiče. Neposredno ga dotiče i nemaština, ali nezadovoljstvo nekako biva amortizovano na putu od banke do pijace, bes se rasprši i usmeri negde daleko.Ako su tačne bile stare priče da te i takve organizacije stvara ili kontroliše Služba da bi ih koristila po potrebi, onda sam ubeđen da je jedina veza Dveri i Naših sa protestom to što su, aktivirani od strane Službe da se umešaju u proteste i otmu ih. (Isto kao što su za svaki slučaj aktivirani i anarhisti sa parolom besplatan prevoz sad i odmah) Jedino mi nije jasno da li je ovom prilikom cilj obesmišljavanje (otupljivanje) protesta i spašavanje Đilasa, ili korišćenje protesta da bi se Đilas dodatno kompromitovao? Edited by Frile
Link to comment
I šta ti to znači "organizovan ulaz/izlaz" u vozilima u kojima ne postoje uslovi za to (nedovoljna širina prolaza na prvim vratima, kao i između sedišta)?
e, da. Danas ulazim u 65, na prednja vrata. Validiram se i spremam se da krenem ka srednjim vratima i shvatim da nema sanse. Bus poluprazan, ali ja da bih dosao do srednjih vrata, moram da se proguram pored 5, 6 ljudi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...