Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Danas u 10:45, kod "Dejtonke" su ispraznili ceo autobus 77 jer jedan putnik nije hteo da se legitimiše, tj. da kartu.Naravno, na tom punktu je bila ridžovanska racija. U roku od nekoliko minuta je došla komunalna policija u onom Cherry terencu, visok lik i krenuli u raspravu. Putnici iz 77-ice su prešli u 65-icu u kojoj sam ja bio, a ta 65-ica nije ni prekontrolisana, pošto je puna <_< E sad mene zanima: da li može privatna firma (koja kontroliše naplatu) da ograniči moje kretanje, da prazni autobuse po nekom svog nalogu i da usmerava putnike. I naravno, da privatnoj firmi u naplati pomaže državna služba koju ja plaćam? angry.gif

Link to comment

jes istina, ali mogli su i gradjani malo da se aktiviraju.ne znam kako je bilo na prvim protestima, ali oni juce sto su setali, sumnjam da ulaze u prevoz vise nego za jednu stanicu i to ako pada kisa.

Link to comment

Pa u nedostatku licnog aktivizma se mora opljunuti tudji. Da je neko organizovao smislen protest, Nasi i ostali ne bi ni imali priliku da pokusavaju bilo sta da organizuju, vec bi ili dolazili na te proteste pod svojim imenom i prezimenom, a ne imenom organizacije ili ne bi uopste dolazili. Bilo je dovoljno vremena da se organizuje bilo ko cije je misljenje da ima bolju platformu od ovih trenutnih bezidejnih smaraca. Potpuno mi je glupo osudjivati pokusaj Nasih da intervenisu kao jedina politicka organizacija kojoj smeta BusPlus. A u nedostatku levice, sasvim je normalno da desnica juri politicke istomisljenike organizujuci ovakve i slicne proteste koje ce staviti pod svoju kontrolu, pod kontrolu organizacije a ne nekih nezavisnih individualaca.Sreca je, donekle, sto su te desnicarske organizacije izuzetno heterogene, a jos uvek i minorne, ali ako dobiju ovoliko prostora u medijima i na protestima, ili ce doci do kvantitativne promene u njihovoj organizaciji ili ce se raspasti kao gomila prethodnih desnicarskih organizacija koju cini 20ak relativno klinaca kojima se politicke ideje zavrsavaju kod povika "ubi, zakolji da Hrvat ne postoji".Polako preostaje sve manje vremena za oformljivanje neke "srpske Sirize", a u tom slucaju ne vidim nijednu mogucnost pariranja desnici. Stavise, nisam ni siguran koliko uopste i zelim da im pariraju DS, SNS i SPS.

Edited by casperbgd
Link to comment
jes istina, ali mogli su i gradjani malo da se aktiviraju.
O ovome bi tek moglo da se priča, moj utisak je da previše nepoverenja (građana) u sve (organizacije, političare itd), da bi se bilo šta moglo organizovati.
Link to comment
kako lepo opogane i blokiraju svaku mogućnost za opravdan protest <_<
To je tako rutinska operacija za DB bila da verujem da nije cak ni zavedena nigde u radnim naredjenjima.Eee pa ovo je Srbija brale!!!
Link to comment

Mogao bi DB da ga pusi da mi, ukljucujem i sebe, nismo toliko inertni. Svi su jaki na recima, a kad to treba u praksi sprovesti dodje stotinak ljudi.

Link to comment
To je tako rutinska operacija za DB bila da verujem da nije cak ni zavedena nigde u radnim naredjenjima.Eee pa ovo je Srbija brale!!!
Da, jadno liberalno gradjanstvo, razbi ga DB ubacivanjem Nasih druge ili trece nedelje protesta koji broji nekoliko stotina ljudi.
Link to comment

Ja ne vidim kako bilo koji protesti mogu uopšte da privuku ljude. Nije dovoljno da postoji ono protiv čega sam, nego mora da postoji i ono za šta sam. Ovaj drugi deo uvek nedostaje. Uglavnom ljudi znaju šta neće, a to nije dovoljno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...