Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

OK svi se, koliko vidim, slazemo da prevoz mora biti beneficiran za neke ili sve kategorije stanovnistva, imamo dakle konsenzus da GSP ne bi trebalo da bude potpuno prepusten trzistu, i da postoje siromasni ljudi koji moraju da se voze a nemaju para.
Pa, sto se mene licno tice, ja samo kazem da ako nije potpuno prepusten trzistu i ako celo (beogradsko) drustvo mora da razmislja sta je bolje za GSP, onda vala i GSP mora da razmislja sta je bolje za drustvo. Ako je ideja GSP-a da maltretira ljude, pri tom krseci zakon, onda me bas briga da li je naplata 30% ili 80%.
Link to comment

da li je moguće da se sistem isprogramira tako da ako se ista kartica prinese za manje od, recimo, 30 minuta od prethodnog prinošenja pare se ne skidaju. to bi bila neka vrsta jednosatne vremenske karte.

Link to comment

ma to je nepotrebno, dovoljno je da se kaze da je kad se otkucas pokriveno sledecih sat vremena recimo i ako udje kontrola lako ce videti kad si se validirao. samo sto to nema sanse da se uvede. mogli bi bar da uvedu da drugo validiranje u okviru 60 minuta skida samo 30 dinara, ne verujem da bi bio tehnicki problem, ali, takodje, mislim da ni to nema sanse.

Link to comment

Naravno da je moguće i da nije problem.Osim u jednoj jedinoj stvari:Oni (interesna grupa koja je učestvuje u "operaciji Bus+") hoće pare.Što više i što brže.

Link to comment
babe i dede, da, mozda bi i mogle da daju tih istih 400 dinara, samo mesechno. a opet kad pogledash da ima ljudi koji imaju 12 iljada penziju, mnogo je na te pare, a hiljadarka tek!
Tek je paradoks što bi kontrolori bili šverceri da nemaju plaćen prevoz, jer bi im na markicu otišlo 10 posto plate....Da ne govorimo o poređenjima tipa a kako je u svetu, u kojima se uopšte, ili vrlo retko, ne uzima u obzir stopa nezaposlenih i broj onih koji su zvanično zaposleni, a ne primaju platu. Edited by Malkmus
Link to comment
ne kapetane. treba svi da plaćaju prevoz ili da ga niko ne plaća (direktno) što ja zagovaram.ne vidim ni jedan razlog zbog koga bih ja sa penzijom koliku imam trebalo da plaćam isto (hiljadarku) koliko i sirotinja sa 12000 penzije. ili da za 3 godine, kada pređem 65, imam mogućnost da za džabe ubijam vreme vozeći se a mučenica koja radi za 20000 a gazda joj ne plaća prevoz daje 3000 za markicu. kapiraš?daj, ne trolujte o zapošljavanju. postoje drugi topici.
Ne, napisao sam zbog čestog stava da penzionerima ne treba prevoz (u milionskom gradu), šta ima da izlaze, ili nezaposleni kad su već nezaposleni, a ako izlaze, onda rade na crno, sigurno, i da im ne treba prevoz. Ako se ide na društvenu solidarnost, trebalo bi organizovati besplatni prevoz za sve, a sa druge strane da osobe sa primanjima >x (x je cenzus socijalne pomoći) po članu domaćinstva, plaćaju odbijanjem direktno od zarade nekog komunalnog procenta, takse, kako ga već nazvati
da li je moguće da se sistem isprogramira tako da ako se ista kartica prinese za manje od, recimo, 30 minuta od prethodnog prinošenja pare se ne skidaju. to bi bila neka vrsta jednosatne vremenske karte.
Ja sam se uvek to pitao pre svega kad me zbog kvara istovari posle dve stanice, pa nema sledećeg i izmenjam dve - tri linije neplanirano. Tako sam popio i kaznu jednom, istrošivši neplanirano po hladnoći više karata.
Link to comment

То за покварени бус и дупло куцање карата,не пије воду,барем до времена пре бус+-а. Ја сам се увек вадио на покварени бус који би обишли у неком тренутку.Послато са RACERII користећи Тапаток 2

Link to comment

Nego ajde neka me neko podseti koja je "logika" bila iza pravila "prednja i zadnja vrata ulaz", posto se od prvog dana nisu svi validirali na tim validatorima a oni satro kondukteri nisu nikoga opominjali na validiranje samo na smer kretanja....

Link to comment

jutros se opet napravila ogromna kolona kod sava centa. U proseku su po 8 minuta pregledali svaki bus. Jedna lepa dama kaže kontroloru, hajde sa mnom, da me opravdaš kod direktora što ovoliko kasnim, a on kaže, pa idite na proteste!!!Tortura i bezobrazluk su blage reči

Link to comment

Evo, vidite kako je cisto sediste na liniji 108. A ja kad sam se gsp-u nedavno zalila da su kontejneri od njihovih vozila cistiji, oni mi rekose kako ih neka firma, zaboravila sam joj naziv, svakog jutra pere. Ha! I molim da se pribelezi da ovo na slici nije moja ruka. Nemam ja valjda vake cevape.

post-12-13436305217138.jpg

Link to comment

Ludilo u gsp se nastavlja. dva lika kontrolisu ulazak na srednja i zadnja vrata, vozac prednja otvara tek kada se ispred njih formira red a karte niko ne kontrolise.

Link to comment

Napokon su uspeli u tome da svako radi samo svoj posao i ne petlja se u ovlascenja drugih, ostaje da se i druge firme ugledaju na GSP

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...