Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

navikla sam, druze. prvi put, kad su pobedili 'nashi', zdravo sam se jako iznenadila ^_^
u medjuvremenu si se odznenadila jer si videla da i nisu bas 'nashi' :D
Link to comment
To je bitno "samo" za njih same. U Srbiji nema nepopunjenih radnih mesta, sem možda za ponekog programera i ponekog vrlo usko specijalizovanog stručnjaka, što ti nezaposleni nisu. Tako da ti nezaposleni, kad nađu posao, to rade tako ili što je mesto otvoreno pa će se popuniti svejedno, nekim od 400 ljudi prijavljenih na oglas, ili tako što će izbaciti nekog ko je to do tad radio, da bi doveli nekog drugog. Za državu Srbiju je svejedno da li će osoba A ili B raditi na tom radnom mestu, ali je bitno naravno konkretnoj osobi.
Sta mislis - kako se generisu nova radna mesta?
Link to comment
Sta mislis - kako se generisu nova radna mesta?
U Srbiji trenutno jako slabo. Jedina mesta za koja sam videla da se generišu su neki kolcentri i sl za uterivanje dugova. A i par pravnika koje poznajem su se konačno zaposlili u toj oblasti. Ali mislim da ne grešim ako kažem da je broj novostvorenih mesta i dalje manji od izgubljenih u ovom trenutku u Srbiji? Onako potpuno slobodnom aproksimacijom zaključujem da i kod tih novonastalih mesta pojačana mobilnost građana usled besplatnog GSPa ne bi imala statistički primetnu ulogu.edit: Izvinjavam se, ali teza da bi besplatan prevoz za ljude bez primanja generisao radna mesta meni je malo neuverljiva. Naravno, to ne znači da sam protiv toga, jer u svakom slučaju ljudima koji ne mogu da plate prevoz ovako nešto sigurno bi značilo da mogu da odu kod lekara, na eventualni interju za posao ili bilo šta drugo. Edited by Evi_
Link to comment
To je bitno "samo" za njih same. U Srbiji nema nepopunjenih radnih mesta, sem možda za ponekog programera i ponekog vrlo usko specijalizovanog stručnjaka, što ti nezaposleni nisu. Tako da ti nezaposleni, kad nađu posao, to rade tako ili što je mesto otvoreno pa će se popuniti svejedno, nekim od 400 ljudi prijavljenih na oglas, ili tako što će izbaciti nekog ko je to do tad radio, da bi doveli nekog drugog. Za državu Srbiju je svejedno da li će osoba A ili B raditi na tom radnom mestu, ali je bitno naravno konkretnoj osobi.
bas nesto nekidan razmisljam kako sam milion puta vidjela novinski clanak o tome kako fali programera (sto je potpuno tacno), a duplo toliko kako je internet nova zlatna koka na kome samo treba pokrenuti posao i milijuni u dolarima i radnim mjestima ima sami da se okrecu, a vrlo rijetko vidjam tekstove sa dobrom analizom kakvi programeri fale, kako je i u kom roku moguce osposobiti se za konretan posao, kakav je sertifikat potreban i gdje se i za koje pare moze dobiti. ne da prebacujem obavezu i odgovornost iskljucivo na medije, nego samo primjecujem.sori za trol Edited by morgana
Link to comment
u medjuvremenu si se odznenadila jer si videla da i nisu bas 'nashi' :D
jeste, nashi su nekako opet ispali njihovi. a ja jadna sta cu, nego opet kidaj nalijevo ^_^
jel se ovde sad prica o zaposljavanju ili o GSP-u? :unsure:
sve je to jedna te ista pricha, samo se prelama na toliko mnogo nivoa, da chovek nikad nije siguran o chemu se zapravo pricha. a sve jedno te isto. o produkciji sirotinje i onda posledichnom izivljavanju na njoj. i obaveshtavanju iste da je sama kriva za sve.i neka sedi kod kuce, ili neka crkne. a najbolje da nema kucu, a da crkne. tako se zadovoljava mnogo vishe kriterijuma.
Link to comment
U Srbiji trenutno jako slabo. Jedina mesta za koja sam videla da se generišu su neki kolcentri i sl za uterivanje dugova. A i par pravnika koje poznajem su se konačno zaposlili u toj oblasti. Ali mislim da ne grešim ako kažem da je broj novostvorenih mesta i dalje manji od izgubljenih u ovom trenutku u Srbiji? Onako potpuno slobodnom aproksimacijom zaključujem da i kod tih novonastalih mesta pojačana mobilnost građana usled besplatnog GSPa ne bi imala statistički primetnu ulogu.
radi se o principu. ekonomska aktivnost, bilo kako mala, radja ekonomsku aktivnost. nesto sto je finansirano (i) iz budzeta bi trebalo da pomaze mogucnost da se takve stvari dese. tako da, ako nema i za jedne i za druge, bilo bi idealno da ima ali ako nema, drzava bi pre trebalo da bilo kako stimulise one koji jos mogu da stvaraju (da stvaraju i novu vrednost i nove ljude) nego one od kojih te koristi sigurno nece vise imati. ponavljam, znam da zvuci surovo, ali ako MORA da se bira, za mene je izbor lak. pokretljivost je prvi uslov bilo kakve, i najmanje, ekonomske aktivnosti ili traganja za istom.
Link to comment
o produkciji sirotinje i onda posledichnom izivljavanju na njoj. i obaveshtavanju iste da je sama kriva za sve.i neka sedi kod kuce, ili neka crkne. a najbolje da nema kucu, a da crkne. tako se zadovoljava mnogo vishe kriterijuma.
bas tako. apsurdno je kako se, u zemlji koja produkuje siromastvo, od svakodnevnog informisanja do popularne kulture gura ta ideja da je sramota biti siromah.
Link to comment
radi se o principu. ekonomska aktivnost, bilo kako mala, radja ekonomsku aktivnost. nesto sto je finansirano (i) iz budzeta bi trebalo da pomaze mogucnost da se takve stvari dese. tako da, ako nema i za jedne i za druge, bilo bi idealno da ima ali ako nema, drzava bi pre trebalo da bilo kako stimulise one koji jos mogu da stvaraju (da stvaraju i novu vrednost i nove ljude) nego one od kojih te koristi sigurno nece vise imati. ponavljam, znam da zvuci surovo, ali ako MORA da se bira, za mene je izbor lak. pokretljivost je prvi uslov bilo kakve, i najmanje, ekonomske aktivnosti ili traganja za istom.
Znaš kako, ne biramo nažalost između ovoga ni bilo čega sličnog, nego razglabamo čisto teorijski. Država Srbija već neko vreme sirotinji ne da ne pomaže, nego je stvara. U mom gradu urnisali su firmu u kojoj je radilo 4000 ljudi, u kojoj je profit bio nenormalan jer se prosto radi o proizvodima koji su uvek potrebni, koju su krali i radnici i direktori i koja je opet proizvodila višak živih para. Uništili su je iz razloga da bi određeni pojedinci naparavili dobit, dosta manju od one koju je firma pre toga pravila ali šta sad, njima dosta. Pa je grad od privrednog čuda postao dolina gladi. GSP je deo te priče, kako što više opljačkati a ne dati ništa. Dok ne postane transparentno koliki im je profit od onih koji plaćaju (a ja platim skoro uvek) u pretrpanim neodržavanim autobusima, svako ko može i ume da se švercuje treba to da radi. Za nas stoku koja samo ume da plati, po pet puta, uslugu koja je već plaćena. Izvinjavam se na nervozi u postu. Imam neke skore događaje gde mi država Srbija dođe samo tako, a ja treba sad nešto da brinem za ekonomsku održivost Đilasovog gradskog.
Link to comment

Izgleda da nezaposleni i penzioneri treba da sede u svoja 4 zida, a da izlaze na Svetog Nikolu i zadušnice, kao njima primerene hepeninge.

Link to comment
bas tako. apsurdno je kako se, u zemlji koja produkuje siromastvo, od svakodnevnog informisanja do popularne kulture gura ta ideja da je sramota biti siromah.
Nije nimalo apsurdno, s obzirom da ideju guraju oni koji su tu sirotinju aktivno i napravili, pa bi ima sad leglo da isti što pre pocrkaju da bi se i te penzijice za ekonomski neaktivne i nesnalažljive bednike strpale u džep. Bar 9 od 10 ljudi sa kojima pričam reći će isto ovo, a onaj 1/10 je ili uhlebjen u sistem ili siromašan umom. Ljudi se primaju na to otprilike koiko i na Tadićevu poslanicu o otvaranju porodičnih firmi.
Link to comment
Znaš kako, ne biramo nažalost između ovoga ni bilo čega sličnog, nego razglabamo čisto teorijski. Država Srbija već neko vreme sirotinji ne da ne pomaže, nego je stvara. U mom gradu urnisali su firmu u kojoj je radilo 4000 ljudi, u kojoj je profit bio nenormalan jer se prosto radi o proizvodima koji su uvek potrebni, koju su krali i radnici i direktori i koja je opet proizvodila višak živih para. Uništili su je iz razloga da bi određeni pojedinci naparavili dobit, dosta manju od one koju je firma pre toga pravila ali šta sad, njima dosta. Pa je grad od privrednog čuda postao dolina gladi. GSP je deo te priče, kako što više opljačkati a ne dati ništa. Dok ne postane transparentno koliki im je profit od onih koji plaćaju (a ja platim skoro uvek) u pretrpanim neodržavanim autobusima, svako ko može i ume da se švercuje treba to da radi. Za nas stoku koja samo ume da plati, po pet puta, uslugu koja je već plaćena. Izvinjavam se na nervozi u postu. Imam neke skore događaje gde mi država Srbija dođe samo tako, a ja treba sad nešto da brinem za ekonomsku održivost Đilasovog gradskog.
O tome brinem ponajmanje tj. zelim mu propast. A i drzava moze da se ponasa tako nehajnicki prema ljudima od preko 60 godina. Medjutim, kad se ponasa tako dugo vremena prema onima 25-35 na kraju je (i vecinu koji u tome ucestvuju) to lupi po glavi, jer ne mogu (a i ne zele) bas svi da emigriraju. A nema vise ni posla napolju kao nekad. Tako da bi politicarima i sa njima povezanim tajkunima bilo bolje da porazmisle o davanju vise nekakvih realnih sansi mladjima za zaradu da ne bi opet za 60 godina imali price o restitucijama. Ovo je naravno trol, te necu vise o tome.
Link to comment
Izgleda da nezaposleni i penzioneri treba da sede u svoja 4 zida, a da izlaze na Svetog Nikolu i zadušnice, kao njima primerene hepeninge.
ne kapetane. treba svi da plaćaju prevoz ili da ga niko ne plaća (direktno) što ja zagovaram.ne vidim ni jedan razlog zbog koga bih ja sa penzijom koliku imam trebalo da plaćam isto (hiljadarku) koliko i sirotinja sa 12000 penzije. ili da za 3 godine, kada pređem 65, imam mogućnost da za džabe ubijam vreme vozeći se a mučenica koja radi za 20000 a gazda joj ne plaća prevoz daje 3000 za markicu. kapiraš?daj, ne trolujte o zapošljavanju. postoje drugi topici.
Link to comment

OK svi se, koliko vidim, slazemo da prevoz mora biti beneficiran za neke ili sve kategorije stanovnistva, imamo dakle konsenzus da GSP ne bi trebalo da bude potpuno prepusten trzistu, i da postoje siromasni ljudi koji moraju da se voze a nemaju para.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...