Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

35-ica danas, stanica kod 'tri bika':Ulaze komandosi, relativno brzo obavljaju kontrolu ko se validirao ko nije i jedan od njih ostaje isprecen na prednjim [otvorenim] vratima. Autobusu prilazi zena koja je dosla iz nekog autobusa iza i ovaj tip na vratima joj kaze da ne moze da udje, jer "je ovaj autobus prekontrolisan". :twak:
:o Jbt ovi ne pustaju na sa ausvajsom
Žena je garant član neke RL ekipe sa foruma.
... da prostis.Ne verujem da imaju tako detaljnu evidenciju, sem ako nije nosila ppp majicu.
Link to comment
E ovo je vec zacetak organizacije necega. Idem na sledeci protest.
Vaso, ako gradske vlasti ostvare zahteve ove elite koja ide na proteste, ko ce da placa gorivo&amortizaciju&vozace?Ozbiljno pitam, jer vidim da podrzavas stvar (smanjenje cene gradskog prevoza + uvodjenje besplatne voznje etc) te verovatno imas i razlozan odgovor.
mene zanima druga stvar. invalidi, sa pratnjom ili bez, slepi, gluvi, matori, trudnice, majke sa sitnom decom, da li oni svi moraju da surfuju od prednjih vrata ka izlazu, pod svim uslovima?
Ja video zenu sa detetom koja se probija do srednjih vrata iako su joj prednja bila bliza za izlazak. Tuzna scena, sto zbog guzve, sto zbog pravila sto zbog vecine gradjana koji ne postuju ta pravila (bujica uzurbanih homosapiensa je navalila da udje na srednja pa se zena sa detetom jedva probila napolje)Tuzna je Srbija na mnogo nivoa. Edited by CowBoy
Link to comment
Vaso, ako gradske vlasti ostvare zahteve ove elite koja ide na proteste, ko ce da placa gorivo&amortizaciju&vozace?Ozbiljno pitam, jer vidim da podrzavas stvar (smanjenje cene gradskog prevoza + uvodjenje besplatne voznje etc) te verovatno imas i razlozan odgovor.
Budimo realni trazimo nemoguce. Protesti sluze da bi vlast naterali na razgovor. To je pocetak pravilnog shvatanja drzave i vlasti bilo drzavne bilo lokalne. Ustvari za pocetak da shvate da nisu vlast nego uprava.
Link to comment

cilj protesta bi prvo trebalo da bude

Oni takođe traže od nadležnih organa da istraže i javnost obaveste o svim radnjama vezanim za tender, kao i o vlasničkoj strukturi konzorcijuma firmi koje su zadužene za Bus plus, kao i o njihovim ukupnim prihodima i rashodima.
e sad, znamo svi da od toga svega nema ništa :(
Link to comment
Ja video zenu sa detetom koja se probija do srednjih vrata iako su joj prednja bila bliza za izlazak. Tuzna scena, sto zbog guzve, sto zbog pravila sto zbog vecine gradjana koji ne postuju ta pravila (bujica uzurbanih homosapiensa je navalila da udje na srednja pa se zena sa detetom jedva probila napolje)Tuzna je Srbija na mnogo nivoa.
eh. ja sam zena sa detetom koja odbija da se probija. opasno je na hiljadu nachina, opasno je po dete, dakle opasno je. opasno je i u praznom autobusu da udjem na prva, a onda mirno proshetam do srednjih, dok baja daje po ubrzanju i lepi nas na enterijer. necu to da radim, ni u punom ni u praznom, po cenu da me kaznjavaju, tuzakaju, da se sudim, da bilo shta. imam pravo da ne dovedem zivot u opasnost, i moja percepcija moje opasnosti je, cenim, malo validnija od njihove. ulazim na prednja i izlazim na prednja, tako da me chovek vidi da vodim dete, ako nishta drugo i da mu dam priliku i da mi ne zatvori dete vratima :ph34r:prosto je neverovatno da sam se usudjivala da vuchem dva mala deteta po prevozu bez panike, a da sad nisam sigurna kako cu? <_<do sada su, koliko se secam, ulazeci gradjani, osim po nekog ulazeceg neandertalca, obichno chekali da izlazeci gradjani izadju, bilo je blisko zdravom razumu, a i ovi izlazeci su imali vishe mogucnosti za odgovarajuci manevar tashnom, laktom, itakoto, na najezdu huna i avara spolja, da ne kazem, znao se neki intuitivni red ^_^. a uopshte mi nije tuzna srbija, srbija radi sta moze i mora, u uslovima koji su joj ponudjeni, po inerciji. ako nishta drugo, to smo videli devedesetih, samo na jednom drugom nivou. istinu govoreci, slobodanu miloshevicu nije padalo na pamet da uredjuje promet u danskom kraljevskom vozu, u kome je chovek mogao uredno da se uneredi na chetiri koraka do toaleta, jer gradjanstvo nije imalo uslova da se preorganizuje bez ispadanja iz prevoznog sredstva... to isto moze da se napravi i od nemachke, sa malo para i dobrom kampanjom... ups, vec je jednom napravljeno :s_w:
Link to comment
do sada su, koliko se secam, ulazeci gradjani, osim po nekog ulazeceg neandertalca, obichno chekali da izlazeci gradjani izadju,
Ne znam u kom kraju zivis, ali ulazeci gradjani ti obicno, ako je guzva, daju 12,5 cm da prodjes toplog zeca pri izlasku iz vozila, + sto ti pri tome smeta gospodin koji se lancima vezao za sipku ispred vrata.Kako god, meni je javni prevoz u spicevima vazda bio pun scena iz Armagedona, gde je gradjanima bitno da sacuvaju zivu glavu i gde se prezivljava iz sekunda u sekund, do sledeceg minuta/stanice: video sipku, u'vatio se i ne pusta do sezdeset i treceg bloka.
Link to comment
Ne znam u kom kraju zivis, ali ulazeci gradjani ti obicno, ako je guzva, daju 12,5 cm da prodjes toplog zeca pri izlasku iz vozila, + sto ti pri tome smeta gospodin koji se lancima vezao za sipku ispred vrata.Kako god, meni je javni prevoz u spicevima vazda bio pun scena iz Armagedona, gde je gradjanima bitno da sacuvaju zivu glavu i gde se prezivljava iz sekunda u sekund, do sledeceg minuta/stanice: video sipku, u'vatio se i ne pusta do sezdeset i treceg bloka.
od blokova do munzea je moja parohija. ali je moguce da ja idem stalno u neko rasparno vreme, koje mimoilazi shpiceve, ili bar nemam posla oko inputa/autputa na tim masovinm stanicama. jer obichno ulazim/izlazim bez problema, chak i sedim. chesto i spavam, primetice neki zlobnici ^_^. al kad vodim decu, ja se dernjam i rasklanjam uzorne gradjane, i obichno mi nekako i izadju u susret :ph34r:sranje je prevoz, nemoj da neko misli da ja mislim da nije, samo u lokalu imam srece. kad moram na faks, to je druga pricha.
Link to comment
... isto i ja, 45-73-ka, ali u spicevima.
a pa da. to je skandal, josh ako upadash u shkolsko vreme, katastrofa. ja mashim pochetak i kraj shkole za malo, kad ja pristupim k busu, oni su vec na prvom chasu il poslednji nije gotov. ili mashim ceo smer, kad svi moraju na jednu stranu, ja idem na drugu, uglavnom tako... Edited by thermal bug
Link to comment
Vaso, ako gradske vlasti ostvare zahteve ove elite koja ide na proteste, ko ce da placa gorivo&amortizaciju&vozace?Ozbiljno pitam, jer vidim da podrzavas stvar (smanjenje cene gradskog prevoza + uvodjenje besplatne voznje etc) te verovatno imas i razlozan odgovor.Ja video zenu sa detetom koja se probija do srednjih vrata iako su joj prednja bila bliza za izlazak. Tuzna scena, sto zbog guzve, sto zbog pravila sto zbog vecine gradjana koji ne postuju ta pravila (bujica uzurbanih homosapiensa je navalila da udje na srednja pa se zena sa detetom jedva probila napolje)Tuzna je Srbija na mnogo nivoa.
ne podrzavam zahtev da prevoz bude besplatan i smatram da je to nerealno. Ali, podrzavam da bude besplatno za neke kategorije stanovnistva: za sve penzionere, za skolsku decu, za ljude sa niskim primanjima. No, to mi nije primarni motiv za protest. Realno, jedina zelja mi je demonstracija da Djilasove akcije i prljavi netransparentni dilovi ipak nemaju plebiscitarnu podrsku, znam da ce ga to naljutiti. Neke zahteve podrzavam, neke ne, ali ne zato sto ih smatram nemoralnim ili zlim nego zato sto mislim da se ne mogu ostvariti.Ne znam da li su ovi na protestima elita i ne zanima me. Znam samo da ja nisam elita a da cu ipak ici.
Link to comment
Ne znam u kom kraju zivis, ali ulazeci gradjani ti obicno, ako je guzva, daju 12,5 cm da prodjes toplog zeca pri izlasku iz vozila, + sto ti pri tome smeta gospodin koji se lancima vezao za sipku ispred vrata.
Ovo baš i nije nije tačno.Svakodnevno se vozim GSP-om, oduvek ulazim (i izlazim) na srednja vrata ako mogu da biram. Onih vezanih lancima ima često (na svim vratima), ali ne postoji neki topli zec i problem sa ulaskom i izlaskom na ista, srednja vrata. Oni koji ulaze stoje malo sa strane i čekaju, izlazeći idu kroz sredinu, kad svi izađu nagrnu ovi što su čekali i to je to. To važi za sva vrata. Ne vidim nikakav problem u tome osim što se ponekad neki pametnjaković nacrta na sred prolaza dok još nisu svi izašli. To sve slabije važi za školsku omladinu, može biti da oni slabije mare za ostale i zaista blokiraju ulaz i izlaz, topli zec included.Kad je gužva u autobusu ili na stanici, onda jeste tesno kud god da gledaš, ali spontani red postoji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...