Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

O boze. Htela sam malo da se nasalim.Al kad je vec sve ozbiljno evo da se uozbiljim.Dok su se markice prodavale samo na "prodajnim mestima GSPa"GSP je imao cist prihod od (neka bude odokativno, kad se oduzmutroskovi npr. stampanja ) od recimo 50% (Nadam se i vise)Sad ima 8%. Sta tu nije jasno?By the way... Ne mislim da mesecne doplate treba ukinuti.I ako mozda tako zvuci. Samo hocu da kazem da je ovojos jedan aspekt loseg posla...

Link to comment

I Apex od svojih 8% placa stampu kartica, kontrolore, izlomljene validatore, proviziju za prodaju, svoje knjigovodstvo/administraciju, IT, direktore, poddirektore, organizatore? Mnogo lepo :-)

Link to comment
Neće ih ukinuti već najverovatnije dodatno ograničiti.Kao što već sada ne važe noću, u čemu je problem da kažu (i jednom malom promenom u softveru) da ubuduće "markica" važi 60 vožnji )30 na posao i 30 s posla, ako hoćeš da se vozikaš zabave radi - plati!)?
Mogu da probaju, ali to neće ići nikako. Neko koristi 2 prevoza do posla, neko radi i vikendom pa to sve pada u vodu.Napravio bi se još veći haos.
Link to comment

Trebalo bi snimiti seriju o BusPlusu.Danas kod zeljeznicke stanice jedno 5 gospodja 50-55 godina, sve u polo majicama razlicite boje od kojih je jedna sa grbom fudbalskog saveza Beograd :lol: Stoje na onom suncu i kako stigne neki autobus prilaze i vicu "prednja vrata" i tako stalno... bas izgledaju kao da ih je neka teska muka natjerala da to rade. Ljudi pizde, psuju ih, naravno majstori i otvaraju samo prednja tako da se ulazi i po 3-4 minuta u autobus. 90% ljudi se validira.Naravno cim se odmakne od te stanice broj validacija pada za bar 50%, ulazi se i izlazi na sva vrata itd...

Link to comment
Mogu da probaju, ali to neće ići nikako. Neko koristi 2 prevoza do posla, neko radi i vikendom pa to sve pada u vodu.Napravio bi se još veći haos.
Neko radi i noću, pa se ne sekiraju.Naravno, neće ukalkulisati samo 60 vožnji, ali neće ni svih 120. Nego recimo 90-100, a ostatak dokupi sam.
Link to comment
I Apex od svojih 500 eura 8% placa stampu kartica, kontrolore, izlomljene validatore, proviziju za prodaju, svoje knjigovodstvo/administraciju, IT, direktore, poddirektore, organizatore? Mnogo lepo :-)
Apex ne plaća, platili su oni koji su dali kredit par meleona ubogoj firmi koja će posao posle prodati za daleko veći iznos gradu (neko reče 12 miliona). Svi učesnici mnogo dobri u tom obrtu.Emotikon za glađenje brade
Link to comment
Danas kod zeljeznicke stanice jedno 5 gospodja 50-55 godina, sve u polo majicama razlicite boje od kojih je jedna sa grbom fudbalskog saveza Beograd :lol: Stoje na onom suncu i kako stigne neki autobus prilaze i vicu "prednja vrata" i tako stalno... bas izgledaju kao da ih je neka teska muka natjerala da to rade.
оvo isto sam i ja danas video, doduse u samom prevozu, ali delovalo mi je da se baba zajebava :blink:
Link to comment

Video danas u 16 spravicu poput validatora kod vozača, ima 3-4 ikonice i vezan štampač poput fiskalnog na nj. Verovatno novi način prodaje karata kod vozača.

Link to comment

Video sam i ja to juce. No aparat tj vozac nije otporan na novcanice od preko 500 dinara.

Edited by pavllle
Link to comment

35-ica danas, stanica kod 'tri bika':Ulaze komandosi, relativno brzo obavljaju kontrolu ko se validirao ko nije i jedan od njih ostaje isprecen na prednjim [otvorenim] vratima. Autobusu prilazi zena koja je dosla iz nekog autobusa iza i ovaj tip na vratima joj kaze da ne moze da udje, jer "je ovaj autobus prekontrolisan". :twak:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...