Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Dabovicu, ja sam se povukao sa teme. Ono iza je bio odgovor Zverili koji ocigledno nije video da sam se povukao (da ne smetam jbg, od ekipe se treba skloniti).Pa je onda krenula salva posalica i duhovitosti kojom je ovaj forum krcat i gde treba i gde ne treba. Nemoj mene krivit. btw. slazem se da je topik mrtav, jednoumlje se ocigledno vredno zaliva. Cak se potezu argumenti 'plata od 18000 dinara ' kao da niko ne zna u kakvoj drzavi zivimo i kolike su plate odnosno kako ljudi zaista zive.Ne znam, udrite po eksperimentima i zlim ridzovanima, ja vam svakako necu smetati - dok me se ne prozove. Ignorisite me jbg, pa topik moze da krene dalje utabanim stazama u duhu Che Gevare i pokreta 99%.
Ti u stilu ako milion puta ponovis ekipa to ce postati stvarnost. Ovde si zauzeo pozu moralnog arbitra i najludje od svega je sto mislis da si u pravu. Boksujes zdrav razum ponavljanjem necega sto ti zoves stav i sada treba da ti se objasnjava da je GSP krvotok grada i ako ne dospe u sve delove i to ujednaceno i u pravilnim i unapred zadanim vremenskim intervalima sledice amputacija i nece biti onog sto ja nazivam gradom vec smrdljiva palanka koju ti kroz pisanje nesvesno prizivas. Koliko malogradjanstine izvire iz tvog nadmenog stava nisi ni svestan. Ako mi odgovaras molim te da ni ne seckas recenisu po recenicu nego da mi nacelno odgovoris gde to gresim, sem u nestavljanju zareza.
Link to comment
Eto, posmatrajući tu situaciju, kada platim BusPlus,. mogu da se zapitam, šta i koga, ja u stvari plaćam?
To jeste pitanje kojim treba da se bavi ovaj topik. Ono na sta ja (automaCki!) reagujem je zakljucak: 'vozicu se, al' necu da placam!' Pa onda ce neko drugi da iz svog dzepa plati taj benzin/sofera/gume umesto tebe. Ko?Sirotinja.@bergasa: idi na moderaciju pa kukaj. Edited by CowBoy
Link to comment
Sa druge strane BusPlus, koji vodi naplatu usluga koje pruža GSP u svojim aktivnostima dobija usluge komunalne policije i 500 prebačenih radnika GSP-a.
zar bus plus ne vrsi naplatu u ime i za gsp?
Link to comment
@bergasa: idi na moderaciju pa kukaj.
Ovo je nisko posto znas da to ne radim. Ako je to sve sto imas da zameris mom postu ja sam zadovoljan. Mozda shvaris sta ti porucujem.
Link to comment
zar bus plus ne vrsi naplatu u ime i za gsp?
Mislim da BusPlus radi za grad, grad je prodavao karte za ITS, delio prevoznicima neke procente, sada je taj posa ustupio BusPlusu.
Link to comment

ok, ali gsp je u vlasnistvu grada, tako da je prakticno odgovor na sledece pitanje

Eto, posmatrajući tu situaciju, kada platim BusPlus,. mogu da se zapitam, šta i koga, ja u stvari plaćam?
jasan.ili?
Link to comment
zar bus plus ne vrsi naplatu u ime i za gsp?
I za to dobija onih 8% ili koliko već. Ili ti misliš da će plata za ovih 500 da se odbije od 8%?
Link to comment
I za to dobija onih 8% ili koliko već. Ili ti misliš da će plata za ovih 500 da se odbije od 8%?
8% cega? cene karte? ne znam da li se plata tih 500 odbija od 8%, zavisi od ugovora, ali pre mislim da se placa od preostalih 92%.
Link to comment
ok, ali gsp je u vlasnistvu grada, tako da je prakticno odgovor na sledece pitanjejasan.ili?
Meni nije.Plaćam kartu privatnoj firmi Apex Solution i ona je za tu kartu dužna da mi obezbedi uslugu prevoza od tačke A do tačke B, gde su tačke A i B predefinisane.Sa te strane gledano, ja nemam ništa sa GSP-om, onaj kome sam platio je dužan da mi uslugu obezbedi.Uzgred, grad se stara za svoj prevoz, pa tako vodi firmu koja vrši prevoz i subvencioniše je, zato što je u interesu grada da prevoz funkcioniše što bolje. Apex, kao privatna firma, ima interes da što više karata naplati, zato što je time prihod Apex-a veći. I interes grada je da Apex što više karata naplati, zato što će morati manje da subvencioniše svoju firmu GSP, ili da povećan prihod na drugi način iskoristi.Međutim, bez obzira što je interes grada da Apex što više naplaćuje, to nema nikakve veze više sa gradom - on je taj posao poverio Apexu. U slučaju da Apex traži usluge grada, kao što je dodatno ljudstvo ili slično, kao privatna firma, mora to i da plati. Koji je smisao tendera i ustupanja naplate, ako grad i dalje angažuje svoja sredstva da obezbedi naplatu? Pa taj posao je tenderom predao privatnoj firmi. Ako im je potrebno obezbeđenje, neka angažuju firmu za obezbeđenje, zašto im ustupaju komunalnu pooliciju? Neka zarade tih 8 i nešto posto, koliko je procenjena vrednost posla naplate.
Link to comment
Meni nije.Plaćam kartu privatnoj firmi Apex Solution i ona je za tu kartu dužna da mi obezbedi uslugu prevoza od tačke A do tačke B, gde su tačke A i B predefinisane....
Delimično si u pravu, plaćaš privatnoj firmi ali ne znaš šta plaćaš. Imaš li neki ugovor, postoji li negde obaveza BusPlusa da ti obezbedi bilo šta, prevoz naročito. Sumnjam.BusPlus ne obavlja posao za tebe ili mene nego za Grad, Grad je taj sa kojima mi imamo posla, mi smo ih birali, mi ih plaćamo, nama su odgovorni, oni su nas doveli u položaj da se osećamo kao ovce, da nas sateraju u kafez dok nas prebroje. BusPlus samo kevće, juri okolo da nas satera u tor, tamo nas muzu i šišaju.
Link to comment
Meni nije.Plaćam kartu privatnoj firmi Apex Solution i ona je za tu kartu dužna da mi obezbedi uslugu prevoza od tačke A do tačke B, gde su tačke A i B predefinisane.Sa te strane gledano, ja nemam ništa sa GSP-om, onaj kome sam platio je dužan da mi uslugu obezbedi.Uzgred, grad se stara za svoj prevoz, pa tako vodi firmu koja vrši prevoz i subvencioniše je, zato što je u interesu grada da prevoz funkcioniše što bolje. Apex, kao privatna firma, ima interes da što više karata naplati, zato što je time prihod Apex-a veći. I interes grada je da Apex što više karata naplati, zato što će morati manje da subvencioniše svoju firmu GSP, ili da povećan prihod na drugi način iskoristi.Međutim, bez obzira što je interes grada da Apex što više naplaćuje, to nema nikakve veze više sa gradom - on je taj posao poverio Apexu. U slučaju da Apex traži usluge grada, kao što je dodatno ljudstvo ili slično, kao privatna firma, mora to i da plati. Koji je smisao tendera i ustupanja naplate, ako grad i dalje angažuje svoja sredstva da obezbedi naplatu? Pa taj posao je tenderom predao privatnoj firmi. Ako im je potrebno obezbeđenje, neka angažuju firmu za obezbeđenje, zašto im ustupaju komunalnu pooliciju? Neka zarade tih 8 i nešto posto, koliko je procenjena vrednost posla naplate.
plasim se da te nisam razumeo. pitanje je da li ti uoste placas kartu toj firmi. meni se pre cini da ta firma zapravo samo vrsi naplatu umesto gsp-a.na primer: ti si napravio nesto i prodao to nesto desetorici uz dogovr da ces ti doci po kintu. nadjes coveka da ide od adrese do adrese da skuplja tu kintu i za to mu das svoj auto. ova desetorica ne placaju njemu, placaju tebi koji si to nesto i prodao, on samo vrsi uslugu za tebe i za tu uslugu ces ga ti platiti po vasem dogovoru.gsp daje uslugu gradjanima koju naplacuje a ta privatna firma je servis koji vrsi naplatu i za to imaju ugovor sa gsp-om. tako ja to kapiram, moguce je da sam u krivu. recimo, ovde kod mene privatna firma vrsi naplatu televizijske pretplate. samo mi tako ima logike ili sam nesto potpuno pogresno razumeo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...