Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mislim da mi je ta brojka mala (15% sverca) kada je usporedim sa drugim gradskim prevozima. Nisam pricao o nekom naglom skoku od 50% nego samo o postotku svercera od 15%. U Parizu je taj postotak bio 16% 2002. godine a sada kazu da su ga smanjili na 9% (inace postotak je veci od 10% to jest izmedju 10% i 15%). U Lyonu gdje je ulaz u metro bio slobodan (bez vrteski i vrata), taj postotak je bio mnogo veci (oko 40-ak posto) pa su brze bolje ugradili vrteske.Zbog toga ta cifra od 15% mi zvuci premala.
U Cirihu nema nikakvih vrteski a ja nikad nisam video da je kontrola uhvatila nekog bez karte. Sta ti je civilizacija -_- Edited by hazard
Link to comment
U Cirihu nema nikakvih vrteski a ja nikad nisam video da je kontrola uhvatila nekog bez karte. Sta ti je civilizacija -_-
Ako je kazna skupa (i naplativa), eto očas civilizacije.
Link to comment

Vidim da se ova tema lagano pretvara u domaci rad iz uslovne verovatnoce. Ako 20% kazni nije naplativo, a broj putnika bez karte je 35%, kolika je verovatnoca da ce kazna biti naplacena ako se vozite trasom gde kontrolori 99% vremena blokiraju prevoz. Ako, i treba tako, nema svadje dok se proklinje Bajesova teorema.

Link to comment
jebote, poredis kartu za koncert seke aleksic sa elementarnom potrebom zvanom prevoz do posla :isuse: :isuse: :isuse:
govorim o principu plati pa klati, a ne o prioritetima. Do posla moze da se stigne na milion nacina (svojim kolima, taksijem, biciklom, helikopterom, puzeci, setajuci, trceci, trotinetom) gradski prevoz je tek jedna opcija.Dalje, firme (koliko znam, a moguce je da gresim) placaju mesecne karte zaposlenima.
zamisli zivot u bg.u sa 18000 dinara mesecno. za sve sto imas. i dvoje dece pride. znam zenu koja tako prezivljava.ali ne, ona je stoka.kako mi ide na kurac ovo prduckanje po siromasnima koji eto ne mogu da shvate vise vrednosti samo zato sto su im deca gladna, te im je to prece od svega ostalog... stoka bahata!
Pocinje dakle ponovo. Zavirivanje u novcanik i ostali "argumenti".Prduckanje po siromasnima? Pa neka sirotinja placa taj prevoz bahatim sugradjanima jbt, nisam znao da se prevozom voze i bogati. Vecina koja se vozi prevozom (i placa ga!) je realno sirotinja. Koja je prosecna plata u Srbiji?Da li od te plate sirotinja treba da placa i mesecnu kartu i da kroz porez puni budzet za manjkove u GSB (koji bi bili manji kada se stoka ne bi svercovala)? Edited by CowBoy
Link to comment
govorim o principu plati pa klati, a ne o prioritetima. Do posla moze da se stigne na milion nacina (svojim kolima, taksijem, biciklom, helikopterom, puzeci, setajuci, trceci, trotinetom) gradski prevoz je tek jedna opcija.Dalje, firme (koliko znam, a moguce je da gresim) placaju mesecne karte zaposlenima.
Gradski prevoz jeste tek jedna opcija, samo što je za ogromnu većinu jedina opcija.Neke firme plaćaju, a neke ne plaćaju.
Link to comment
zamisli zivot u bg.u sa 18000 dinara mesecno. za sve sto imas. i dvoje dece pride. znam zenu koja tako prezivljava.ali ne, ona je stoka.
Ko je jebe. Sto ne nadje posao za 118.000 dinara mesecno?Postoji milion poslova koji se mogu raditi, od kojih su mnogi odlicno placeni. Taj njen je tek jedna od opcija. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...