Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kako te nije sramota da pitaš nešto oslanjajući se na pričanje običnog mehaničara. Taj šljam zemaljski samo priča gluposti, trebaš da čekaš informacije iz Ministarstva Istine.

Link to comment
Kod Šećerane jutros bilo kontrolora, ali nisu ulazili u bus?!Prvi put za ovih 8 radnih dana.
meni su usli, ali nisu sve kontrolisali. neka riba se bas glasno iznervirala sto joj nisu gledali kartu.
Link to comment
Kako te nije sramota da pitaš nešto oslanjajući se na pričanje običnog mehaničara. Taj šljam zemaljski samo priča gluposti, trebaš da čekaš informacije iz Ministarstva Istine.
Naravno promasio si poentu. Interesantno da se ovdje vjeruje svima kada informacija odgovara opstem misljenju foruma a kada ne onda taj sigurno laze. Ovdje svi vjeruju GSP kada kaze da je prije ovoga postotak sverca bio oko 15% a sada kada kazu da je naplata povecana za 50%, naravno lazu (meni je ova prva informacija jos veca laz nego ova druga).
Link to comment

brojke o naplati bile su konzistentne sa ekonomskim prilikama u zemlji, i iznosilo ih je vise direktora GSP, imenom i prezimenom.ovaj info o naplati je izolovan i ne zna se izvor podatka. prvi podatak je, stoga, nesto verodostojniji od drugog, mada su oba neodrziva dok se ne stekne uvid u papire.

Link to comment
Јели паре диго лик из ГСПа или БУС плуса?Послато са RACERII користећи Тапаток 2
Pa, likuša iz Apexa. GSB vidi samo mrvice od naplate, tu nema šta da se ukrade :) sve je već pomažnjavano.
Ako ima i delimično istine u ovome, čini se da je BusPlus jedna kratka epizoda u dugoj istoriji GSB-a. Bilo bi, međutim, još lepše da neko zaglavi robiju zbog ovoga i da ulazi i izlazi na ista vrata ... zatvorske ćelije ...
Mislim da ima istine jer je osoba koja je meni ovo spomenula malo više od običnog radnika/majstora/referenta, a znam, poučen slučajevima nekih drugih firmi, koliko su spremni i sposobni da se od javnosti sakriju ovakve afere. Edited by ion
Link to comment
Naravno promasio si poentu. Interesantno da se ovdje vjeruje svima kada informacija odgovara opstem misljenju foruma a kada ne onda taj sigurno laze. Ovdje svi vjeruju GSP kada kaze da je prije ovoga postotak sverca bio oko 15% a sada kada kazu da je naplata povecana za 50%, naravno lazu (meni je ova prva informacija jos veca laz nego ova druga).
Naravno, svi smo mi isti.
Link to comment
brojke o naplati bile su konzistentne sa ekonomskim prilikama u zemlji, i iznosilo ih je vise direktora GSP, imenom i prezimenom.ovaj info o naplati je izolovan i ne zna se izvor podatka. prvi podatak je, stoga, nesto verodostojniji od drugog, mada su oba neodrziva dok se ne stekne uvid u papire.
Meni je tih 15% nevjerovatno kada to usporedim sa nekim drugim GSP u svijetu (ovo ovdje nije popularno) koji su morali dodavati i vrata pri ulasku u metro jer vrteske nisu bile dovoljne za suzbijanje sverca.
Link to comment
Ovdje svi vjeruju GSP kada kaze da je prije ovoga postotak sverca bio oko 15% a sada kada kazu da je naplata povecana za 50%, naravno lazu (meni je ova prva informacija jos veca laz nego ova druga).
Meni je tih 15% nevjerovatno kada to usporedim sa nekim drugim GSP u svijetu (ovo ovdje nije popularno) koji su morali dodavati i vrata pri ulasku u metro jer vrteske nisu bile dovoljne za suzbijanje sverca.
sto ti je neverovatno da je bilo 15% svercera? mislis da je bilo vise? manje? ili mislis da je to nedopustivo puno??meni te brojke nekako zvuce ok makar za onaj period kada sam i ja bila u bg (izvestaj je iz neke 2008 npr). deluje mi da u situacijama kada je kontrola ulazila u vozila, to bi otprilike bio procenat ljudi bez karte.moguce da je poslednjih par godina taj procenat rastao, ali teorija o skoku od 50% je po meni glupost i to verovatno plasirana od strane busplusa da pokaze efikasnost svojih oruk metoda.prvo znacila bi da je kupovina karata u poslednje 4 god pala sa 85 na ispod 50. :blink: drugo da su sa nekoliko tackastih ali detaljnih ^_^ kontrola uspeli da preobrate ogroman postotak stanovnistva. zasto bi neko ko se ne vozi tuda gde redovno svakodnevno stoje kontrole odlucio da kupi kartu?
Link to comment

to gađanje procentima mi je na nivou "upotrebom xxx dobićete i do 60% veći volumen" ili "xxx deterdžent pere i do 70% više sudova od običnog"...

Link to comment

Mislim da mi je ta brojka mala (15% sverca) kada je usporedim sa drugim gradskim prevozima. Nisam pricao o nekom naglom skoku od 50% nego samo o postotku svercera od 15%. U Parizu je taj postotak bio 16% 2002. godine a sada kazu da su ga smanjili na 9% (inace postotak je veci od 10% to jest izmedju 10% i 15%). U Lyonu gdje je ulaz u metro bio slobodan (bez vrteski i vrata), taj postotak je bio mnogo veci (oko 40-ak posto) pa su brze bolje ugradili vrteske.Zbog toga ta cifra od 15% mi zvuci premala.

Edited by borris_
Link to comment
Neki ne čitaju oni sa slabim srcem i visokim pritiskom.
mislim da sad znamo kako se zove Djuro u RL ;) Edited by Zverilla
Link to comment
Jebenti koliko je duboka zecija jama! A ja mislio ljudi se svercuju pa im je krivo sto im GSP ostavlja sve manje sanse za to.Pazi, ako se Busplus pokaze kao efikasan u suzbijanju svertza i placanja prevoza, stvar je ok.Sa druge strane, kako je dobro objasnio Syme, to sto stoka ne placa karte je direktno opravdanje svakoj lopuzi u skupstini grada ili GSP-u da uteruje Busplus terorizam. Da svi velika vecina placaja karte za prevoz kao sto placaa karte za bioskop, koncert Seke Aleksic ili cigarete na kiosku, ne bi bilo rigoroznih kontrola. Al jbg, elita ne vidi uzroke no se okrece posledicama.Jesmo li platili internet? Patike? Dorucak jutros? Tu je mehanizam naplate jednostavan, pa nismo imali neprijatnosti. Ali kod nekontrolisanog ulaska/izlaska iz konzerve koja trosi benzin, ulje, pneumatike i motor mehanizam naplate je mnogo komplikovaniji, te se stoka dosetila da to koristi i pravi se luda: dok jedni placaju amortizaciju, drugi sviruckaju internacionalu i masu svojom gradjanstinom.Sto se intelektualstina nije bunila zbog korupcije u GSB (a bilo je ihahaj) pre ovoga?Srbija.
jebote, poredis kartu za koncert seke aleksic sa elementarnom potrebom zvanom prevoz do posla :isuse: :isuse: :isuse: koju mnogi zaista ne mogu da plate zamisli zivot u bg.u sa 18000 dinara mesecno. za sve sto imas. i dvoje dece pride. znam zenu koja tako prezivljava.ali ne, ona je stoka.kako mi ide na kurac ovo prduckanje po siromasnima koji eto ne mogu da shvate vise vrednosti samo zato sto su im deca gladna, te im je to prece od svega ostalog... stoka bahata!na stranu sto celo sranje oko busplusa i nije vezano za naplatu nego na izdrkavanje zvano: udji gde ti se kaze, stoko.i izdrkavanje zvano: ima da stojis u stanici 20 minuta ako se nama tako svidja, stoko.sve uz kvazieuropejsko skrivanje iza visih vrednosti, koje se naravno ne smeju cak ni dovoditi u pitanje, stoko.e pa ja necu da me neko tretira kao stoku.
Link to comment
to gađanje procentima mi je na nivou "upotrebom xxx dobićete i do 60% veći volumen" ili "xxx deterdžent pere i do 70% više sudova od običnog"...
baci mi na pp šta to daje 60% veći volumen :s_d:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...